CZ / EN

Prague Pride z.s.


Osvěta a poskytování informací Lidská práva

Jsme fér

Od roku 2017 usilujeme o to, aby v České republice mohli dvě ženy nebo dva muži vstoupit do manželství se všemi právy i povinnostmi a mít skutečnou svatbu. I když jsme od sametové revoluce urazili pěkný kus cesty, manželství pro gay a lesbické páry zatím v zákoně nemáme. Je na čase to změnit. Ve světě dnes žije přes 1,3 miliardy lidí, kteří mohou uzavírat manželství ve stejné podobě jako heterosexuální páry. K tomu, aby manželství pro všechny mohlo být i v České republice, potřebujeme Vaši pomoc.

Podpořte naší společnou cestu za manželstvím pro gay a lesbické páry
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte Vaším darem zajistit tisícům gay a lesbických párů a rodinám dvou maminek nebo tatínků s dětmi právní ochranu, jistotu, bezpečí i všechny další výhody, které vstup do manželství přináší. Gay a lesbické páry a rodiny s dětmi tak nadále nebudou občany a občankami druhé kategorie.Takovými rodinami jsou třeba maminky Aneta a Janna s dcerou nebo tatínkové pěstouni Martin a Filip, kteří s láskou pečují o 3 děti.


NA ČEM PRACUJEME?

Děláme vše pro to, abychom žili ve svobodné, demokratické a spravedlivé společnosti. Je to o každodenní mravenčí práci malého týmu lidí, kteří dělají vše pro úplné zrovnoprávnění LGBT lidí v naší zemi. Monitorujeme změny zákonů, potkáváme se s politiky a političkami, apelujeme na vládu a komunikujeme s Poslaneckou sněmovnou i Senátem, sdílíme desítky silných příběhů, sbíráme podpisy pod petici, točíme videa, organizujeme setkání po celém Česku a mluvíme s novináři a médii. Nic z toho by se nestalo nebýt Vás a Vaší pomoci. 

V roce 2018 byla v Poslanecké sněmovně předložena novela zákona o manželství pro gay a lesbické páry. O novele se od té doby celkem 4x jednalo a na 100. schůzi Sněmovny 30. dubna 2021 se o novele konečně hlasovalo. Novela prošla do druhého čtení a byla předložena výborům k projednání. Díky prodloužení projednávacích lhůt a ukončení minulé Sněmovny se dál o novele nejednalo.CO SE NÁM I DÍKY VÁM PODAŘILO?

Od našeho startu v roce 2017 máme za sebou obrovskou řadu úspěchů.

  • Manželství pro gay a lesbické páry podpořilo podpisem petice zatím přes 155 000 lidí
  • jasné ano řeklo manželství pro všechny přes 80 českých a zahraničních firem
  • desítky organizací, starostů, starostek, hejtmanů a hejtmanek,
  • stovky věřících,
  • desítky osobností kulturního, společenského nebo sportovního života,
  • stovky dobrovolníků a dobrovolnic na stovkách akcí,
  • nebo stovky férových míst po celém Česku.
Manželství pro všechny je i díky Vám již několik let jedním z hlavních společenských témat, které podporuje 67 % Čechů a Češek. Přeje si jej také 96 % LGBT lidí. Během 5 let jsme připravili několik předvolebních průzkumů, díky kterým jste zvolili desítky férových poslanců, poslankyní, senátorů a senátorek, kteří zvednou ruku rovnému manželství. Za Vaší pomoc a podporu Vám nesmírně ze srdce děkujeme. 

Podívejte se třeba na přehled roku 2021: HISTORICKÉ HLASOVÁNÍ O MANŽELSTVÍ A MNOHEM VÍC. MÁME ZA SEBOU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ROKPojďte do toho s námi. Ať už se rozhodnete pro nastavení trvalého příkazu nebo jednorázovou podporu, každý dar a finanční pomoc se počítá. Bez Vás se na naší společné cestě za rovnoprávností a manželstvím pro gay a lesbické páry totiž neobejdeme. Všem našim dárcům a dárkyním z celého srdce děkujeme. 

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se přidat mezi férové dobrovolníky a dobrovolnice nebo sdílet Váš příběh? Napište Sabině na  sabina.sedlackova@zamanzelstvi.cz.
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Pro férovou budoucnost

Anna Možná
500 Kč

Zákazníci Pawsome gangu posílají procenta ze svých objednávek

Anna Králíková
500 Kč

Dekuju noc za vasi energii a nekonecnou snahu vytvorit lepsi svet!

Barbora Kurcova
1 000 Kč

Nechť jsme si všichni rovni <3

Adam Pasálek

Držím palce aby se nám podařilo prosadit rovnoprávnost pro všechny. Díky všem za vaši práci a příspěvky! :-)

Chatul
100 Kč

Nechť se už nedělají rozdíly mezi lidmi tam, kde to je možné.

Milan Broz

Když mi bylo cca 15, myslela jsem, že toutu dobou už bude rovnoprávnost homosexuálů a heterosexuálů samozřejmá. Aktuální situace je mírně řečeno frustrující. Pořád ale věřím, že dojde k zrovnoprávnění. Máte můj obdiv za vůli bojovat za správnou věc a lepší budoucnost!

Martina Kuderová

Doufám, že změna politického uskupení v ČR, přinese změnu i v této oblasti!

Vladimíra Hochová

Díky za důležitou práci! :-)

Dárce

Bojujte. Má to smysl :)

Michal Šlahař
200 Kč