Frank Bold Society, z.s.


Protikorupční aktivity

Rekonstrukce státu

Jsme společným projektem dvacítky renomovaných neziskových organizací, stovek aktivních občanů a odborníků. Prosazujeme systémová protikorupční opatření a hlídáme mantinely demokratického vládnutí v České republice. Za dobu své existence jsme společně dosáhli neobyčejných úspěchů. Bez dárců by se ale téměř nic z toho, co jsme dokázali, nestalo. Nepřijímáme žádné peníze od českého státu. Pracovat můžeme jen díky lidem, jako jste vy.

Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Na čem pracujeme?

Zákony, které šetří miliardy
Spojili jsme se v roce 2013, abychom prosadili 9 zákonů, které posílí transparentnost a omezí korupci a klientelismus. 5 zákonů již platí a stát díky nim ušetří miliardy. Například registr smluv již nyní obsahuje víc než 1,6 milionu smluv o celkové hodnotě přes 7 bilionů korun. To všechno jsou peníze daňových poplatníků, které se díky Rekonstrukci dostaly pod veřejnou kontrolu. Pokračujeme dál. Chráníme již schválené zákony před vykostěním. Pracujeme na zbylých rekonstrukčních zákonech a otevíráme nová klíčová témata.

Mantinely demokracie
Podle odborníků je v současnosti zvýšené riziko ohrožení demokratických a ústavních principů. Společně s experty jsme proto pojmenovali mantinely odpovědné demokratické vlády, které zaručují nezávislé rozhodování soudů, nezávislost médií, právo opozice na diskusi ve Sněmovně a další důležité pojistky moci. Teď hlídáme politiky, aby tyto meze nepřekračovali. 

Víme, jak ozdravit českou politiku. Buďte u toho s námi. Děkujeme. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Děkuji za vaši práci!
200 Kč
Ať se v novém roce rekonstrukce daří.
Zdeněk Máčka
1 000 Kč
Zdravím. Rád přispěji na boj za transparentnější politiku :)
Martin Ruzicka
200 Kč
Vydržet!
Lukym
5 000 Kč
Dar je od Eyedea Recognition s.r.o.
Martin Urban
20 000 Kč
Chci podpořit Hlídacího psa české demokratické společnosti.
Pavel Ondráček
1 100 Kč
Děkuji, vytrvejte! Je vlastně smutné, že potřebujeme peníze navíc, projekty a organizace jako Rekonstrukce stát a Frank Bold Society, aby hlídaly systém a řád, ve kterém žijeme, pro který pracujeme a kterému odvádíme daně.
1 000 Kč
Ať se daří i v příštím roce!
500 Kč
Držím nám všem palce. A mým dětem také!
Jiří Radoňský
300 Kč
Nepřestávejte rekonstruovat!
Jan Macura
300 Kč