CZ / EN

Prague Pride z.s.


Osvěta a poskytování informací Lidská práva

Jsme fér

Od roku 2017 usilujeme o to, aby v České republice mohli dvě ženy nebo dva muži vstoupit do manželství se všemi právy i povinnostmi a mít skutečnou svatbu. I když jsme od sametové revoluce urazili pěkný kus cesty, manželství pro gay a lesbické páry zatím v zákoně nemáme. Je na čase to změnit. Ve světě dnes žije přes 1,3 miliardy lidí, kteří mohou uzavírat manželství ve stejné podobě jako heterosexuální páry. K tomu, aby manželství pro všechny mohlo být i v České republice, potřebujeme Vaši pomoc.

Podpořte naší společnou cestu za manželstvím pro gay a lesbické páry
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte Vaším darem zajistit tisícům gay a lesbických párů a rodinám dvou maminek nebo tatínků s dětmi právní ochranu, jistotu, bezpečí i všechny další výhody, které vstup do manželství přináší. Gay a lesbické páry a rodiny s dětmi tak nadále nebudou občany a občankami druhé kategorie.Takovými rodinami jsou třeba maminky Aneta a Janna s dcerou nebo tatínkové pěstouni Martin a Filip, kteří s láskou pečují o 3 děti.


NA ČEM PRACUJEME?

Děláme vše pro to, abychom žili ve svobodné, demokratické a spravedlivé společnosti. Je to o každodenní mravenčí práci malého týmu lidí, kteří dělají vše pro úplné zrovnoprávnění LGBT lidí v naší zemi. Monitorujeme změny zákonů, potkáváme se s politiky a političkami, apelujeme na vládu a komunikujeme s Poslaneckou sněmovnou i Senátem, sdílíme desítky silných příběhů, sbíráme podpisy pod petici, točíme videa, organizujeme setkání po celém Česku a mluvíme s novináři a médii. Nic z toho by se nestalo nebýt Vás a Vaší pomoci. 

V roce 2018 byla v Poslanecké sněmovně předložena novela zákona o manželství pro gay a lesbické páry. O novele se od té doby celkem 4x jednalo a na 100. schůzi Sněmovny 30. dubna 2021 se o novele konečně hlasovalo. Novela prošla do druhého čtení a byla předložena výborům k projednání. Díky prodloužení projednávacích lhůt a ukončení minulé Sněmovny se dál o novele nejednalo.CO SE NÁM I DÍKY VÁM PODAŘILO?

Od našeho startu v roce 2017 máme za sebou obrovskou řadu úspěchů.

  • Manželství pro gay a lesbické páry podpořilo podpisem petice zatím přes 155 000 lidí
  • jasné ano řeklo manželství pro všechny přes 80 českých a zahraničních firem
  • desítky organizací, starostů, starostek, hejtmanů a hejtmanek,
  • stovky věřících,
  • desítky osobností kulturního, společenského nebo sportovního života,
  • stovky dobrovolníků a dobrovolnic na stovkách akcí,
  • nebo stovky férových míst po celém Česku.
Manželství pro všechny je i díky Vám již několik let jedním z hlavních společenských témat, které podporuje 67 % Čechů a Češek. Přeje si jej také 96 % LGBT lidí. Během 5 let jsme připravili několik předvolebních průzkumů, díky kterým jste zvolili desítky férových poslanců, poslankyní, senátorů a senátorek, kteří zvednou ruku rovnému manželství. Za Vaší pomoc a podporu Vám nesmírně ze srdce děkujeme. 

Podívejte se třeba na přehled roku 2021: HISTORICKÉ HLASOVÁNÍ O MANŽELSTVÍ A MNOHEM VÍC. MÁME ZA SEBOU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ROKPojďte do toho s námi. Ať už se rozhodnete pro nastavení trvalého příkazu nebo jednorázovou podporu, každý dar a finanční pomoc se počítá. Bez Vás se na naší společné cestě za rovnoprávností a manželstvím pro gay a lesbické páry totiž neobejdeme. Všem našim dárcům a dárkyním z celého srdce děkujeme. 

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se přidat mezi férové dobrovolníky a dobrovolnice nebo sdílet Váš příběh? Napište Sabině na  sabina.sedlackova@zamanzelstvi.cz.
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Diky za dobrou praci!

Ales Vykydal
1 000 Kč

Díky, že bojujete.

Anna Kymlová
500 Kč

Děkuji Vám všem za všechno co děláte pro naši komunitu!

Lukas Kay
1 000 Kč

Posílám vám tisíc korun, protože podporuji Vaše snahy a chci, aby už i v Česku bylo uzákoněno manželství pro všechny. Toto je jednorázový dar a dále vám budu posílat každý měsíc 240 Kč. A pak podle mých možností vám pošlu i další jednorázové dary.
S pozdravem
Josef Kolář
Roháčova 1090/81
130 00 Praha 3
tel.: 724494209

Josef Kolář
1 000 Kč

Prosim pomozme lidem, kteri se citi ohrozeni!

Dárce

Přispěl jsem jako dárek pro svoji babičku, která mě zavrhla, protože jsem gay.

Marek
100 Kč

Děkuji za vaši práci. ❤

Přiznání gayů
500 Kč

Díky, že se snažíte změnit české myšlení a bojujete za manželství pro všechny, má to smysl!

Veronika Ambrozy
2 222 Kč

Děkuji za to co děláte! Doufám, že to vyjde a držím palce proti téhle nespravedlnosti!

Martin Kočí
100 Kč

Diky, ze bojujete za manzelstvi pro vsechny.

TomTom
500 Kč