Limity jsme my, z.s.


Životní prostředí

Pojďme ukončit dobu uhelnou!

Uhlí a další fosilní paliva musí zůstat pod zemí. Po celém světě proto sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.

Podpořte hnutí za klimatickou spravedlnost a přípravu příštího českého Klimakempu

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Rok 2016 byl tím nejteplejším v zaznamenaných dějinách. Opět. Stejně jako několik předchozích. Klima se mění. Jednou z hlavních příčin je spalování uhlí a ropy. Chceme-li odvrátit katastrofální dopady změn klimatu, musí nejméně 80 % jejich zásob zůstat pod zemí. Fosilní průmysl je ale nadále plánuje vytěžit. A to mu nemůžeme dovolit.

Před dvěma lety vláda prolomila limity na dole Bílina a umožnila ČEZu spálit další miliony tun hnědého uhlí. Zastaralé uhelné elektrárny ničí zdraví lidí v severních Čechách a zkracují jejich životy. Naši politici příčiny změn klimatu neřeší a nadále upřednostňují zájmy uhlobaronů před zájmem celé společnosti.

Proto budujeme občanské hnutí za klimatickou spravedlnost, jaké po celém světě prosazuje konec doby fosilní a prosazuje spravedlivý přechod na čisté zdroje energie. Začali jsme s pořádáním českých Klimakempů, které spojují aktivní lidi, jimž není lhostejné, co se děje, a kteří se chtějí osobně podílet na změně a vytvoří prostor pro odvážné akce nenásilné akce občanské neposlušnosti, které konfrontují hluboké příčiny klimatické krize.

Klimakempy to ale nekončí. Na dole Bílina se hraje se o to, zda ČEZ skutečně získá přístup k dalším milionům tun uhlí. Proti rozšíření jsme podali připomínky a budeme dál záměrům na těžbu aktivně bránit. Chceme těžbu nejen zdržet, ale i definitivně zastavit. A Počerad, stejně jako dalších starých elektráren, se chce polostátní gigant do roku 2020 prodejem či jejich uzavřením zbavit. Je na nás prosadit, aby je nerozprodával uhlobaronům, ale zavřel. A protože Klimakempy se osvědčily a klimatické hnutí u nás nakopnuly, hodláme v jejich pořádání pokračovat.

Po celém světě sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Pokracujte...
Lea Červeňanská
500 Kč
Všechno nejlepší, cyklofašistko :)
500 Kč
#svatbarcamp
Jan Martinek
3 375 Kč
System change, not climate change!
2 000 Kč
pro bezuhelnou a méně hektickou budoucnost Anji, Jany, Ivy, Jaromíra, Davida, Zuzany, Kateřiny, Vojtěcha
Dárce
1 000 Kč
Dar od Racka a Lukase
2 000 Kč
Snad se podaří zastavit zničení hambašského lesa. Snad i každý drobný příspěvek se hodí. :)
Ondřej Tollinger
135 Kč
Dík za extrémně zajímavý a inspirativní týden
Pavel
The Nordic crew will be there again for the next one!
Dárce
2 000 Kč
Best camp! <3
Jonas Linde