Val Olszar: Dárcovská výzva pro projekt Pomoc obětem sexuálního násilí v akutní krizi

Speedrun na dobročinné účely 4

vybíráme od 31.7.2023
4 650 Kč
vybráno 31 % z 15 000 Kč

přispělo

16 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
I (rychlým) hraním her můžeme pomoci. Czechoslovak Marathon pořádá 2× ročně marathon, kde lidi ukazují své speedruny, kromě zábavy chceme i pomáhat.
4. 8.–6. 8. se pořádá Czechoslovak Marathon na našem Twitch kanále.

Pokud vás akce zaujala, její rozvrh si můžete prohlédnout na platformě Oengus. Těšíme se na vás a vaši podporu!

O projektu, který jsme se rozhodli podpořit, si můžete přečíst v záložce "O projektu neziskové organizace"

Upozornění: Po odeslání a zaplacení příspěvku můžete přidat komentář (a vybrat si, jestli zobrazíme vaše jméno nebo přezdívku), pokud nepřidáte komentář, uvidíme jen zvýšení částky zde na stránce a během živého vysílání ji nezaznamenáme. Příspěvky bankovním převodem se mohou projevit až během několika hodin. Pokud jsme vám příspěvek nepřečetli, můžete nás na to upozornit v Twitch chatu.

Sociální sítě:
Twitch
Discord
Twitter
Oengus
Youtube
Web
speedrun.com
proFem - centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s.
Monika pozvala na návštěvu kamaráda, kterého dlouho neviděla. Pokoušel se jí svádět, nejprve ji lichotil a bral za ruku, pak jí začal dělat sexuální návrhy. Nakonec ji znásilnil. Když pak odešel, Moniku popadla šílená bezmoc a panika. Nevěděla, co má dělat. Nedokázala si představit, že by v téhle situaci měla zůstat sama, ale nevěděla, na koho se obrátit. Měla strach, že to nezvládne, třásla se, přemýšlela, že si ublíží…

Podle nás by nikdo na zvládání krize neměl zůstat sám. Myslíte si to samé?

Díky službě krizové pomoci by Monika mohla najít bezpečný prostor.V takovéto tíživé situaci by Monika mohla zatelefonovat nebo dojít do centra PORT, kde by ji přijala krizová interventka speciálně vyškolená na práci s oběťmi sexuálního násilí. Vyslechla by ji, poskytla by jí empatickou podporu, a hlavně bezpečné zázemí. Pomohla by jí se zvládnutím urgentní krizové situace, kdy je Monice nejhůř. Krizová pracovnice by Monice pomohla naplánovat další kroky a nabídla způsoby podpory, které by jí mohly pomoc touto těžkou situací projít. 

V případě, že by si to přála, mohla by Monika následně využít dalších služeb, které budou v nově vznikajícím a unikátním centru pro oběti sexuálního násilí PORTu dostupné – sociálního a právního poradenství, sběru a uchování důkazů, policejního výslechu,testování na pohlavně přenosné choroby nebo možnosti psychoterapií,

Citlivá, odborná a včasná podpora obětem pomáhá v aktuální situaci, ale také zmírňuje následné dopady případného traumatu. Zároveň by Monika dostala prostor a podporu, pokud by se rozhodla čin nahlásit na policii.  

Nenechme v tom oběti samotné!

Pomozte nám vybudovat bezpečný prostor pro poskytování krizové pomoci. V prostorech PORTu již rekonstrukce probíhá, peníze získáváme z různých zdrojů, grantů i fundraisingu. Chybí nám ale 200 tisíc na rekonstrukci konzultovny. Na co váš příspěvek použijeme?

  •         stavební práce - 70 000 Kč
  •         podlahy a výmalba - 18 000 Kč
  •         sociální zařízení - 47 000 Kč
  •         elektroinstalace - 41 000 Kč
  •         vybavení – 24 000 Kč

Chcel som poslať 64Kč, no to už dorovnal Vojtas, tak aspoň takto OkayChamp

Mikey PGSK
100 Kč

Fixuju renasonových 20€ aby ta částka vypadala o něco líp. Dík za další super víkend

Vojtas131
564 Kč

tiež niečo málo za mňa pred výplatou xD

renason
486 Kč

xd21

quietdudek
50 Kč

něco málo před výplatou

Vortex_hraje
100 Kč

Nevím co říkat tak něco vymysli ať nemusím toho tolik říkat díky <3

Dadun
50 Kč


Nerd_Tom
100 Kč

<3

ptngms
500 Kč

a

Wafu
1 000 Kč

Cením Vojtase za tak padlej nápad.

Velitel_Hans
300 Kč