ZO ČSOP Polabí


Životní prostředí Zvířata

Pomáhejme zraněným živočichům v nouzi

Každý rok se do záchranné stanice Huslík dostane více než 2000 zvířat, která byla zraněna v důsledku lidské činnosti (automobilová doprava, sloupy elektrického vedení, zemědělství,...) Pomozte vrátit více než 65 % z nich zpět do volné přírody. Společně chráníme naši přírodu.

vybíráme od 15.1.2018

Pomoc zraněným živočichům

Svou částkou přispějete na péči o zraněné volně žijící živočichy, kteří potřebují lidskou pomoc. Cílem je jejich úspěšné navrácení zpět do volné přírody. Děkujeme.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz


Záchranná stanice Huslík spolu s Vámi pomáhá již více než 30 let živočichům v nouzi. Každý rok ošetří přes 2000 zvířat, v loňském roce se jich téměř 1500 vrátilo zpět do volné přírody. A to i díky Vám. Děkujeme.

Bez Vaší pomoci se neobjedeme. Každý příspěvek pro nás znamená důležitou podporu, díky níž můžeme zraněným zvířatům poskytnout dostatečnou péči. Staráme se o zvířata z východní části Středočeského kraje (Nymburk, Kolín, Český Brod, Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem,Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště) a části Královéhradeckého kraje (Jičín, Nový Bydžov a část Hradce Králové).

Náklady na měsíční péči o jednoho živočicha se pohybují od 1 000 Kč do několika desítek tisíc.


  • Pečujeme o zraněné živočichy v záchranné stanici s cílem vypustit je zpět do volné přírody
  • Realizujeme záchranné chovy ohrožených druhů živočichů
  • Staráme se o prostředí a zvyšujeme biodiverzitu, aby se zvířata měla kam vracet
  • Vzděláváme děti i dospělé a seznamujeme, jak zraněním zvířat předcházet 

Největší počty zvířat se k nám dostávají v jarních a letních měsících. Velkou část tvoří mláďata, krmení u savců probíhá každé 3 hodiny, u ptáčat i každých 15 minut od ranního rozbřesku do setmění.


Více než 60 % přijatých živočichů tvoří ptáci a stejné procento i mláďata, která bývají zraněná nebo přijdou o své rodiče. Na obrázku mládě kulíka říčního.

Podpořit můžete i jednotlivá zvířata. Stačí přejít na naše darovací stránky a zakoupit stravenku pro Vašeho oblíbence: https://davejsmysl.huslikcsop.cz/Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Rád bych pravidelně přispíval na chod stanice. Děláte neskutečnou práci. Děkuji

Jiri Vondracek
500 Kč

Děkuji za Vaši práci...

Helena Fortnerová
500 Kč

Ať si nacpou bříška :)

Jitka Králová
300 Kč

Dřeji mnoho zdaru ve vaší práci, mnoho šťastných zvířátek a vytrvalost i v této těžké době.

Silvie Vasilyová

Prosím poukaz zaslat poštou. Děkuji Turková Klára

Klára Turková
150 Kč

Děkujeme za to, jak se staráte o všechny zvířátka.

Michaela Čermáková
5 000 Kč

Jsem nesmírně ráda, že se najdou lidé,kteří takto zvířatům i okolní krajině pomáhají.

Eliška K.
150 Kč

Dobrý den, chtěla jsem vám poděkovat za to, co děláte pro přírodu. Moc si vážím lidí jako vy, kterým není lhostejné, že jsou někteří živočichové zanecháni napospas osudu. Minulý týden jste takto zachránili opuštěné kachňatko. Tak jsem se chtěla zeptat, jak se mu u vás daří? Pořád na něj musím myslet. Snad vám ve vaší činnosti aspoň trochu pomůže finanční dar, co jsem vám nyní poslala. Přeji hodně zdaru Martina Těšická

Martina Těšická
500 Kč

Až ho budete vypouštět,dejte vědět!

Zdeňka Brzybohatá
3 500 Kč

Vážení pracovníci Záchranné stanice,
za Vaši prospěšnou práci na pomoc přírodě Vám patří velký DÍK. Do nového roku 2019 přeji všem pevné zdraví a spokojenost v pracovním i rodinném životě.

Alena Šilerová
1 000 Kč