Frank Bold Society, z.s.


Protikorupční aktivity

Rekonstrukce státu

Jsme společným projektem dvacítky renomovaných neziskových organizací, stovek aktivních občanů a odborníků. Prosazujeme systémová protikorupční opatření a hlídáme mantinely demokratického vládnutí v České republice. Za dobu své existence jsme společně dosáhli neobyčejných úspěchů. Bez dárců by se ale téměř nic z toho, co jsme dokázali, nestalo. Nepřijímáme žádné peníze od českého státu. Pracovat můžeme jen díky lidem, jako jste vy.

Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Na čem pracujeme?

Zákony, které šetří miliardy
Spojili jsme se v roce 2013, abychom prosadili 9 zákonů, které posílí transparentnost a omezí korupci a klientelismus. 5 zákonů již platí a stát díky nim ušetří miliardy. Například registr smluv již nyní obsahuje víc než 1,6 milionu smluv o celkové hodnotě přes 7 bilionů korun. To všechno jsou peníze daňových poplatníků, které se díky Rekonstrukci dostaly pod veřejnou kontrolu. Pokračujeme dál. Chráníme již schválené zákony před vykostěním. Pracujeme na zbylých rekonstrukčních zákonech a otevíráme nová klíčová témata.

Mantinely demokracie
Podle odborníků je v současnosti zvýšené riziko ohrožení demokratických a ústavních principů. Společně s experty jsme proto pojmenovali mantinely odpovědné demokratické vlády, které zaručují nezávislé rozhodování soudů, nezávislost médií, právo opozice na diskusi ve Sněmovně a další důležité pojistky moci. Teď hlídáme politiky, aby tyto meze nepřekračovali. 

Víme, jak ozdravit českou politiku. Buďte u toho s námi. Děkujeme. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pro demokracii a za nezávislost českého soudnictví.

František Brázdilík
500 Kč

Volím Babiše, podporuji nezávislost justice.

Milan Jankových
777 Kč

Ať se daří!

Dárce
400 Kč

Má to smysl

Dárce
2 000 Kč

Vaše práce má smysl. Cením si vaší profesionality a věřím, že když na stát dohlížejí lidé jako vy, můžu mít klidnější spánek. Líbí se mi, že vždy vyhmátnete ty nejdůležitější problémy a dokážete navrhnout jednoduchá, srozumitelná a účinná řešení a zapojit široké spektrem lidí. Jen tak dál!

Jitka Silarszka
500 Kč

Investice do demokracie.

Ondřej Brynych

Malý projev vděku za všechna prosazená protikorupční opatření, včetně zveřejňování smluv státu, zrušení anonymních akcií, veřejných majetkových přiznání politiků, zákona o financování politických stran a konce legislativních přílepků.

Markéta Skopalová
1 000 Kč

Je potřeba na té demokracii pracovat

Ondřej Došek
1 000 Kč

Na hlídání demokracie

Martin Snížek
500 Kč

Děkujeme Vám, Martine! Markéta

Frank Bold Society, z.s.

Děkuji za vaši důležitou práci. Prosím, vytrvejme!

Zdeněk Mužík
500 Kč