Frank Bold Society, z.s.


Protikorupční aktivity

Rekonstrukce státu

Jsme společným projektem dvacítky renomovaných neziskových organizací, stovek aktivních občanů a odborníků. Prosazujeme systémová protikorupční opatření a hlídáme mantinely demokratického vládnutí v České republice. Za dobu své existence jsme společně dosáhli neobyčejných úspěchů. Bez dárců by se ale téměř nic z toho, co jsme dokázali, nestalo. Nepřijímáme žádné peníze od českého státu. Pracovat můžeme jen díky lidem, jako jste vy.

Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Na čem pracujeme?

Zákony, které šetří miliardy
Spojili jsme se v roce 2013, abychom prosadili 9 zákonů, které posílí transparentnost a omezí korupci a klientelismus. 5 zákonů již platí a stát díky nim ušetří miliardy. Například registr smluv již nyní obsahuje víc než 1,6 milionu smluv o celkové hodnotě přes 7 bilionů korun. To všechno jsou peníze daňových poplatníků, které se díky Rekonstrukci dostaly pod veřejnou kontrolu. Pokračujeme dál. Chráníme již schválené zákony před vykostěním. Pracujeme na zbylých rekonstrukčních zákonech a otevíráme nová klíčová témata.

Mantinely demokracie
Podle odborníků je v současnosti zvýšené riziko ohrožení demokratických a ústavních principů. Společně s experty jsme proto pojmenovali mantinely odpovědné demokratické vlády, které zaručují nezávislé rozhodování soudů, nezávislost médií, právo opozice na diskusi ve Sněmovně a další důležité pojistky moci. Teď hlídáme politiky, aby tyto meze nepřekračovali. 

Víme, jak ozdravit českou politiku. Buďte u toho s námi. Děkujeme. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky...

Martin Pulicar
300 Kč

Připomíná mi to střádání na Národní divadlo, ale když každý přispěje dle svých možností, dílo se podaří. Je to projev vůle občanů vůči tlaku mocných a bezohledných, projev síly občanské společnosti.

Jaroslav Svoboda
1 200 Kč

Díky za Vaši práci!

Dárce
600 Kč

Jako každý rok - přístě už ale budu přispívat pravidelně. Velcí bojovníci za právní stát. Nejsou moc vidět, ale odvádějí trpělivou a lví práci. Děkuju

Tomáš Peterka

Děkuji za vaši práci.

Ondřej Brynych

Děkujeme Vám za Vaši práci ve prospěch svobody a demokracie.

Jroslava Kourová
2 000 Kč

Snad se podaří Babiše sestolit. Ale upřímně, moc tomu nevěřím. Díky vám, že takhle konáte!

Olga Fischerová
1 500 Kč

Věřím, že jsme chytrý národ tak nevolme pomýlením voli

Dárce
1 500 Kč

Jsem rád, že je někdo jako vy a dělá tak užitečné věci. Díky.

Jindřich Zíka

Pravda zvítězí, ale něco to musí stát.

Jan Žofka
1 500 Kč