Michaela Znamínková: campaign for project Pomáhejme zraněným živočichům v nouzi

Birthday with Misha for the injured long eared owl.

we started on 2023-11-26
€331
raised 82 % out of  €404

supported by

15 people
This campaign is already closed. Thank you!
Please join me in the appeal to heal the injured eared callus and release it into the wild.
It always made a lot of sense to me to help animals that deserve our respect and that unfortunately suffer due to human activity. Therefore, on my birthday, I decided to help a good cause and support the treatment of an injured long-eared owl at the Huslík rescue station. After he is successfully cured, we will release him together into the wild. I greatly appreciate everyone who chooses to help along with me. Thank you!
ZO ČSOP Polabí
Každý rok se do záchranné stanice Huslík dostane více než 2000 zvířat, která byla zraněna v důsledku lidské činnosti (automobilová doprava, sloupy elektrického vedení, zemědělství,...) Pomozte vrátit více než 65 % z nich zpět do volné přírody. Společně chráníme naši přírodu.


Záchranná stanice Huslík spolu s Vámi pomáhá již více než 30 let živočichům v nouzi. Každý rok ošetří přes 2000 zvířat, v loňském roce se jich téměř 1500 vrátilo zpět do volné přírody. A to i díky Vám. Děkujeme.

Bez Vaší pomoci se neobjedeme. Každý příspěvek pro nás znamená důležitou podporu, díky níž můžeme zraněným zvířatům poskytnout dostatečnou péči. Staráme se o zvířata z východní části Středočeského kraje (Nymburk, Kolín, Český Brod, Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem,Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště) a části Královéhradeckého kraje (Jičín, Nový Bydžov a část Hradce Králové).

Náklady na měsíční péči o jednoho živočicha se pohybují od 1 000 Kč do několika desítek tisíc.


  • Pečujeme o zraněné živočichy v záchranné stanici s cílem vypustit je zpět do volné přírody
  • Realizujeme záchranné chovy ohrožených druhů živočichů
  • Staráme se o prostředí a zvyšujeme biodiverzitu, aby se zvířata měla kam vracet
  • Vzděláváme děti i dospělé a seznamujeme, jak zraněním zvířat předcházet 

Největší počty zvířat se k nám dostávají v jarních a letních měsících. Velkou část tvoří mláďata, krmení u savců probíhá každé 3 hodiny, u ptáčat i každých 15 minut od ranního rozbřesku do setmění.


Více než 60 % přijatých živočichů tvoří ptáci a stejné procento i mláďata, která bývají zraněná nebo přijdou o své rodiče. Na obrázku mládě kulíka říčního.

Podpořit můžete i jednotlivá zvířata. Stačí přejít na naše darovací stránky a zakoupit stravenku pro Vašeho oblíbence: https://davejsmysl.huslikcsop.cz/Zdravíme kalouse😉

Libuše Hamplová

Míšo, krásné narozeniny a kalouskovi úspěšné uzdravení a návrat na svobodu!

Marta Kroča Bryndová
CZK 500

Šťastný let

Martina Jungrová
CZK 500
All donations support organization:
ZO ČSOP Polabí, projekt: Pomáhejme zraněným živočichům v nouzi