Konsent, z. s.


Lidská práva

Konsent - boříme mýty o sexuálním násilí

Chceš nám pomoct měnit svět k lepšímu? Za tvé peníze můžeme uspořádat workshop na škole, v nízkoprahu, vytisknout plakáty nebo třeba poslat naše dobrovolníky na festival. Můžeš nás podporovat každý měsíc? Právě díky pravidelným finančním darům můžeme v dlouhodobě a smysluplně plánovat naši činnost, být nezávislí a denně pracovat na všech našich projektech.

podpořím Konsent

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

>>  Kdo jsme

:: Chceme přispět k tomu, aby se všechny ženy mohly cítit bezpečně. Konsent se proto věnuje prevenci znásilnění a sexuálního obtěžování. Neříkáme ženám, co mají nebo nemají dělat, aby nebyly znásilněny. Naopak vysvětlujeme všem, co znásilnění a obtěžování a násilí je a jaké důsledky má. Nechceme nikoho strašit. Sex však musí probíhat jen se souhlasem obou partnerů a flirtování má být příjemné pro všechny zúčastněné. Ženy podporujeme v tom, aby se nebály ozvat.

:: Proč se stát naším podporovatelem nebo podporovatelkou?
Máme dopad, měníme zažité pořádky! Právě díky pravidelným finančním darům můžeme v dlouhodobě a smysluplně plánovat naši činnost, být nezávislí a denně pracovat na všech našich projektech. Stabilní základna dárců nám také dává větší legitimitu. Jsme tu, protože nás chcete.

>> Co děláme?
Vzděláváme veřejnost - dospělé, studenty i žáky. Máme okolo třiceti dobrovolníků, patnáct lektorů a lektorek. Pořádáme workshopy, promítání, debaty a občas i konsent párty.

:: Máme za sebou 100 workshopů pro střední a základní školy ::
Věříme, že čím dřív se dětem vysvětlí, jak si nastavit své hranice, jak znát svou hodnotu a jak mít respekt k druhému, tím lépe. Studenti se na našich kurzech učí rozpoznávat formy sexuálního násilí a poskytnout podporu lidem, kteří se s ním setkali. 

:: Respekt je sexy ::
Tvoříme síť podniků které netolerují sexuální obtěžování. ŠkolujÍme personál barů, klubů a dalších nočních podniků, aby si hosté mohli být jistí, že se budou mít na koho obrátit, pokud se jim stane něco nepříjemného. :: Svépomocná skupina ::
Na naší svépomocné skupině se mohou ženy a dívky navzájem svěřit, poradit si a podpořit se po zkušenosti se sexuálním násilím. Skupina stojí na principech respektu, naslouchání a anonymity. 
:: Power - bezpečně na síti ::
V Poweru se věnujeme prevenci genderově podmíněného kybernásilí. Neučíme dospívající jak se zabezepčit, to už většinou vědí z jiných programů. Učíme je, jak nebýt pasivními přihlížejícími. Hledáme společně způsoby, jak se kybernásilí i predátorům postavit a jak podpořit oběť násilí. 

:: Jak mluvit s dětmi o sexu ::
Učíme rodiče mluvit s dětmi o sexu. Je s tím totiž potřeba začít co nejdřív.

:: Repsekt až na půdu! akademickou ::
Pomáháme univerzitám řešit sexuální obtěžování. Od kodexu po trénink studentů a pedagogů. Neříkáme jim co mají a co nemají dělat. Necháváme je nad problematikou přemýšlet a přijít za naší asistence na nejlepší vhodné řešení.

S láskou Konsent <3

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Diky. Prosim,cokoliv udelate pro lepsi svet, pokracujte v tom. Chlapi potrebuji rikat, ze si nemuzeme dovolit vsechno. Nechci ztracet dalsi kamarady, kteri si mysli, ze placani po zadku a vyhruzky typu "bud na me hodna, nebo nebudu delat svou praci" nejsou v poradku, a hovor na tohle tema chapou jako soucast spiknuti, ktere ma znicit jejich byznys. Diky.

Dárce

Dekuju za to co děláte. ♥️

Adriana Sibalova
100 Kč

Vážím si toho, že se někdo začal seriózně věnovat edukaci o sexuálním násilí. Sama se tomuto tématu věnuji léta. A velmi si vážím jakýchkoli snah o prevenci a boření mýtů. Myslím že je to v naší společnosti velmi potřeba.

Ivana Megová

Jakožto chudej student posílám pár drobných, který by za normálních okolností padly na pivo. Díky za myšlenky a příběhy které sdílíte.

Dárce

❤️

Karolína Žánová
300 Kč

Držím palce!

Jana Hanfová
1 000 Kč

Ať se daří, váš projekt je myslím dost potřeba.

Adam Zábranský
1 000 Kč