Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové


Zdraví Lidé s postižením

Elektrický vozík pro Václava

Václavovi je 23 let a trpí duchennovou svalovou dystrofii. K životu potřebuje plicní ventilátor, elektrický invalidní vozík a mnoho dalších pomůcek. Přispějte mu na elektrický vozík s micro joystickem, který bude moci sám ovládat.

vybíráme od 21.9.2017

Elektrický vozík pro Václava

Váš dar bude použit na nákup elektrického invalidního vozíku se speciálním ovládáním pro Václava
204 251 Kč
vybráno 61 % z 335 000 Kč

přispělo

63 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Aktuálně na podporu a pomoc Václavovi pořádá svou dárcovskou výzvu také Michal Kavalčík v rámci svátku dárcovství - Giving Tuesday. Chcete vědět více - klikněte zde.

Je mi 23 let, mám duchennovou svalovou dystrofii, která způsobuje ochabování svalstva. K životu potřebuji plicní ventilátor, elektrický invalidní vozík a mnoho dalších pomůcek.... Možná by se dalo říci, že jsem napůl robot, protože bez elektřiny "nedám ani ránu", i když v dnešní době by spousta lidí bez nabitého chytrého telefonu "zešílela" :-). 

Kvůli ochabování mého svalstva nemohu řídit můj vozík s klasickým joystickem, proto sháním finanční prostředky na nový elektrický vozík s mini/micro joystickem, který k ovládání vyžaduje sílu pouze 10 gramů a lze ovládat jedním prstem, nebo také ústy, respektive pohybem rtů.
V roce 2015 jsem maturitou zakončil střední školu, obor Ekonomika a podnikání. Mám rád přírodu, zajímám se o sport, a také mám v plánu začít hrát powerchair hokej, ale nejdříve musím sehnat finance na elektrický vozík se speciálním řízením. Powerchair hokej je totiž jediný kolektivní sport pro lidi s nejtěžšími handicapy. Kdybych mohl se tomuto sportu věnovat, dodalo by mne to pocit svobody.

Předem děkuji všem, kteří se rozhodnou mne podpořit!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Michal Kavalčík se rozhodl pomoci a začíná svou dárcovskou výzvu na pomoc a podporu Vaška v rámci svátku dárcovství! Chcete vědět více, klikněte zde.

Založení projektu

Kolektiv žáků a pracovníků školy SŠ a JŠ Volyně

SŠ a JŠ Volyně
5 000 Kč

Poprvé přispívám někomu, koho znám z vyprávění své ženy. Přeji vše nejlepší.

František Kopka
2 000 Kč

Dobrý den, přispívám někomu každý rok. Letos raději proto, že Vaška dobře znám. Raději je ale špatně zvolené slovo, protože jsem smutná z toho, jaký vozík Vašek potřebuje. Přeji mu hodně síly a vše dobré. Jarmila Kopková

Jarmila Kopkova
2 000 Kč

Moc drzim palce,Vasku 😊

Karina Maximova

Zůstanete vždy v mém srdci. Držím Vám palce.

Eva Klasová

Zasláno a věřím,že se najde spousta dalších hodných lidí,kteří přispějou:-)držím palce:-)

Monika Sosnová
500 Kč

Určitě se podaří vybrat penízky na nový vozík, hodně sil a krásné Vánoce :)

Lucie Strnadová
500 Kč

Václave, svým pozitivním přístupem k životu jste vzorem pro mnoho lidí, přeji Vám hodně síly a radosti z maličkostí.. Držím Vám pěsti, ať se sny vyplní! Jana

Jana Mžourková
200 Kč

Věřím, že se podaří sehnat dostatek financí! :) Držím palce!

Petr Binar

Věřím , že se povede 😊

Luba Doubkova
500 Kč