Konsent, z. s.


Lidská práva

Konsent - boříme mýty o sexuálním násilí

Chceš nám pomoct měnit svět k lepšímu? Za tvé peníze můžeme uspořádat workshop na škole, v nízkoprahu, vytisknout plakáty nebo třeba poslat naše dobrovolníky na festival. Můžeš nás podporovat každý měsíc? Právě díky pravidelným finančním darům můžeme v dlouhodobě a smysluplně plánovat naši činnost, být nezávislí a denně pracovat na všech našich projektech.

podpořím Konsent

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

>>  Kdo jsme

:: Chceme přispět k tomu, aby se všechny ženy mohly cítit bezpečně. Konsent se proto věnuje prevenci znásilnění a sexuálního obtěžování. Neříkáme ženám, co mají nebo nemají dělat, aby nebyly znásilněny. Naopak vysvětlujeme všem, co znásilnění a obtěžování a násilí je a jaké důsledky má. Nechceme nikoho strašit. Sex však musí probíhat jen se souhlasem obou partnerů a flirtování má být příjemné pro všechny zúčastněné. Ženy podporujeme v tom, aby se nebály ozvat.

:: Proč se stát naším podporovatelem nebo podporovatelkou?
Máme dopad, měníme zažité pořádky! Právě díky pravidelným finančním darům můžeme v dlouhodobě a smysluplně plánovat naši činnost, být nezávislí a denně pracovat na všech našich projektech. Stabilní základna dárců nám také dává větší legitimitu. Jsme tu, protože nás chcete.

>> Co děláme?
Vzděláváme veřejnost - dospělé, studenty i žáky. Máme okolo třiceti dobrovolníků, patnáct lektorů a lektorek. Pořádáme workshopy, promítání, debaty a občas i konsent párty.

:: Máme za sebou 100 workshopů pro střední a základní školy ::
Věříme, že čím dřív se dětem vysvětlí, jak si nastavit své hranice, jak znát svou hodnotu a jak mít respekt k druhému, tím lépe. Studenti se na našich kurzech učí rozpoznávat formy sexuálního násilí a poskytnout podporu lidem, kteří se s ním setkali. 

:: Respekt je sexy ::
Tvoříme síť podniků které netolerují sexuální obtěžování. ŠkolujÍme personál barů, klubů a dalších nočních podniků, aby si hosté mohli být jistí, že se budou mít na koho obrátit, pokud se jim stane něco nepříjemného. :: Svépomocná skupina ::
Na naší svépomocné skupině se mohou ženy a dívky navzájem svěřit, poradit si a podpořit se po zkušenosti se sexuálním násilím. Skupina stojí na principech respektu, naslouchání a anonymity. 
:: Power - bezpečně na síti ::
V Poweru se věnujeme prevenci genderově podmíněného kybernásilí. Neučíme dospívající jak se zabezepčit, to už většinou vědí z jiných programů. Učíme je, jak nebýt pasivními přihlížejícími. Hledáme společně způsoby, jak se kybernásilí i predátorům postavit a jak podpořit oběť násilí. 

:: Jak mluvit s dětmi o sexu ::
Učíme rodiče mluvit s dětmi o sexu. Je s tím totiž potřeba začít co nejdřív.

:: Respekt až na půdu! akademickou ::
Pomáháme univerzitám řešit sexuální obtěžování. Od kodexu po trénink studentů a pedagogů. Neříkáme jim co mají a co nemají dělat. Necháváme je nad problematikou přemýšlet a přijít za naší asistence na nejlepší vhodné řešení.

S láskou Konsent <3

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Držím palce!

Jindřich Pinc
687 Kč

Peníze byly získány skrze prodej látkových tašek "Mlčení neznamená souhlas". Tato částka činí 400,- (50,- z jedné tašky) a 100,- jsem přidala sama za sebe. Protože Konsent má smysl! :-)

Nosím tašku
500 Kč

Moc děkuji za to, co děláte!

Zuzana Ringlerová
300 Kč

smack da feri

Dárce
100 Kč

Děkujeme za Vaši práci.

Právo21 mediální platforma
1 300 Kč

Díky za to, co děláte!

Hana Heringová
500 Kč

Děkuju za to, co děláte!

Adam Beránek

Všechno nejlepší Áďo! :)

Vendy Petelíková
500 Kč

Aktivita konsentu je určitě potřeba. Keep going

Ondřej Lopatka
100 Kč

Díky za vaši práci!

Aneta Byrtusová
200 Kč