Anna Povejšilová: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Odkaz Martina Povejšila na pomoc Ukrajině

vybíráme od 11.8.2023
852 916 Kč
vybráno 43 % z 2 000 000 Kč

přispělo

182 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Významný český diplomat Martin Povejšil zasvětil svůj profesní život prosazování demokratických hodnot. Na uctění jeho památky se proto jeho rodina rozhodla uspořádat charitativní sbírku na pomoc těm, kteří za svobodu a nezávislost nyní usilovně bojují. Naši přátelé na Ukrajině i rok a půl po ruské invazi potřebují ochranný a zdravotnický materiál, který nezisková organizace Post Bellum zasílá na místa, kde je aktuálně nejvíce potřeba. Prosíme, přispějte libovolnou částkou i Vy.
Martin Povejšil se zásadním způsobem zasloužil o českou diplomacii. Od svého nástupu na Ministerstvo zahraničních věcí v roce 1990 neúnavně pracoval pro Českou republiku a její ukotvení mezi svobodnými demokratickými západními zeměmi. Jako velvyslanec působil v Chile, Španělsku a Andoře. Byl u klíčových okamžiků českých novodobých dějin – v době, kdy Česko vstupovalo do EU, byl vrchním ředitelem evropské sekce Ministerstva zahraničních věcí a později se stal českým velvyslancem při EU. Byl také velvyslancem Česka při NATO. Od roku 2018 do současnosti působil jako vrchní ředitel sekce bezpečnostní a multilaterální a zasadil se tak o novou bezpečnostní strategii vlády. Martin Povejšil byl držitelem medaile Za zásluhy o diplomacii a Ceny Bezpečnostní rady státu.

Kontakt pro přípravu darovací smlouvy: dary@pametnaroda.cz


POST BELLUM
Ukrajina krvácí. Nemusíme jen pasivně přihlížet bezpráví a agresi, kterým čelí naši přátelé proto, že se rozhodli s námi sdílet hodnoty svobody a demokracie. Už rok a půl nakupujeme ochranný a zdravotnický materiál a děláme vše pro to, aby se dostal na Ukrajinu co nejrychleji a na místa, kde je nejvíce třeba. Tisíce vest a helem od nás využívají obránci v první linii, mnoho tun zdravotnického materiálu zachraňuje životy. Dodali jsme také hasičské a sanitní vozy, generátory, drony nebo optická zařízení. Ještě není konec: Ukrajinští hrdinové bojují a stále potřebují materiál, aby v obraně své země obstáli. Prosíme, vytrvejme i my. K pomoci nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

 


To důležité se v žádné době nemění. Ať už jsou to příběhy z doby, kdy jsme sami čelili válce a totalitě, nebo ty, které se aktuálně odehrávají jen pár set kilometrů od nás. Spojuje je touha po svobodě, bezpečí a domově. K pomoci ostatním nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

V neziskové organizaci Post Bellum jsme v roce 2O19 založili pobočku ve Lvově s cílem natáčet vzpomínky pamětníků pro archiv Paměť národa. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Po vypuknutí konfliktu nás požádali o pomoc. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu a pozorovací optiku, v neposlední řadě i plně vybavené sanitní a hasičské vozy. Díky tomu se prokazatelně podařilo zachránit desítky lidských životů. Všechny zaslané prostředky jsou nesmrtícího charakteru. Potřebný materiál a jeho charakteristiku konzultujeme přímo s odborníky z Armády České republiky. Příjemci naší pomoci jsou především bojovníci v první linii, příslušníci speciálních sil. Pomoc realizujeme prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Zástupci české ambasády v Kyjevě pak na místě dohlížejí na správné využití a rozmístění materiálu potřebným.


Pokud chcete přispět vyšší částkou, můžete peníze poslat přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100 (pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX). Kontakt pro přípravu darovací smlouvy: dary@pametnaroda.cz

Děkujeme za Vaši podporu! 

Pomoc je stále potřeba, nepolevujme.

Dárce

...

Jagello 2000, z.s.
50 000 Kč

Contribution from Ivan Hodac

Ivan Hodac
500 €

Díky, pane velvyslanče. Byl jste prima a velký fachman. Naučili jsme se hodně právě od Vás.

Pavel Novák

Děkujeme Martinu Povejšilovi za všechno, co pro naši zemi udělal. Čest jeho památce.

Jan Libíček
13 161 Kč

Pana Martina Povejšila jsem poznal během jeho působení v Bruselu v roli velvyslance ČR při EU a měl jsem tu čest s ním spolupracovat během našich cest na jednání Rady. Byl pro mě vždy inspirací a vzorem v tom, jak se má dělat práce diplomata.

Zbyněk Smetana

Dobrý den,
na svého pana velvyslance budu vždy vzpomínat jako na vzor skvělého diplomata i šéfa, děkuji osudu za možnost s ním pracovat a Vám za zorganizování této sbírky.
Prosím vzkaz nezobrazovat, jde o osobní vzpomínku.
Děkuji.
S úctou Eduard Oplatek

Dárce

Mr Povejšil was a role model to many diplomats

Tomas Pospisil

Držte se.

Jiří Volák
5 000 Kč

Deti, taťka by na Vas byl vice nez hrdy. Uprimnou soustrast.

Martina Klimova
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa