CZ / EN

Prague Pride z.s.


Osvěta a poskytování informací Lidská práva

Jsme fér

Od roku 2017 usilujeme o to, aby v České republice mohli dvě ženy nebo dva muži vstoupit do manželství se všemi právy i povinnostmi a mít skutečnou svatbu. I když jsme od sametové revoluce urazili pěkný kus cesty, manželství pro gay a lesbické páry zatím v zákoně nemáme. Je na čase to změnit. Ve světě dnes žije přes 1,3 miliardy lidí, kteří mohou uzavírat manželství ve stejné podobě jako heterosexuální páry. K tomu, aby manželství pro všechny mohlo být i v České republice, potřebujeme Vaši pomoc.

Podpořte naší společnou cestu za manželstvím pro gay a lesbické páry
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte Vaším darem zajistit tisícům gay a lesbických párů a rodinám dvou maminek nebo tatínků s dětmi právní ochranu, jistotu, bezpečí i všechny další výhody, které vstup do manželství přináší. Gay a lesbické páry a rodiny s dětmi tak nadále nebudou občany a občankami druhé kategorie.Takovými rodinami jsou třeba maminky Aneta a Janna s dcerou nebo tatínkové pěstouni Martin a Filip, kteří s láskou pečují o 3 děti.


NA ČEM PRACUJEME?

Děláme vše pro to, abychom žili ve svobodné, demokratické a spravedlivé společnosti. Je to o každodenní mravenčí práci malého týmu lidí, kteří dělají vše pro úplné zrovnoprávnění LGBT lidí v naší zemi. Monitorujeme změny zákonů, potkáváme se s politiky a političkami, apelujeme na vládu a komunikujeme s Poslaneckou sněmovnou i Senátem, sdílíme desítky silných příběhů, sbíráme podpisy pod petici, točíme videa, organizujeme setkání po celém Česku a mluvíme s novináři a médii. Nic z toho by se nestalo nebýt Vás a Vaší pomoci. 

V roce 2018 byla v Poslanecké sněmovně předložena novela zákona o manželství pro gay a lesbické páry. O novele se od té doby celkem 4x jednalo a na 100. schůzi Sněmovny 30. dubna 2021 se o novele konečně hlasovalo. Novela prošla do druhého čtení a byla předložena výborům k projednání. Díky prodloužení projednávacích lhůt a ukončení minulé Sněmovny se dál o novele nejednalo.CO SE NÁM I DÍKY VÁM PODAŘILO?

Od našeho startu v roce 2017 máme za sebou obrovskou řadu úspěchů.

  • Manželství pro gay a lesbické páry podpořilo podpisem petice zatím přes 155 000 lidí
  • jasné ano řeklo manželství pro všechny přes 80 českých a zahraničních firem
  • desítky organizací, starostů, starostek, hejtmanů a hejtmanek,
  • stovky věřících,
  • desítky osobností kulturního, společenského nebo sportovního života,
  • stovky dobrovolníků a dobrovolnic na stovkách akcí,
  • nebo stovky férových míst po celém Česku.
Manželství pro všechny je i díky Vám již několik let jedním z hlavních společenských témat, které podporuje 67 % Čechů a Češek. Přeje si jej také 96 % LGBT lidí. Během 5 let jsme připravili několik předvolebních průzkumů, díky kterým jste zvolili desítky férových poslanců, poslankyní, senátorů a senátorek, kteří zvednou ruku rovnému manželství. Za Vaší pomoc a podporu Vám nesmírně ze srdce děkujeme. 

Podívejte se třeba na přehled roku 2021: HISTORICKÉ HLASOVÁNÍ O MANŽELSTVÍ A MNOHEM VÍC. MÁME ZA SEBOU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ROKPojďte do toho s námi. Ať už se rozhodnete pro nastavení trvalého příkazu nebo jednorázovou podporu, každý dar a finanční pomoc se počítá. Bez Vás se na naší společné cestě za rovnoprávností a manželstvím pro gay a lesbické páry totiž neobejdeme. Všem našim dárcům a dárkyním z celého srdce děkujeme. 

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se přidat mezi férové dobrovolníky a dobrovolnice nebo sdílet Váš příběh? Napište Sabině na  sabina.sedlackova@zamanzelstvi.cz.
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať to vyjde!✌🏻

Václav Skalický
200 Kč

Mám krátce před svatbou (v zahraničí), a je fakt smutný, že v ČR bych svatbu mít nemohl.

Petr Š.
1 000 Kč

Zase něco posílám. Tentokrát jako reakci na ten ostudný návrh našich 54 poslanců.

Zdeněk Polách
1 000 Kč

Je ostuda, že zákon o manželství pro všechny řešíme v 21. století.

Nicholas Ryan Daniels
500 Kč

Gay marriage in the Czech Republic is long overdue. It's a disgrace that even Slovenia had beaten us to the chase.

Dárce
1 000 Kč

Teplá manželství planetu nespálí - za hrozbu pro klima je nepovažuje ani Greenpeace.

Miloš Hlávka
530 Kč

Podporují manželství pro všechny, abych si jednou mohl vzít muže za manžela a s ním si adoptovat Tomia Okamuru. 😜

Marek
100 Kč

Jsem nadšený z Vaší aktivity. Již 7 let s láskou pečujeme a vychováváme společně s patrnerem dnes již 14 letého chlapce. Já i partner jsme vyrůstali v běžných rodinách, které naše úsilí o předání toho nejlepšího z nás další generaci, významně podporují. Věřím, že nás podpoří i stát, že nám vytvoří stejné podmínky pro život jako mají ostatní - spolužijící osoby tvořící pevné a trvalé - rodinné svazky. Schovávání se za jedinečnost manželství pouze pro muže a ženy není dnes již na místě. Věřím, že rozumný přístup moderního chápání světa zvítězí nad předpojatostí a předsudky.

Tomáš Nikl
500 Kč

Díky všem co za nás bojují!

Stanislav Smrž
500 Kč

Neskutečně moc si vážím vaší práce! Pokaždé, když ve veřejném prostoru slyším homofobní názory, připadám si jako nejhorší člověk na světě. Děkuji, že jste slyšet a důstojně reprezentujete LGBT komunitu.

Eva Klegová
500 Kč