ZO ČSOP Polabí


Životní prostředí Zvířata

Pomáhejme zraněným živočichům v nouzi

Každý rok se do záchranné stanice Huslík dostane více než 2000 zvířat, která byla zraněna v důsledku lidské činnosti (automobilová doprava, sloupy elektrického vedení, zemědělství,...) Pomozte vrátit více než 65 % z nich zpět do volné přírody. Společně chráníme naši přírodu.

vybíráme od 15.1.2018

Pomoc zraněným živočichům

Svou částkou přispějete na péči o zraněné volně žijící živočichy, kteří potřebují lidskou pomoc. Cílem je jejich úspěšné navrácení zpět do volné přírody. Děkujeme.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz


Záchranná stanice Huslík spolu s Vámi pomáhá již více než 30 let živočichům v nouzi. Každý rok ošetří přes 2000 zvířat, v loňském roce se jich téměř 1500 vrátilo zpět do volné přírody. A to i díky Vám. Děkujeme.

Bez Vaší pomoci se neobjedeme. Každý příspěvek pro nás znamená důležitou podporu, díky níž můžeme zraněným zvířatům poskytnout dostatečnou péči. Staráme se o zvířata z východní části Středočeského kraje (Nymburk, Kolín, Český Brod, Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem,Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště) a části Královéhradeckého kraje (Jičín, Nový Bydžov a část Hradce Králové).

Náklady na měsíční péči o jednoho živočicha se pohybují od 1 000 Kč do několika desítek tisíc.


  • Pečujeme o zraněné živočichy v záchranné stanici s cílem vypustit je zpět do volné přírody
  • Realizujeme záchranné chovy ohrožených druhů živočichů
  • Staráme se o prostředí a zvyšujeme biodiverzitu, aby se zvířata měla kam vracet
  • Vzděláváme děti i dospělé a seznamujeme, jak zraněním zvířat předcházet 

Největší počty zvířat se k nám dostávají v jarních a letních měsících. Velkou část tvoří mláďata, krmení u savců probíhá každé 3 hodiny, u ptáčat i každých 15 minut od ranního rozbřesku do setmění.


Více než 60 % přijatých živočichů tvoří ptáci a stejné procento i mláďata, která bývají zraněná nebo přijdou o své rodiče. Na obrázku mládě kulíka říčního.

Podpořit můžete i jednotlivá zvířata. Stačí přejít na naše darovací stránky a zakoupit stravenku pro Vašeho oblíbence: https://davejsmysl.huslikcsop.cz/Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme zaměstnancům stanice kteří již dvakrát přijeli pro dravce jenž jsme našli zraněné. Chválíme a obdivujeme Vaši práci a přejeme mnoho úspěchů!

Lucie Čermáková

Smekám před vaší prací. Jsem ráda, že se mohu prostřednictvím finačního příspěvku alespoň částečně podílet na pomoci zraněným zvířatům. Děkuji za Vaši náročnou a obětavou činnost.

Lucie Vorlíčková
8 000 Kč

Na auto ;)...

Romana Jelinkova
5 000 Kč

pro zvířátka, co měla štěstí se dostat právě k Vám :)

alžběta

Stanice se ujala mláděte poštolky s poraněným křídlem. Moc děkuji

Martin Kolář
1 000 Kč

Malé poděkování za velké srdce Verči Schillerové. :)

Michaela Plšková
1 000 Kč

Vážím si práce a nasazení, které poskytujete zvířecím souputnikům. Děkuji.

Romana

Dar jménem Zuzany Bílkové za vedení účetnictví :-)

Peter Chalupianský
1 000 Kč

Ať se Vám vše daří❤️

Jana Štolfová
200 Kč

Dobrý den, děkuji za přijetí zraněného holuba, který narazil do okna, děkuji za milé jednání, věřím, že mu bude pomoženo, s láskou Jana K.

Jana Kottková
1 000 Kč