CZ / EN

Prague Pride z.s.


Lidská práva Osvěta a poskytování informací

Jsme fér

Od roku 2017 usilujeme o to, aby v České republice mohli dvě ženy nebo dva muži vstoupit do manželství se všemi právy i povinnostmi a mít skutečnou svatbu. I když jsme od sametové revoluce urazili pěkný kus cesty, manželství pro gay a lesbické páry zatím v zákoně nemáme. Je na čase to změnit. Ve světě dnes žije přes 1,3 miliardy lidí, kteří mohou uzavírat manželství ve stejné podobě jako heterosexuální páry. K tomu, aby manželství pro všechny mohlo být i v České republice, potřebujeme Vaši pomoc.

Podpořte naší společnou cestu za manželstvím pro gay a lesbické páry
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte Vaším darem zajistit tisícům gay a lesbických párů a rodinám dvou maminek nebo tatínků s dětmi právní ochranu, jistotu, bezpečí i všechny další výhody, které vstup do manželství přináší. Gay a lesbické páry a rodiny s dětmi tak nadále nebudou občany a občankami druhé kategorie.Takovými rodinami jsou třeba maminky Aneta a Janna s dcerou nebo tatínkové pěstouni Martin a Filip, kteří s láskou pečují o 3 děti.


NA ČEM PRACUJEME?

Děláme vše pro to, abychom žili ve svobodné, demokratické a spravedlivé společnosti. Je to o každodenní mravenčí práci malého týmu lidí, kteří dělají vše pro úplné zrovnoprávnění LGBT lidí v naší zemi. Monitorujeme změny zákonů, potkáváme se s politiky a političkami, apelujeme na vládu a komunikujeme s Poslaneckou sněmovnou i Senátem, sdílíme desítky silných příběhů, sbíráme podpisy pod petici, točíme videa, organizujeme setkání po celém Česku a mluvíme s novináři a médii. Nic z toho by se nestalo nebýt Vás a Vaší pomoci. 

V roce 2018 byla v Poslanecké sněmovně předložena novela zákona o manželství pro gay a lesbické páry. O novele se od té doby celkem 4x jednalo a na 100. schůzi Sněmovny 30. dubna 2021 se o novele konečně hlasovalo. Novela prošla do druhého čtení a byla předložena výborům k projednání. Díky prodloužení projednávacích lhůt a ukončení minulé Sněmovny se dál o novele nejednalo.CO SE NÁM I DÍKY VÁM PODAŘILO?

Od našeho startu v roce 2017 máme za sebou obrovskou řadu úspěchů.

  • Manželství pro gay a lesbické páry podpořilo podpisem petice zatím přes 155 000 lidí
  • jasné ano řeklo manželství pro všechny přes 80 českých a zahraničních firem
  • desítky organizací, starostů, starostek, hejtmanů a hejtmanek,
  • stovky věřících,
  • desítky osobností kulturního, společenského nebo sportovního života,
  • stovky dobrovolníků a dobrovolnic na stovkách akcí,
  • nebo stovky férových míst po celém Česku.
Manželství pro všechny je i díky Vám již několik let jedním z hlavních společenských témat, které podporuje 67 % Čechů a Češek. Přeje si jej také 96 % LGBT lidí. Během 5 let jsme připravili několik předvolebních průzkumů, díky kterým jste zvolili desítky férových poslanců, poslankyní, senátorů a senátorek, kteří zvednou ruku rovnému manželství. Za Vaší pomoc a podporu Vám nesmírně ze srdce děkujeme. 

Podívejte se třeba na přehled roku 2021: HISTORICKÉ HLASOVÁNÍ O MANŽELSTVÍ A MNOHEM VÍC. MÁME ZA SEBOU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ROKPojďte do toho s námi. Ať už se rozhodnete pro nastavení trvalého příkazu nebo jednorázovou podporu, každý dar a finanční pomoc se počítá. Bez Vás se na naší společné cestě za rovnoprávností a manželstvím pro gay a lesbické páry totiž neobejdeme. Všem našim dárcům a dárkyním z celého srdce děkujeme. 

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se přidat mezi férové dobrovolníky a dobrovolnice nebo sdílet Váš příběh? Napište Sabině na  sabina.sedlackova@zamanzelstvi.cz.
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ráda bych se dožila doby, kdy NIKDO nebude řešit orientaci a kdo s kým žije.

Michaela Celnarová

Nepolevujte prosím ani v této hrozné válečné době. Nyní je důležitější než kdykoliv jindy ukázat, že patříme k západu.

Zdeněk Polách
1 000 Kč

Děkuji za Vaši práci a za energii, kterou vkládáte do boje za rovnost pro všechny a lidskou důstojnost. Držím moc palce v dalších aktivitách a přeju hodně sil.

AlčaM
600 Kč

Podporuji myšlenku, kterou zastáváte a prosazujete. Fandím Vaši organizaci a její činnosti. Děkuji Vám!

Viktor Ďurnek
2 000 Kč

Snad se nakonec podaří docílit změny k lepšímu.

Petr Porteš
1 000 Kč

Děkuji mockrát, že tohle děláte, jste skvělí. Štve mne, že já mám možnost se s partnerkou vzít, zatímco jsou tu lidé, kteří nemohou - a to je jen část problému. Držte se!

Adam Trunečka
200 Kč

😻

Mikuláš BRUKNER
500 Kč

Pevně doufám, že brzy už nebudeme žít v republice, kde si nemůžeme vzít osobu, kterou milujeme.

Lucie
500 Kč

Díky za vše, co děláte pro naši komunitu a za váš neúnavný boj za rovnost a lidská práva.

Nicole Princlová

Držím palce

Blanka Řenčová
300 Kč