ROMEA, o.p.s.


Lidská práva

ONI JE DO PLYNU. MY JE DO ŠKOL!

"Pojďme společně říct ne nenávisti a podpořme romský stipendijní program. 50% z celkové částky darujeme dětem, bez rozdílu národnosti, z napadené ZŠ v Teplicích. " ROMEA o.p.s. a iniciátor výzvy, sociolog Ivan Gabal, vám děkují za vaši podporu.

vybíráme od 14.11.2017

ONI JE DO PLYNU. MY JE DO ŠKOL!

Pojďme společně říct ne nenávisti a podpořme romský stipendijní program. 50% z celkové částky darujeme dětem, bez rozdílu národnosti, z napadené ZŠ v Teplicích.
679 887 Kč

přispělo

774 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!


VÝZVA ORGANIZACE ROMEA, o.p.s., KTEROU INICIOVAL AMBASADOR ROMSKÉHO STIPENDIJNÍHO PROGRAMU, SOCIOLOG IVAN GABAL,  BYLA SPUŠTĚNA 14.11.2017 A BUDE TRVAT AŽ DO  31.12.2017

Dlouhodobě podporujeme vzdělání romských studentů středních a vysokých škol.

Stipendijní program v tomto školním roce podporuje 86 studentů z celé ČR.

O co nám v projektu jde?
Chceme více vzdělaných Romů. 
Chceme, aby získali kvalifikované zaměstnání
Chceme, aby se vymanili z bludného kruhu chudoby.

Reagujeme na současnou vlnu rasismu, která se v poslední době šíří v České republice. Především pak útoky na třídu prvňáčků v základní škole v Teplicích. Rozhodli jsme se, že 50% vybraných  prostředků darujeme této škole. Část finanční  podpory bude použita na potřebné vybavení  a školní pomůcky pro 1. třídu dle rozhodnutí vedení školy. Současně z těchto prostředků budou podpořeni žáci 9. tříd z této školy, kterým pomůžeme v přípravě na přijímací zkoušky na střední školu. A to bez rozdílu národnosti. 


50% prostředků bude použito na stipendijní podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol v příštím školním roce. Stipendium na jednoho studenta je ve výši 14 000 K ročně,  a pro studenta VOŠ ve výši 21 000 Kč. Studenti mohou dále čerpat podporu na doučování, mentoring a další mimoškolní vzdělávání a to až v celkové částce 13 000 Kč ročně.
Více podrobností o programu a jeho podmínkách dozvíte na stránkách
www.romskastipendia.cz

Nejde jen o stipendia, ale o komplexní program podpory studentů, kteří kromě přímé finanční podpory mohou získat mentora, příspěvek na vzdělávací kurz, absolvovat stáž ve firmách, setkávat se na víkendových motivačních kurzech s dalšími romskými studenty z celé ČR a dobrovolně pomáhat v romských organizacích. Má to smysl.

"Děkuji jménem všech žáků, rodičů a celé školy organizátorům kampaně, kteří se rozhodli věnovat část výtěžku pro potřeby žáků 1. a 9. třídy. Jsme rádi za nabídnutou pomoc pro naše děti a velmi si tohoto vstřícného postoje vážíme," uvedla ke kampani Marcela Prokůpková, ředitelka Základní školy s rozšířeným vyučováním informatiky a výpočetní techniky v Teplicích.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Po shlédnutní DVTV s p. Gabalem říkám. Kdo se nepostaví Zlu, sám sám se stává součástí Zla.
Proto jsem se rozhodl podpořit.

Pavel Chalupský
2 000 Kč

Přeji hodně štěstí a díky za podporu proti nenávisti.

Martin Urban
50 Kč

at vyhraje laska a tolerance

Mohammed Wasl MUDr.
1 000 Kč

Přeji všem žákům úspěch ve škole i v osobním životě ,ať se jim co možná nejvíce vyhýbá lidská zloba,nenávist a závist ať mají své andělíčky strážné.

Terezie Ferencova
1 000 Kč

Držím palce!

Magda Nemkyová
500 Kč

:-)

Patricia Goodson

Snad se jednou také díky vám podaří i v Čechách vytvořit otevřenou společnost... Držím palce vám i nám všem!

Jitka Hlaváčková

Ať se vám daří, nenechte se otrávit :-)

Robert Malík
200 Kč

Vzdelani zaruci postaveni ve spolecnosti a dobry osobni i spolecensky statut!Ze srdce si to preji!

Naděžda Kohlerová
500 Kč

Ať se daří dětem, které podporujete! Hodně úspěchů ve vašem projektu přeji.

Blanka Šrámková
1 000 Kč