Limity jsme my, z.s.


Životní prostředí

Pojďme ukončit dobu uhelnou!

Uhlí a další fosilní paliva musí zůstat pod zemí. Po celém světě proto sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.

Podpořte hnutí za klimatickou spravedlnost a přípravu příštího českého Klimakempu

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Klimatická krize je tady. Posledních pět let bylo nejteplejších v celé historii měření a po celém světě sledujeme první příznaky klimatického rovzratu: sucha a záplavy, požáry a bouře, stoupající ceny potravin. Jednou z hlavních příčin je spalování fosilních paliv: uhlí, ropy a plynu. Chceme-li odvrátit katastrofální dopady změn klimatu, musí nejméně 80 % jejich zásob zůstat pod zemí. Fosilní průmysl je ale nadále plánuje vytěžit. A to mu nemůžeme dovolit.

Před dvěma lety vláda prolomila limity na dole Bílina a umožnila ČEZu spálit další miliony tun hnědého uhlí. Zastaralé uhelné elektrárny ničí zdraví lidí v severních Čechách a zkracují jejich životy. Naši politici příčiny změn klimatu neřeší a nadále upřednostňují zájmy uhlobaronů před zájmem celé společnosti.

Proto budujeme občanské hnutí za klimatickou spravedlnost, jaké po celém světě prosazuje konec doby fosilní a spravedlivý přechod na čisté zdroje energie. Pořádáme české Klimakempy, které spojují aktivní lidi, jimž není lhostejné, co se děje, a kteří se chtějí osobně podílet na změně a vytvámříme prostor pro odvážné akce nenásilné akce občanské neposlušnosti, které konfrontují hluboké příčiny klimatické krize. Prosazujeme bezodkladný konec těžby a spalování uhlí a spravedlivý přechod na čisté zdroje energie.

Po celém světě sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Do nekonečna a stále znova

David Janák
1 000 Kč

Přátelé, držím Vám palce a posílám skromný dar. Vydržte. Díky. Roman Černík

Roman Černík
3 000 Kč

FREEDIMFEST#19

Dárce
5 000 Kč

Pokracujte...

Lea Červeňanská
500 Kč

Všechno nejlepší, cyklofašistko :)

Eva Nehudková
500 Kč

#svatbarcamp

Jan a Pavla Martinkovi
3 375 Kč

System change, not climate change!

Ondrej Liska
2 000 Kč

pro bezuhelnou a méně hektickou budoucnost Anji, Jany, Ivy, Jaromíra, Davida, Zuzany, Kateřiny, Vojtěcha

Dárce
1 000 Kč

Dar od Racka a Lukase

Lukáš Likavčan
2 000 Kč

Snad se podaří zastavit zničení hambašského lesa. Snad i každý drobný příspěvek se hodí. :)

Ondřej Tollinger
135 Kč