Ambassadors Football Czech Republic, z. s.


Děti, mládež, rodina Sport a volný čas

Ambassadors - více než fotbal

V Ambassadors je pro nás každý jednotlivec důležitý. Jde nám více o hráče než o fotbalové výsledky. Našich 26 trenérů se věnuje 350 hráčům, kterým pomáháme budovat jejich charakter a osobnost. Přinášíme křesťanské hodnoty na fotbalové hřiště – vytváříme bezpečné prostředí plné přátelství, respektu a porozumění, kde je přijímán doopravdy každý. Vaši pomoc potřebujeme, abychom mohli sloužit dětem a mladým lidem v Praze, věnovat se uprchlíkům z Ukrajiny i potřebným lidem z Děčína. Podporou této sbírky nám také pomůžete zkvalitňovat naše programy, předávat naše know-how, či pořádat letní kempy. A především nám dáte možnost usilovat o vlastní fotbalové hřiště, které bude v budoucnu místem, na němž budeme moci pozitivně ovlivňovat životy tisíců lidí!

vybíráme od 9.11.2023

Prosíme, podpořte nás, každá částka pomáhá.

Děkujeme, že se stáváte našimi partnery ve službě dětem a mladým lidem.
495 883 Kč
vybráno 73 % z 675 000 Kč

přispělo

244 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
„Trenér má během roku příležitost ovlivnit více životů, 
než mohou jiní po čas celého svého života."     
                                                                     Billy Graham 

KLUB AMBASSADORS FC PRAHA STÁLE ROSTE!

 • V roce 2023 jsme díky velikému zájmu otevřeli 3 nové týmy a v Praze máme již 250 aktivních hráčů! Za rok tedy přibylo 50 nových lidí.
 • Naše týmy hrají úspěšně soutěže v Praze! Daří se jim jak fotbalově, tak lidsky - během zápasů jsou dobrým příkladem. 
 • Klub vedou předseda Lukáš Kozák a šéftrenér Tomáš Jeník. Jsme rádi, že můžeme mít nové, zapálené a kompetentní vedoucí, kteří posouvají naši službu na vyšší úroveň.
 • Během roku máme více než 400 příležitostí, kdy můžeme hráče oslovit ve společných programech.  
 • Pro zájemce z řad našich hráčů připravujeme diskusní skupinky, které se stanou bezpečným místem, kam každý může přijít se svými otázkami i problémy a získat odpovědi. 
 • V roce 2024 se chystáme založit nový tým dorostu U19 a stabilizovat nově založený tým žen, aby měl své vedoucí, zázemí i hráčky.
 • V příštím roce očekáváme nárůst počtu hráčů jenom v Praze na 280, zájem je ale ještě větší.
Podporou této sbírky pomůžete dalšímu rozšiřování klubu Ambassadors FC Praha.
Přispějte, prosíme, ještě dnes. 

ZALOŽILI JSME AMBASSADORS V DĚČÍNĚ!

 • Založili jsme Ambassadors v dalším městě - Děčíně! Zde pod vedením trenéra Marka Vicanyho probíhaly pravidelné tréninky a v létě dokonce příměstský kemp. Pro místní hráče má služba také významný sociální přesah.
 • V roce 2024 máme v plánu službu klubu Ambassadors FC Děčín stabilizovat a hledat způsoby spolupráce s městem a školami, které se nám již samy ozývají. 
 • Chceme také uspořádat školení sportovní sužby mimo Prahu, abychom mohli pomoci naším know-how i v jiných místech. Stále pokračujeme v rozvoji kontaktů za hranicemi hlavního města a jsme připraveni na další spolupráci např. pro realizaci týmů či akcí.
Pokud se chcete dozvědět v souvislostech více o tom, co se nám podařilo v roce 2023, podívejte se na následující video, ve kterém můžete vidět i záběry z našich akcí.
Jsme vděční za všechny dárce, díky kterým jsme se mohli věnovat tolika dětem a mladým lidem. Děkujeme!

VĚNUJEME SE UKRAJINSKÝM UPRCHLÍKŮM!

 • Založili jsme česko-ukrajinský tým zaměřený na službu uprchlíkům z Ukrajiny, ve kterém tréninky i společné programy překládáme do obou jazyků.
 • Pro vedení tohoto týmu jsme získali nového trenéra z USA jménem Daniel Blessing, který se v červenci přistěhoval do ČR a výrazně nám pomáhá. 
 • I v roce 2024 se chystáme lidem zasaženým válkou dodávat naději, radost a pocit sounáležitosti v rámci smíšených týmů, aby nedocházelo k jejich ještě většímu vyčlenění.

JSME VDĚČNÍ ZA NAŠE TRENÉRY!

 • Trenéři a vedoucí jsou ve službě klíčoví. Právě oni se věnují hráčům. Proto investujeme čas a prostředky do jejich formování skrze společné semináře, pobyty či individuální i skupinové rozhovory a cvičení. 
 • V roce 2023 získali naši trenéři oficiální licence od Fotbalového svazu a s nimi i nové dovednosti, zkušenosti a kontakty. 
 • Rozvíjíme mladší a nové vedoucí skrze náš Leadership program, který probíhal v roce 2023 a připravujeme ho i pro rok 2024.  
 • Již nyní vyhledáváme nové trenéry pro sezonu 2024/2025, aby do té doby stihli projít naším školením. Chceme, aby to byli lidé, kteří budou pro své hráče po všech stránkách přínosem, proto jejich výběr pečlivě zvažujeme. 

NA ROK 2024 PŘIPRAVUJEME I DALŠÍ NOVINKY A ROZVOJ!

