Limity jsme my, z.s.


Životní prostředí

Pojďme ukončit dobu uhelnou!

Uhlí a další fosilní paliva musí zůstat pod zemí. Po celém světě proto sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.

Podpořte hnutí za klimatickou spravedlnost a přípravu příštího českého Klimakempu

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Klimatická krize je tady. Posledních pět let bylo nejteplejších v celé historii měření a po celém světě sledujeme první příznaky klimatického rovzratu: sucha a záplavy, požáry a bouře, stoupající ceny potravin. Jednou z hlavních příčin je spalování fosilních paliv: uhlí, ropy a plynu. Chceme-li odvrátit katastrofální dopady změn klimatu, musí nejméně 80 % jejich zásob zůstat pod zemí. Fosilní průmysl je ale nadále plánuje vytěžit. A to mu nemůžeme dovolit.

Před dvěma lety vláda prolomila limity na dole Bílina a umožnila ČEZu spálit další miliony tun hnědého uhlí. Zastaralé uhelné elektrárny ničí zdraví lidí v severních Čechách a zkracují jejich životy. Naši politici příčiny změn klimatu neřeší a nadále upřednostňují zájmy uhlobaronů před zájmem celé společnosti.

Proto budujeme občanské hnutí za klimatickou spravedlnost, jaké po celém světě prosazuje konec doby fosilní a spravedlivý přechod na čisté zdroje energie. Pořádáme české Klimakempy, které spojují aktivní lidi, jimž není lhostejné, co se děje, a kteří se chtějí osobně podílet na změně a vytvámříme prostor pro odvážné akce nenásilné akce občanské neposlušnosti, které konfrontují hluboké příčiny klimatické krize. Prosazujeme bezodkladný konec těžby a spalování uhlí a spravedlivý přechod na čisté zdroje energie.

Po celém světě sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dík za extrémně zajímavý a inspirativní týden

Pavel

The Nordic crew will be there again for the next one!

Dárce
2 000 Kč

Best camp! <3

Jonas Linde

Najde se mezi námi miliardář, který všechny uhelné doly koupí a pak zavře? Nebo se na to složíme? :-) Keep it in the ground!

Petr Zítka
1 000 Kč

<3

Ondrej Vymetalik
300 Kč

Platforma Limity jsme my sdružuje lidi napříč Evropou, tématy i politickým spektrem a dává každému bez rozdílu možnost zapojit se v boji proti klimatickým změnám.
Jako jediné hnutí v České republice je organizované výhradně zdola, spolupracuje na evropské a přemýšlí na úrovni globální. Pokud si někdo zaslouží podporu, je to právě tohle hnutí. Limity jsme my!

Anna Bromová
200 Kč

Dík

Dárce
100 Kč

Za cistejsiu energetiku

Lukas Lehotsky
1 000 Kč

Účast na Klimakempu a jeho skvělé zorganizování mě přesvědčilo o tom, že dlouhodobá podpora této organizace má smysl. Díky za to, co děláte!
Limity jsme my <3

Pavla Jenková
150 Kč

Ať se vše vydaří! Myslím na vás :)

Lukáš Pech
1 000 Kč