Markéta Niederlová: Dárcovská výzva pro projekt Pomáhejme zraněným živočichům v nouzi

Plná flaška pro vydrýska

vybíráme od 10.4.2024
10 100 Kč
vybráno 101 % z 10 000 Kč

přispělo

25 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
I nejmenším finančním příspěvkem podpoříte vydří školku s osiřelými mláďaty v záchranné stanici Huslík. https://www.stanicehuslik.cz/
V záchranné stanici Huslík se vytvořila vydří školka, kam se přemisťují vydří mláďata i z ostatních záchranných stanic po České republice.
Zde dostávají každé tři hodiny speciální mléko a socializují se.
Péče o ně je velmi časově i finančně náročná, přibližně po půl roce se mohou připravit na vypuštění do volné přírody, je to ovšem komplikovaný proces.
Příspěvkem přispějete jak na ošetřovatelskou péči, tak na potravu a vybavení pro malé vydry.
Sbírku organizuje skupinka žáků ze Střední zemědělské školy a Střední odborné školy Poděbrady, konkrétně osm žaček prvního ročníku oboru Veterinářství.
 
Za vaši podporu děkuje  Mája, Áďa, Anetka, Amálka, Kačenka, Julinka, Teruška, Emča.
ZO ČSOP Polabí
Každý rok se do záchranné stanice Huslík dostane více než 2000 zvířat, která byla zraněna v důsledku lidské činnosti (automobilová doprava, sloupy elektrického vedení, zemědělství,...) Pomozte vrátit více než 65 % z nich zpět do volné přírody. Společně chráníme naši přírodu.


Záchranná stanice Huslík spolu s Vámi pomáhá již více než 30 let živočichům v nouzi. Každý rok ošetří přes 2000 zvířat, v loňském roce se jich téměř 1500 vrátilo zpět do volné přírody. A to i díky Vám. Děkujeme.

Bez Vaší pomoci se neobjedeme. Každý příspěvek pro nás znamená důležitou podporu, díky níž můžeme zraněným zvířatům poskytnout dostatečnou péči. Staráme se o zvířata z východní části Středočeského kraje (Nymburk, Kolín, Český Brod, Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem,Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště) a části Královéhradeckého kraje (Jičín, Nový Bydžov a část Hradce Králové).

Náklady na měsíční péči o jednoho živočicha se pohybují od 1 000 Kč do několika desítek tisíc.


  • Pečujeme o zraněné živočichy v záchranné stanici s cílem vypustit je zpět do volné přírody
  • Realizujeme záchranné chovy ohrožených druhů živočichů
  • Staráme se o prostředí a zvyšujeme biodiverzitu, aby se zvířata měla kam vracet
  • Vzděláváme děti i dospělé a seznamujeme, jak zraněním zvířat předcházet 

Největší počty zvířat se k nám dostávají v jarních a letních měsících. Velkou část tvoří mláďata, krmení u savců probíhá každé 3 hodiny, u ptáčat i každých 15 minut od ranního rozbřesku do setmění.


Více než 60 % přijatých živočichů tvoří ptáci a stejné procento i mláďata, která bývají zraněná nebo přijdou o své rodiče. Na obrázku mládě kulíka říčního.

Podpořit můžete i jednotlivá zvířata. Stačí přejít na naše darovací stránky a zakoupit stravenku pro Vašeho oblíbence: https://davejsmysl.huslikcsop.cz/🦦

Dárce

Fandím vydrýskům a děkuji! 🦦

Marta Kroča Bryndová
250 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ZO ČSOP Polabí, projekt: Pomáhejme zraněným živočichům v nouzi