 • Plánujeme uspořádat kemp Ambassadors! V roce 2023 se našich kempů zúčastnilo 75 hráčů, kteří mohli zažít jedinečnou atmosféru a čas plný fotbalu, přátelství i přemýšlení. 
 • Chystáme se vyškolit pomocí mezinárodního kurzu sportovní kaplany, kteří budou v týmech k dispozici hráčům.  
 • Budeme i nadále podporovat práci Ambassadors na Slovensku. Ve dvou městech zde prošlo místní službou již na 100 hráčů. Vážíme si místního ředitele Lukáše Davida a chceme mu být pomocí v organizaci služby lidem na Slovensku. V současnosti zvažují otevření své služby dětem, což by představovalo veliký posun.
 • V červnu 2024 se chystáme navázat na tradici akce Amba den, který je příležitostí pro sejití všech lidí, kteří jsou součástí, nebo mají rádi Ambassadors. 
Jsme připraveni využít další příležitosti ke službě konkrétním lidem, které se nám naskytnou během roku. Vy můžete být těmi, kteří nám a našim trenérům svým darem pomohou programy realizovat. 

NAŠÍM SNEM ZŮSTÁVÁ VLASTNÍ FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ!

Aneb, jak se postupem času sen mění v nutnost.

Už 250 hráčů se účastní pravidelných týmů Ambassadors v Praze. Zájem je však ještě větší a my jej chceme vyslyšet. Organizačně a personálně bychom byli schopni otevřít další týmy a přijmout ještě více hráčů. Kvůli množství pronajímaných hřišť, a především jejich omezené kapacitě to ale v této chvíli již téměř není možné. Proto se budeme v roce 2024 zaměřovat na hledání vlastního hřiště, aby v budoucnu mohl být klub Ambassadors FC Praha výrazně větší, a ještě mnohem lépe sloužit své komunitě.

V roce 2023 jsme podnikli mnohé kroky – hledali nová místa, oslovili vlivné lidi, se kterými jsme se mohli setkat a dali o nutnosti vlastního hřiště vědět všem v našem okolí – fotbalovému prostředí, členům, přátelům i fanouškům.
Věříme, že rozsah naší činnosti a počet hráčů v kombinaci s našimi schopnostmi, které prokazujeme v organizování a trénování fotbalu, nám budou otevírat dveře do připravovaných jednání. Jsme přesvědčeni, že bychom dokázali hřiště či areál kompetentně spravovat a plně využívat. Z různých stran zaznívá, že nové hřiště v Praze nalézt nelze, my se ale nevzdáváme. Naopak střádáme konkrétní strategie, jak toho dosáhnout, protože kde je cíl, je také cesta.

Vlastní hřiště by pozvedlo klub Ambassadors FC Praha na novou úroveň – mohli bychom být ještě více srozumitelní a známí. Umožnilo by nám tvořit komunitu s hráči, rodiči i fanoušky.

Svým darem nám dáváte možnost usilovat o vlastní fotbalové hřiště, které bude v budoucnu místem, na němž budeme moci pozitivně ovlivňovat životy tisíců lidí!

PROČ POTŘEBUJEME PRÁVĚ VAŠI POMOC?

Aktuální příležitosti ke službě dalece přesahují možnosti financování.

Pokud bychom měli v roce 2024 v plánu „pouze“ udržet stávající aktivity, o pomoc bychom vás nežádali a pravděpodobně bychom zvládli vyjít s příjmy, které máme. Čím jsme úspěšnější, tím paradoxně hledáme více financí, protože se nám otevírá celá řada možností, jak službu rozvíjet, ale ještě nejsme dost velcí pro velké sponzory z řad firem. 

Cílová částka je nastavená tak, aby nám její získání doopravdy umožnilo naplno využít aktuální příležitosti popsané na této stránce, které se již nemusí či nebudou opakovat. 
 
Máte tedy jedinečnou příležitost pomoci nám právě v klíčové chvíli, kdy stojíme před řadou výzev a zároveň máme mnoho příležitostí k rozvoji. Bez vás to nedokážeme!

AMBASSADORS STÁLE ROSTE, BUĎTE SOUČÁSTÍ! 

Rosteme a toužíme růst i nadále, ovšem ne sami pro sebe, ale pro naše hráče, kterým se chceme kvalitně a intenzivněji po všech stránkách věnovat.

Budeme vděční, pokud se i vy rozhodnete stát součástí příběhu Ambassadors a podpoříte nás v našem úsilí ve službě konkrétním lidem.

Všem dárcům vystavíme a pošleme potvrzení o daru do 31. 1. 2024.
Darujte, prosíme, ještě dnes a staňte se těmi, kdo pomáhají pozitivně ovlivňovat mladou generaci.
Věříme, že naplnění našich plánů povede ke zlepšení života konkrétních lidí: Někdo si zahraje fotbal pod vedením dobrých trenérů v bezpečném prostředí, další v něm třeba osobnostně povyroste a třetí může nalézt smysl života. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se daří!

Anna Dostálová

👍🤞⚽️🥅

Dárce
1 000 Kč

Football faith future

Romano Deodati
5 000 Kč

Mic děkuji za vše co pro děti děláte 😇

Štěpánka Skibarová
500 Kč

Ať se dílo daří!

Petr Hobza
10 000 Kč

Díky za vaši práci kluci!

Daniel Blažek
500 Kč

Dobrý den, ráda bych podpořila práci s dětmi v Děčíně. Dává mi to smysl. Hamplová

Mgr. Markéta
1 000 Kč

Amba!! 🏆⚽

Ondřej Smola

Ať Bůh žehná Vaší službě.

Jana Wewiorkova

Přeji radost ze sportu a ze společného setkávání!

Anna Dostálová
2 000 Kč