Limity jsme my, z.s.


Životní prostředí

Pojďme ukončit dobu uhelnou!

Uhlí a další fosilní paliva musí zůstat pod zemí. Po celém světě proto sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.

Podpořte hnutí za klimatickou spravedlnost a přípravu příštího českého Klimakempu

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Rok 2016 byl tím nejteplejším v zaznamenaných dějinách. Opět. Stejně jako několik předchozích. Klima se mění. Jednou z hlavních příčin je spalování uhlí a ropy. Chceme-li odvrátit katastrofální dopady změn klimatu, musí nejméně 80 % jejich zásob zůstat pod zemí. Fosilní průmysl je ale nadále plánuje vytěžit. A to mu nemůžeme dovolit.

Před dvěma lety vláda prolomila limity na dole Bílina a umožnila ČEZu spálit další miliony tun hnědého uhlí. Zastaralé uhelné elektrárny ničí zdraví lidí v severních Čechách a zkracují jejich životy. Naši politici příčiny změn klimatu neřeší a nadále upřednostňují zájmy uhlobaronů před zájmem celé společnosti.

Proto budujeme občanské hnutí za klimatickou spravedlnost, jaké po celém světě prosazuje konec doby fosilní a prosazuje spravedlivý přechod na čisté zdroje energie. Začali jsme s pořádáním českých Klimakempů, které spojují aktivní lidi, jimž není lhostejné, co se děje, a kteří se chtějí osobně podílet na změně a vytvoří prostor pro odvážné akce nenásilné akce občanské neposlušnosti, které konfrontují hluboké příčiny klimatické krize.

Klimakempy to ale nekončí. Na dole Bílina se hraje se o to, zda ČEZ skutečně získá přístup k dalším milionům tun uhlí. Proti rozšíření jsme podali připomínky a budeme dál záměrům na těžbu aktivně bránit. Chceme těžbu nejen zdržet, ale i definitivně zastavit. A Počerad, stejně jako dalších starých elektráren, se chce polostátní gigant do roku 2020 prodejem či jejich uzavřením zbavit. Je na nás prosadit, aby je nerozprodával uhlobaronům, ale zavřel. A protože Klimakempy se osvědčily a klimatické hnutí u nás nakopnuly, hodláme v jejich pořádání pokračovat.

Po celém světě sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Díky vám
Yvonna
500 Kč
Držte se!
Markéta Cilečkovå
!
Díky za vás!
Tereza Müllerová
100 Kč
Na mrtvé planetě budou peníze k ničemu.
karamela
Delate skvelou vec. Drzim vam place!
Petr Pokorny
500 Kč
These people need (and deserve) all the help we can provide, I attended 2019 Mass Action and it is amazing the organizing effort and dedication which is put into it. We need to contribute to make 2020 edition even more inspiring and succesful.
Alejandro Núñez
1 700 Kč
Great work, keep on blocking the coal and fight for climate justice!
Dárce
3 000 Kč
Dodatečný příspěvek na Klimakemp, který byl výborně připraven.
Štěpán Mairovský
300 Kč
díky za to, jaké prostředí vytváříte. <3