Konsent, z. s.


Lidská práva

Konsent - boříme mýty o sexuálním násilí

Chceš nám pomoct měnit svět k lepšímu? Za tvé peníze můžeme uspořádat workshop na škole, v nízkoprahu, vytisknout plakáty nebo třeba poslat naše dobrovolníky na festival. Můžeš nás podporovat každý měsíc? Právě díky pravidelným finančním darům můžeme v dlouhodobě a smysluplně plánovat naši činnost, být nezávislí a denně pracovat na všech našich projektech.

podpořím Konsent

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

>>  Kdo jsme

:: Chceme přispět k tomu, aby se všechny ženy mohly cítit bezpečně. Konsent se proto věnuje prevenci znásilnění a sexuálního obtěžování. Neříkáme ženám, co mají nebo nemají dělat, aby nebyly znásilněny. Naopak vysvětlujeme všem, co znásilnění a obtěžování a násilí je a jaké důsledky má. Nechceme nikoho strašit. Sex však musí probíhat jen se souhlasem obou partnerů a flirtování má být příjemné pro všechny zúčastněné. Ženy podporujeme v tom, aby se nebály ozvat.

:: Proč se stát naším podporovatelem nebo podporovatelkou?
Máme dopad, měníme zažité pořádky! Právě díky pravidelným finančním darům můžeme v dlouhodobě a smysluplně plánovat naši činnost, být nezávislí a denně pracovat na všech našich projektech. Stabilní základna dárců nám také dává větší legitimitu. Jsme tu, protože nás chcete.

>> Co děláme?
Vzděláváme veřejnost - dospělé, studenty i žáky. Máme okolo třiceti dobrovolníků, patnáct lektorů a lektorek. Pořádáme workshopy, promítání, debaty a občas i konsent párty.

:: Máme za sebou 100 workshopů pro střední a základní školy ::
Věříme, že čím dřív se dětem vysvětlí, jak si nastavit své hranice, jak znát svou hodnotu a jak mít respekt k druhému, tím lépe. Studenti se na našich kurzech učí rozpoznávat formy sexuálního násilí a poskytnout podporu lidem, kteří se s ním setkali. 

:: Respekt je sexy ::
Tvoříme síť podniků které netolerují sexuální obtěžování. ŠkolujÍme personál barů, klubů a dalších nočních podniků, aby si hosté mohli být jistí, že se budou mít na koho obrátit, pokud se jim stane něco nepříjemného. :: Svépomocná skupina ::
Na naší svépomocné skupině se mohou ženy a dívky navzájem svěřit, poradit si a podpořit se po zkušenosti se sexuálním násilím. Skupina stojí na principech respektu, naslouchání a anonymity. 
:: Power - bezpečně na síti ::
V Poweru se věnujeme prevenci genderově podmíněného kybernásilí. Neučíme dospívající jak se zabezepčit, to už většinou vědí z jiných programů. Učíme je, jak nebýt pasivními přihlížejícími. Hledáme společně způsoby, jak se kybernásilí i predátorům postavit a jak podpořit oběť násilí. 

:: Jak mluvit s dětmi o sexu ::
Učíme rodiče mluvit s dětmi o sexu. Je s tím totiž potřeba začít co nejdřív.

:: Respekt až na půdu! akademickou ::
Pomáháme univerzitám řešit sexuální obtěžování. Od kodexu po trénink studentů a pedagogů. Neříkáme jim co mají a co nemají dělat. Necháváme je nad problematikou přemýšlet a přijít za naší asistence na nejlepší vhodné řešení.

S láskou Konsent <3

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Aktivita konsentu je určitě potřeba. Keep going

Ondřej Lopatka
100 Kč

Díky za vaši práci!

Aneta Byrtusová
200 Kč

Díky moc za to, čemu se věnujete! Jste skvělí a moc si toho vážím.

Kateřina Mišovičová
200 Kč

Hranice (ne)súhlasu sú jasné. Nerozumiem, prečo sú pre mnohých šedé, či rovno neexistujúce.
Ďakujem, že im to poviete aj za mňa.

Dárce

Mockrát děkuji za práci, co děláte. Dává to smysl! Pro mě je zásadní heslo: Otázkou nemá být, jestli oběť řekla „ne“, ale jestli řekla „ano“! Díky!

Petra Borovičková
300 Kč

Těším se, až se ve školách bude kvalitně učit o sexualitě, je to potřeba!

Adam Zábranský
500 Kč

Děkuji za Vaši práci!!!

Dárce

Diky. Prosim,cokoliv udelate pro lepsi svet, pokracujte v tom. Chlapi potrebuji rikat, ze si nemuzeme dovolit vsechno. Nechci ztracet dalsi kamarady, kteri si mysli, ze placani po zadku a vyhruzky typu "bud na me hodna, nebo nebudu delat svou praci" nejsou v poradku, a hovor na tohle tema chapou jako soucast spiknuti, ktere ma znicit jejich byznys. Diky.

Dárce

Dekuju za to co děláte. ♥️

Adriana Sibalova
100 Kč

Vážím si toho, že se někdo začal seriózně věnovat edukaci o sexuálním násilí. Sama se tomuto tématu věnuji léta. A velmi si vážím jakýchkoli snah o prevenci a boření mýtů. Myslím že je to v naší společnosti velmi potřeba.

Ivana Megová