LORM – Společnost pro hluchoslepé z.s.


Lidé s postižením Sport a volný čas

Vojta běží pražský půlmaraton na podporu hluchoslepých

Vojta, bývalá kancelářská krysa, se rozhodl sám se sebou v roce 2018 něco udělat. Začal pravidelně sportovat a změnil se z tlouštíka na běžce. V roce 2019 uběhl za hluchoslepé svůj první půlmaraton, nyní přijal Vojta novou výzvu s přesahem. Uběhnout 6. dubna 2024 pražský půlmaraton za 1:45:00 a svým během podpořit opět hluchoslepé. Pokud se mu podaří čas splnit, sám daruje hluchoslepým 5 000 Kč. Tím ale výzva nekončí. Věří v sílu svých přátel, známých, či „náhodných kolemjdoucích“, které zaujme jeho motivace. A tak když se na darujme.cz vybere také 5 000 Kč, Vojta daruje dalších 5 000 Kč. Pojďte do toho společně, vaše podpora jej požene do cíle. Radost uděláte i hluchoslepým, kteří takový půlmaraton musí běžet každý den…

vybíráme od 8.2.2024
10 650 Kč
vybráno 213 % z 5 000 Kč

přispělo

12 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jak to celé začalo?
Začalo to v dubnu 2018. Po mnoha letech bez sportu jsem měl problémy se zády, byl věčně unavený, bez nálady a energie, navíc s vysokým cholesterolem. Tehdy jsem si řekl, že takto to dál nejde. Začal jsem chodit na kruhové tréninky, běhat, přidal jsem tréninky na letenských schodech a svou snahu jsem zakončil úspěšným absolvováním Predator race na Klínovci. Po 8 měsících sportování, o 16 kg lehčí, jsem na jaře 2019 poprvé uběhl za hluchoslepé pražský půlmaraton! Chtěl jsem ho zvládnout pod dvě hodiny, to ale nevyšlo. Coby začátečníka mě překvapila krize ke konci, půlmaraton jsem dokončil v čase 2:09. Od té doby jsem se o něco zlepšil, aktuálně mám nejlepší čas na této trati lehce pod 1:47. 

Je na čase zase porazit sám sebe!

Abych měl o důvod víc doběhnout půlmaraton v co nejlepším čase, jako motivaci jsem se rozhodl stát dobroběžcem, jak se říká hezky česky, fundraiserem. Věřím, že oslovím pár lidí, mně známých i neznámých, kteří budou chtít hluchoslepé klienty z charitativní organizace LORM z.s. také podpořit.

Jaká je moje letošní výzva?

Chci se vejít do času 1:45:00, ultimátní cíl je potom 1:40:00. Pokud se mi povede běžet do 1:45:00, daruji společnosti LORM 5 000 Kč. Aby tam byla nějaká motivace navíc, pokud se zde na darujme.cz vybere také 5 000 Kč, daruji LORMu dalších 5 000 Kč. Celková částka se tedy může vyšplhat až na 15 000 Kč.
Září 2023 – momentka po závodě na 10 km, kdy jsem měl za cíl doběhnout pod 45 minut. Bylo z toho 0:44:42 💪 

Vaše podpora mně požene do cíle!

Pokud se rozhodnete také přispět, ať už třeba stovkou nebo vyšší částkou, uděláte mi ohromnou radost. Fakt, neke ❤. Veškeré peníze jdou organizaci LORM – Společnost pro hluchoslepé, nikoliv mně. Aby si někdo nemyslel, že to shrábnu sám 😁.
 
Jaký je můj vztah k běhání?
Není to láska, je to vztah z rozumu – potřebuju ho, abych nemusel doma zakrývat zrcadla. Zároveň je to jeden z mála sportů, který dokážu provozovat pravidelně. Skvěle si při něm vyčistím hlavu. Jeho vztah ke mně je neutrální, nijak zásadně se nebrání 😊.
 
Vojtěch Jiroušek
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji Voijta za tuto skvělou myšlenku! Udělám všechno pro to, abych byl připravený na půlmaraton v Praze v roce 2024 a také vás budu povzbuzovat.


Solwen HAMMAMI
300 Kč

Vojto, moc vám fandím, držím všechny palce a děkuju za ten krásný nápad opět podpořit služby pro hluchoslepé :-)!

Petra Zimermanová
300 Kč