Michaela Znamínková: Dárcovská výzva pro projekt Pomáhejme zraněným živočichům v nouzi

Podpořme společně léčbu a vypuštění Kalouse ušatého a oslavme tak společně dvoje zrození

vybíráme od 26.11.2023
8 200 Kč
vybráno 82 % z 10 000 Kč

přispělo

15 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Připojte se prosím se mnou do výzvy na uzdravení zraněného kalouse ušatého a jeho vypuštění do volné přírody.Vždy mi dávalo velký smysl pomáhat zvířatům, která si zaslouží naši úctu a která bohužel vlivem lidské činnosti trpí. Rozhodla jsem se proto na své narozeniny pomoci dobré věci a podpořit léčbu zraněného kalouse ušatého v záchranné stanici Huslík. Poté, co bude úspěšně vyléčen, vypustíme ho společně do volné přírody a uspořádáme malou oslavu. Místo a čas upřesním, až bude kalous připraven. Velmi si vážím všech, který se rozhodnou pomoci společně se mnou. Děkuji!


ZO ČSOP Polabí
Každý rok se do záchranné stanice Huslík dostane více než 2000 zvířat, která byla zraněna v důsledku lidské činnosti (automobilová doprava, sloupy elektrického vedení, zemědělství,...) Pomozte vrátit více než 65 % z nich zpět do volné přírody. Společně chráníme naši přírodu.


Záchranná stanice Huslík spolu s Vámi pomáhá již více než 30 let živočichům v nouzi. Každý rok ošetří přes 2000 zvířat, v loňském roce se jich téměř 1500 vrátilo zpět do volné přírody. A to i díky Vám. Děkujeme.

Bez Vaší pomoci se neobjedeme. Každý příspěvek pro nás znamená důležitou podporu, díky níž můžeme zraněným zvířatům poskytnout dostatečnou péči. Staráme se o zvířata z východní části Středočeského kraje (Nymburk, Kolín, Český Brod, Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem,Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště) a části Královéhradeckého kraje (Jičín, Nový Bydžov a část Hradce Králové).

Náklady na měsíční péči o jednoho živočicha se pohybují od 1 000 Kč do několika desítek tisíc.


  • Pečujeme o zraněné živočichy v záchranné stanici s cílem vypustit je zpět do volné přírody
  • Realizujeme záchranné chovy ohrožených druhů živočichů
  • Staráme se o prostředí a zvyšujeme biodiverzitu, aby se zvířata měla kam vracet
  • Vzděláváme děti i dospělé a seznamujeme, jak zraněním zvířat předcházet 

Největší počty zvířat se k nám dostávají v jarních a letních měsících. Velkou část tvoří mláďata, krmení u savců probíhá každé 3 hodiny, u ptáčat i každých 15 minut od ranního rozbřesku do setmění.


Více než 60 % přijatých živočichů tvoří ptáci a stejné procento i mláďata, která bývají zraněná nebo přijdou o své rodiče. Na obrázku mládě kulíka říčního.

Podpořit můžete i jednotlivá zvířata. Stačí přejít na naše darovací stránky a zakoupit stravenku pro Vašeho oblíbence: https://davejsmysl.huslikcsop.cz/Zdravíme kalouse😉

Libuše Hamplová

Míšo, krásné narozeniny a kalouskovi úspěšné uzdravení a návrat na svobodu!

Marta Kroča Bryndová
500 Kč

Šťastný let

Martina Jungrová
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ZO ČSOP Polabí, projekt: Pomáhejme zraněným živočichům v nouzi