PwC Česká republika: Dárcovská výzva pro projekt Pohybem pro Paraple

PwC Tri-office Cycling Challenge: Přes tři kanceláře na dvou kolech

vybíráme od 8.3.2024
111 500 Kč
vybráno 112 % z 100 000 Kč

zbývá

8 dní

přispělo

109 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
2 dny, 3 kanceláře PwC, 400 kilometrů na kole a podpora pro Centrum Paraple. Pomozme společně lidem s poraněním míchy s návratem do běžného života a ke sportu. 
Pro zdolání vzdálenosti mezi Prahou, Brnem a Ostravou bysme asi normálně volili auto nebo vlak. Tentokrát je ale všechno jinak.

30 odvážlivců z PwC se rozhodlo objet na kole  během 24. a 25. května kanceláře PwC v těchto městech. A prostřednictvím této sportovní výzvy získat finanční prostředky pro Centrum Paraple.

Centrum Paraple pomáhá lidem s poškozenou míchou a jejich rodinám. Poranění míchy zásadně mění život. Vyžaduje adaptaci na novou situaci a osvojení si běžných činností, které je potřeba se naučit jinak, nově. S tím umí Paraple moct a navíc klientům ukazuje, že nějakou pohybovou aktivitu může dělat skoro každý člověk na vozíku, bez ohledu na míru postižení.

Svým příspěvkem umožníte klientům Centra Paraple účast na týdenních pohybových programech zaměřených na sport.  Díky vám budou opět lyžovat, jezdit na handbiku, splouvat řeku, střílet z luku, hrát rugby, florbal nebo stolní tenis. Zkrátka pomůžete jim s návratem k aktivnímu životnímu stylu

Děkujeme za podporu.
PwC cyklistický tým 


Centrum Paraple, o.p.s.
Poranění míchy, zásadně mění život. Vyžaduje adaptaci na novou situaci a osvojení si běžných činností, které je potřeba se naučit jinak, nově. Centrum Paraple již 30 let, poskytuje podporu lidem v této těžké životní situaci a jejich rodinám. Vaše pomoc jim umožní účast na týdenních pohybových programech, zaměřených na sport a díky vám budou klienti opět lyžovat, jezdit na handbiku, splouvat řeku, střílet z luku, hrát rugby, florbal, stolní tenis a mnoho dalšího. Děkujeme!
Poranění míchy přináší do života zásadní změnu a zdaleka neznamená jen ztrátu schopnosti chodit. Jde o obrovský zásah do běžného fungování. Najednou je třeba se i ty nejzákladnější činnosti naučit jinak, nově. Musíte přijít na to, jak pracovat se svým tělem, jak se vyprázdnit, obléct, umýt, postarat o děti, řídit auto… To vše s navíc mnohdy zasaženou hybností rukou a zdravotními komplikacemi. Jde o dny, týdny a někdy i roky nácviků, do kterých musíte investovat obrovské nasazení, trpělivost a vůli. 
Centrum Paraple | PARAPLE pomáhá lidem s poškozenou míchou a jejich rodinám. Je pro ně oporou v prvních měsících v nové situaci, ale i kdykoli v průběhu života. V roce 1994 ho založili Zdeněk Svěrák a občanské sdružení Svaz paraplegiků.
Centrum Paraple je prospěšná společnost, která musí více než 50 % svých nákladů pokrýt z darů jednotlivců a firem.

Součástí našich služeb jsou i pohybové aktivity. Ty jsou do programu klientů zařazeny v mnoha podobách – individuálně i skupinově, jako běžná součást pobyté sociální rehabilitace nebo jako týdenní tematické programy. Disponujeme i specializovanou posilovnou.

Chceme klientům ukázat, že nějakou pohybovou aktivitu může provozovat skoro každý člověk na vozíku, bez ohledu na míru postižení. Pohyb je pro ně totiž, jako pro kohokoli jiného, základním stavebním kamenem k udržení zdraví a duševní pohody, ale také síly a kondice. U vozíčkářů o to víc potřebných, jelikož i běžné činnosti (např. přesun z vozíku a zpět, který musí absolvovat mnohokrát denně) jsou fyzicky opravdu velmi náročné. Pohybové aktivity jsou ale také důležitým prvkem pro návrat do běžného života. Také díky nim mají klienti možnost znovu se zapojit do dění s rodinnou a přáteli, případně získat nové, třeba ve sportovním klubu.

Centrum Paraple je často prvním místem, kde se setkají s nabídkou pohybových aktivit na vozíku. Učíme je zvládnout základy daného sportu a doporučujeme, jak dál. Pomáháme jim také vybrat, vyzkoušet a nastavit vhodné sportovní a kompenzační pomůcky.
Někteří klienti, kteří začali se sportem v našem centru se stali účastníky vrcholných sportovních akcí pro sportovce s handicapem.
Základním cílem však je, aby klienti zařadili pohyb do svých každodenních aktivit, aby jim pomáhal a přinášel radost. Jako ve všech našich službách si i při pohybových aktivitách zakládáme na individuálním přístupu ke každému člověku.

Svým darem podpoříte týdenní pobytové programy Centra Paraple zaměřené na sport. Také díky vám budou naši klienti lyžovat, jezdit na handbiku, splouvat řeku, střílet z luku, hrát rugby, florbal, stolní tenis a mnoho dalšího. Děkujeme!
 

Veni, vidi, vici

Gabriel Hasik

👏

Tomáš Krejza

Jste borci!

Zuzka

Jste skvělí! Klobouk dolů za sportovní výkon a velký dík za tuto krásnou charitativní iniciativu!

Andy G.

Good job!

ElPietro

Krásný výkon a iniciativa pro dobrou věc. Jste všichni skvělí!

Marek Novotný
2 100 Kč

Ať vás štěstí provází od startu až do cíle 🍀🫶🏻

Lenka Suková
100 Kč

Šlápněte do toho ;) (máte můj obdiv!)

Dárce

Držím palce a hlavne si to užite !

Barbora Toth Rimkova

Ať to šlape!

Martin Douša
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Centrum Paraple, o.p.s., projekt: Pohybem pro Paraple