Prague Pride z.s.


Lidská práva Osvěta a poskytování informací

Jsme fér

Od roku 2017 usilujeme o to, aby v České republice mohli dvě ženy nebo dva muži vstoupit do manželství se všemi právy i povinnostmi a mít skutečnou svatbu. I když jsme od sametové revoluce urazili pěkný kus cesty, manželství pro gay a lesbické páry zatím v zákoně nemáme. Je na čase to změnit. Ve světě dnes žije přes 1,5 miliardy lidí, kteří mohou uzavírat manželství ve stejné podobě jako heterosexuální páry. K tomu, aby manželství pro všechny páry mohlo být i v České republice, potřebujeme Vaši pomoc.

Podpořte naší společnou cestu za manželstvím pro gay a lesbické páry
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte vaším darem zajistit tisícům gay a lesbických párů a rodinám dvou maminek nebo tatínků s dětmi právní ochranu, jistotu, bezpečí i všechny další výhody, které vstup do manželství přináší. Gay a lesbické páry a rodiny s dětmi tak nadále nebudou občany a občankami druhé kategorie.Takovými rodinami jsou třeba maminky Aneta a Janna s dcerou nebo tatínkové pěstouni Martin a Filip, kteří s láskou pečují o 3 děti.NA ČEM PRACUJEME?

Děláme vše pro to, abychom žili ve svobodné, demokratické a spravedlivé společnosti. Je to o každodenní mravenčí práci malého týmu lidí, kteří dělají vše pro úplné zrovnoprávnění LGBT lidí, rodin a dětí v naší zemi. Monitorujeme změny zákonů, potkáváme se s politiky a političkami, apelujeme na vládu a komunikujeme s Poslaneckou sněmovnou i Senátem, sdílíme desítky silných příběhů, sbíráme podpisy pod petici, točíme videa, organizujeme setkání po celém Česku a mluvíme s novináři a médii. Nic z toho by se nestalo nebýt vás a vaší pomoci. 

V roce 2018 byla v Poslanecké sněmovně předložena novela zákona o manželství pro gay a lesbické páry. O novele se celkem 4x jednalo a na 100. schůzi Sněmovny 30. dubna 2021 se o novele konečně hlasovalo. Novela prošla do druhého čtení a byla předložena výborům k projednání. Díky prodloužení projednávacích lhůt a ukončení minulé Sněmovny se dál o novele nejednalo. V roce 2022 byla novela zákona o rovném manželství předložena podruhé poslanci a poslankyněmi napříč politickým spektrem. I váš dar může pomoci tomu, aby se o novele co nejdříve ve Sněmovně hlasovalo.CO SE NÁM I DÍKY VÁM PODAŘILO?

Od našeho startu v roce 2017 máme za sebou obrovskou řadu úspěchů.

 • Manželství pro všechny páry se stalo jedním z hlavních společenských témat.
 • Dlouhodobě říká ANO rovným sňatkům kolem 65 % obyvatel.
 • 96 % LGBT lidí si přeje rovné sňatky.
 • Manželství pro gay a lesbické páry podpořilo podpisem petice zatím přes 165 000 lidí.
Jasné ano řeklo manželství pro všechny páry přes:

 • 80 českých a zahraničních firem.
 • Desítky organizací, starostů, starostek, hejtmanů a hejtmanek.
 • Stovky věřících.
 • Desítky osobností kulturního, společenského nebo sportovního života.
 • Stovky příběhů LGBT párů a rodin s dětmi v médiích.
 • Stovky dobrovolníků a dobrovolnic na stovkách akcí,
 • nebo stovky férových míst po celém Česku.

Během 5 let jsme připravili několik předvolebních průzkumů, díky kterým jste zvolili desítky férových poslanců, poslankyní, senátorů a senátorek, kteří zvednou ruku rovnému manželství. Za vaší pomoc a podporu vám ze srdce děkujeme. 
Pojďte do toho s námi. Ať už se rozhodnete pro nastavení trvalého příkazu nebo jednorázovou podporu, každý dar a finanční pomoc se počítá. Bez vás se na naší společné cestě za rovnoprávností a manželstvím pro gay a lesbické páry a rodiny s dětmi totiž neobejdeme. Všem našim dárcům a dárkyním z celého srdce děkujeme. 
 
Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se přidat mezi férové dobrovolníky a dobrovolnice nebo sdílet váš příběh? Napište Sabině na sabina.sedlackova@zamanzelstvi.cz.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Prosím, ať manželství pro všechny dopadne ❤

Dárce

Považuji za ohavnost, pokud někdo nazývá lásku ohavností.

starý sukničkář MH
451 Kč

Je hrozné, že v 21. století tohle prostě pořád není dané. Držím palce ať už to konečně projde.

Lucie Fialová
1 000 Kč

Daruji k připomínce roku od vraždy Juraje a Matúše v Bratislavě. Nepodařilo se mi zúčastnit se žádné pietní akce, tak aspoň tohle.

Zdeněk Polách
500 Kč

Pro nás pro všechny
Pro rovnost
Pro svobodu

Jitka Štorková

Lásku pro všechny <3

Dárce
500 Kč

V Česku máme navíc než být jako Rusko a šikanovat své vlastní lidi. Všichni jsme Češi je jedno jestli gay a nebo straight! Pomáhejme si žít kvalitnější životy!!

Šárka Pačochová

Díky za vytrvalost, cíl je blízko :-)

Zdeněk Polách
500 Kč

Díky za práci, sdílení, osvětu :-)

Pavel Dominik Hajda
400 Kč

Na dobrou a důležitou věc vždy peníze najdu. A je ostudou České republiky, že diskriminuje nemalou část obyvatel.

Robert Kratochvíl
10 000 Kč