Studentský spolek Babylon


Kultura, umění a historie

Babylon 2024

KRITICKÝ ROK 2024 Letos byl Babylon vyřazen z grantového řízení MK. Vydávání časopisu je odkázáno jen na předplatné, které pokryje cca třetinu nákladů, a pak na dary – revue nikoho nezaměstnává, veškeré příjmy jdou na provoz a náklady spojené s přípravou a tiskem časopisu. Pomozte Babylonu přežít rok 2024. Děkujeme.

vybíráme od 30.5.2024

Krize Babylonu 2024

160 011 Kč

přispělo

102 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Společensko-literární revue Babylon vychází v Praze od roku 1992. Obsahově i personálně revue navázala na tradici nezávislé samizdatové publicistiky z doby před listopadem 1989, a to i po formální stránce – nejsme profesionálové, nikoho nezaměstnáváme, časopis děláme ve svém volném čase. Babylon není možné zařadit k žádnému názorovému, kulturnímu, mediálnímu proudu. Neútočíme na odlišné názory, ale děláme si legraci z blbosti, ať už je napravo, nalevo, dole nebo nahoře. Témata si vybíráme na základě jednoduchého hlediska podle toho, zda nás něčím oslovují nebo ne, aniž bychom přitom brali ohled na jejich aktuálnost nebo právě převládající módní trend.
Studentský spolek Babylon, jenž je vydavatelem časopisu, je kulturní instituce. Vedle vydavatelské činnosti pořádáme či spolupořádáme kulturní a společenské akce, přednášky, konference, naučné výlety i sportovní klání. Papírová podoba Babylonu vychází čtyřikrát za rok v nákladu 3 000 výtisků. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za Babylon.

Dušan Synek

...a já děkuji za Vaši aktivitu!

Jiří Kožmín
500 Kč

Dobrý den, přeji všem v Babylonu hodně inspirace pro další články, reportáže atd.
Pokusím se ještě někoho zlomit pro pravidelný příspěvek.

Tomáš Binder
300 Kč

Šable hore!!

Břetislav Rychlík
1 000 Kč

Držím palce!

Blanka Chocholová
1 000 Kč

🙋‍♀️✌️🙋‍♀️

Pavla Gysi
2 000 Kč

Šťastnou cestu do dalších let

Pavel Brantal
2 000 Kč

Zdař Bůh

Vojtěch Sedláček
10 000 Kč

Držím palce

Regina Rösslerová
2 000 Kč

Ať jste brzy venku z krize. Máme vás rádi ❤️

Denisa
3 000 Kč