Limity jsme my, z.s.


Životní prostředí

Pojďme ukončit dobu uhelnou!

Uhlí a další fosilní paliva musí zůstat pod zemí. Po celém světě proto sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.

Podpořte hnutí za klimatickou spravedlnost a přípravu příštího českého Klimakempu

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Rok 2016 byl tím nejteplejším v zaznamenaných dějinách. Opět. Stejně jako několik předchozích. Klima se mění. Jednou z hlavních příčin je spalování uhlí a ropy. Chceme-li odvrátit katastrofální dopady změn klimatu, musí nejméně 80 % jejich zásob zůstat pod zemí. Fosilní průmysl je ale nadále plánuje vytěžit. A to mu nemůžeme dovolit.

Před dvěma lety vláda prolomila limity na dole Bílina a umožnila ČEZu spálit další miliony tun hnědého uhlí. Zastaralé uhelné elektrárny ničí zdraví lidí v severních Čechách a zkracují jejich životy. Naši politici příčiny změn klimatu neřeší a nadále upřednostňují zájmy uhlobaronů před zájmem celé společnosti.

Proto budujeme občanské hnutí za klimatickou spravedlnost, jaké po celém světě prosazuje konec doby fosilní a prosazuje spravedlivý přechod na čisté zdroje energie. Začali jsme s pořádáním českých Klimakempů, které spojují aktivní lidi, jimž není lhostejné, co se děje, a kteří se chtějí osobně podílet na změně a vytvoří prostor pro odvážné akce nenásilné akce občanské neposlušnosti, které konfrontují hluboké příčiny klimatické krize.

Klimakempy to ale nekončí. Na dole Bílina se hraje se o to, zda ČEZ skutečně získá přístup k dalším milionům tun uhlí. Proti rozšíření jsme podali připomínky a budeme dál záměrům na těžbu aktivně bránit. Chceme těžbu nejen zdržet, ale i definitivně zastavit. A Počerad, stejně jako dalších starých elektráren, se chce polostátní gigant do roku 2020 prodejem či jejich uzavřením zbavit. Je na nás prosadit, aby je nerozprodával uhlobaronům, ale zavřel. A protože Klimakempy se osvědčily a klimatické hnutí u nás nakopnuly, hodláme v jejich pořádání pokračovat.

Po celém světě sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Má to cenu!

Tereza Müllerová
150 Kč

Díky za skvělou práci!

Jana Žůrková
2 000 Kč

Držím Vám palce! M.

Martin Mikeska
220 Kč

Go for it!

Ondřej Plachý
1 000 Kč

Spalovani uhli zabiji stovky lidi rocne. Nemuzeme si to dovolit.

Marek Cierny

Díky za to co děláte!

Hana Janečková

Pro budoucnost

Pelouškovi
1 500 Kč

Za klimatickou spravedlnost!

Hynek Kaplan
10 000 Kč

♥ Díky Fíky ♥

Katerina Kochankova
1 000 Kč

Díky vám

Yvonna
500 Kč