Frank Bold Society, z.s.


Protikorupční aktivity

Rekonstrukce státu

Jsme společným projektem dvacítky renomovaných neziskových organizací, stovek aktivních občanů a odborníků. Prosazujeme systémová protikorupční opatření a hlídáme mantinely demokratického vládnutí v České republice. Za dobu své existence jsme společně dosáhli neobyčejných úspěchů. Bez dárců by se ale téměř nic z toho, co jsme dokázali, nestalo. Nepřijímáme žádné peníze od českého státu. Pracovat můžeme jen díky lidem, jako jste vy.

Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Na čem pracujeme?

Zákony, které šetří miliardy
Spojili jsme se v roce 2013, abychom prosadili 9 zákonů, které posílí transparentnost a omezí korupci a klientelismus. 5 zákonů již platí a stát díky nim ušetří miliardy. Například registr smluv již nyní obsahuje víc než 1,6 milionu smluv o celkové hodnotě přes 7 bilionů korun. To všechno jsou peníze daňových poplatníků, které se díky Rekonstrukci dostaly pod veřejnou kontrolu. Pokračujeme dál. Chráníme již schválené zákony před vykostěním. Pracujeme na zbylých rekonstrukčních zákonech a otevíráme nová klíčová témata.

Mantinely demokracie
Podle odborníků je v současnosti zvýšené riziko ohrožení demokratických a ústavních principů. Společně s experty jsme proto pojmenovali mantinely odpovědné demokratické vlády, které zaručují nezávislé rozhodování soudů, nezávislost médií, právo opozice na diskusi ve Sněmovně a další důležité pojistky moci. Teď hlídáme politiky, aby tyto meze nepřekračovali. 

Víme, jak ozdravit českou politiku. Buďte u toho s námi. Děkujeme. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
diky
Dárce
Na boj s pomlouvači a lháři.
Dárce
Díky za vaši práci a váš projekt Mantinely demokracie!
Tomáš Čakloš
Doufam, ze se nasi zemi podari zachovat demokracii a zkultivovat politicke prostredi natolik, abychom se uz za vrcholne politiky nemuseli stydet.
Jana Roupcova
300 Kč
Kdo ví a zná, neblbne. :-)
AVL68
1 000 Kč
👍
Radek Neruda
1 000 Kč
Při pohledu na výsledky posledních 2 voleb se bojím, že je ČR ohrožena demokracie, důvěra v justici, důvěra v média, a že se stále víc toleruje lež v politice. Rekonstrukce státu je projekt, který proti takovému vývoji bojuje, proto jsem přispěl.
Jakub Domes
500 Kč
Vážím si vaší práce!
300 Kč
Potvrzení o daru asi stačí poslat mailem.

Děkuji za vaši práci!
Zveřejnit se nepotřebuju
1 000 Kč
Děkuji za vaši práci!
1 000 Kč