Limity jsme my, z.s.


Životní prostředí

Pojďme ukončit dobu uhelnou!

Uhlí a další fosilní paliva musí zůstat pod zemí. Po celém světě proto sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.

Podpořte hnutí za klimatickou spravedlnost a přípravu příštího českého Klimakempu

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Klimatická krize je tady. Posledních pět let bylo nejteplejších v celé historii měření a po celém světě sledujeme první příznaky klimatického rovzratu: sucha a záplavy, požáry a bouře, stoupající ceny potravin. Jednou z hlavních příčin je spalování fosilních paliv: uhlí, ropy a plynu. Chceme-li odvrátit katastrofální dopady změn klimatu, musí nejméně 80 % jejich zásob zůstat pod zemí. Fosilní průmysl je ale nadále plánuje vytěžit. A to mu nemůžeme dovolit.

Před dvěma lety vláda prolomila limity na dole Bílina a umožnila ČEZu spálit další miliony tun hnědého uhlí. Zastaralé uhelné elektrárny ničí zdraví lidí v severních Čechách a zkracují jejich životy. Naši politici příčiny změn klimatu neřeší a nadále upřednostňují zájmy uhlobaronů před zájmem celé společnosti.

Proto budujeme občanské hnutí za klimatickou spravedlnost, jaké po celém světě prosazuje konec doby fosilní a spravedlivý přechod na čisté zdroje energie. Pořádáme české Klimakempy, které spojují aktivní lidi, jimž není lhostejné, co se děje, a kteří se chtějí osobně podílet na změně a vytvámříme prostor pro odvážné akce nenásilné akce občanské neposlušnosti, které konfrontují hluboké příčiny klimatické krize. Prosazujeme bezodkladný konec těžby a spalování uhlí a spravedlivý přechod na čisté zdroje energie.

Po celém světě sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Mrzí ma, že nedorazím. Posielam aspoň takúto podporu!

Lukáš Likavčan
1 000 Kč

Soběstačné domy pro lidi, ne špinavé doly pro zisky jednotlivců na úkor všech ostatních. System change, not climate change!

Ondřej Liška
1 000 Kč

"I have a dream that one day even the state of Czech Republic, a desert state, sweltering with the heat of coal and coalbarons, will be transformed into an oasis of energy freedom and greenland."

Dárce
300 Kč

Nikdy nezapomenu na obrazy ze zámku v Jiřetíně, které ukazují zdejší krajinu před tím, než začalo dobývání uhlí. Těžba obrátila krajinu i životy lidí v tomto regionu vzhůru nohama. Je čas vrátit ji zpátky. Je čas dát lidem i krajině příležitost fungovat zase normálně.

Martin Ander
1 000 Kč

Za škody způsobené uhelnými elektrárnami zaplatí každá z nás v průměru 5000 Kč ročně. Tak proč nedat raději alespoň 500 Kč na aktivity za ukončení doby uhelné?

Jiří Koželouh
500 Kč

Uhlí už jen na průjem :)

Jana Pravdová
300 Kč