Levon Movsesyan: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Terénní auto pro záchranáře v první linii

vybíráme od 9.5.2023
193 228 Kč
vybráno 72 % z 270 000 Kč

přispělo

73 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ruští okupanti nadále útočí na Ukrajině nejen na vojenské cíle, ale bohužel také na cíle civilní – školy, školky, nemocnice, elektrárny a dnes už jsou dokonce celá města srovnána se zemí. Těmto zločinům nechceme přihlížet nečinně. Společnost Atrea ve spolupráci s neziskovou organizací Post Bellum založila sbírku na záchranný vůz, který bude odvážet raněné ukrajinské obránce.
Speciálně uzpůsobeným terénním vozem budou ukrajinští medici zachraňovat životy vojáků raněných na frontě a dopravovat je odtamtud přímo do polních nemocnic. Konkrétně jde o automobil pro zdravotní oddíl ukrajinské vojenské rozvědky. Vše koordinujeme s renomovanou neziskovou organizací Post Bellum, ukrajinským vojenským přidělencem a jeden z našich kolegů tento polní sanitní vůz na Ukrajinu osobně doveze.

Jakoukoli částku, kterou vložíte na transparentní účet, firma Atrea zdvojnásobí až do výše Kč 270.000,-, což je finální částka, za kterou vůz pořídíme. 

Pomozme přežít těm, kdo brání vlastní zemi i Evropu před ruským barbarstvím!

Všem Vám, kteří jste podpořili naši firemní sbírku, jménem kluků, kteří bojují ve válce za svou i naši zemi s ruskými agresory, srdečně děkuji. 
 
Taylor - český záchranář-dobrovolník, který zachránil desítky životů a proškolil v taktické medicíně tisíce vojáků, se kterým jsme začínali jednání, minulý týden zemřel. Čest jeho památce a hrdinství. Cohen – další Čech, kterého možná znáte z TW, přišel o nohu. Tihle lidé brání Rusku obsadit i další země, což by jinak byla v podstatě otázka času. Vy, kdo jste přispěli, to nepochybně víte.
 
 
Auto jsem předal v neděli na Ukrajině veliteli speciálních jednotek. Měli upřímnou radost, auto jde právě dnes do pole zachraňovat životy. Tahá kluky přímo z nuly (linie střetu) do polních nemocnic. 
 
Moje malá osobní poznámka – lhostejnost zabíjí stejně jako rakety. Díky, že takoví nejste.
 
Za nadační fond Atrea moc díky. 
 
Ondra Kolman 

Založení výzvy

POST BELLUM
Ukrajina krvácí. Nemusíme jen pasivně přihlížet bezpráví a agresi, kterým čelí naši přátelé proto, že se rozhodli s námi sdílet hodnoty svobody a demokracie. Už rok a půl nakupujeme ochranný a zdravotnický materiál a děláme vše pro to, aby se dostal na Ukrajinu co nejrychleji a na místa, kde je nejvíce třeba. Tisíce vest a helem od nás využívají obránci v první linii, mnoho tun zdravotnického materiálu zachraňuje životy. Dodali jsme také hasičské a sanitní vozy, generátory, drony nebo optická zařízení. Ještě není konec: Ukrajinští hrdinové bojují a stále potřebují materiál, aby v obraně své země obstáli. Prosíme, vytrvejme i my. K pomoci nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

 


To důležité se v žádné době nemění. Ať už jsou to příběhy z doby, kdy jsme sami čelili válce a totalitě, nebo ty, které se aktuálně odehrávají jen pár set kilometrů od nás. Spojuje je touha po svobodě, bezpečí a domově. K pomoci ostatním nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

V neziskové organizaci Post Bellum jsme v roce 2O19 založili pobočku ve Lvově s cílem natáčet vzpomínky pamětníků pro archiv Paměť národa. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Po vypuknutí konfliktu nás požádali o pomoc. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu a pozorovací optiku, v neposlední řadě i plně vybavené sanitní a hasičské vozy. Díky tomu se prokazatelně podařilo zachránit desítky lidských životů. Všechny zaslané prostředky jsou nesmrtícího charakteru. Potřebný materiál a jeho charakteristiku konzultujeme přímo s odborníky z Armády České republiky. Příjemci naší pomoci jsou především bojovníci v první linii, příslušníci speciálních sil. Pomoc realizujeme prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Zástupci české ambasády v Kyjevě pak na místě dohlížejí na správné využití a rozmístění materiálu potřebným.
Měsíc únor se nesmazatelně zapsal do paměti všech lidí na Ukrajině. Protože nikomu z nás není osud této země lhostejný, rozhodli jsme se spolu s organizacemi Člověk v tísni, Milion chvilek pro demokracii a Evropský kongres Ukrajinců uspořádat shromáždění k 2. výročí války. Chceme vzkázat Ukrajincům: „Jsme s vámi. Je to i náš boj a také boj o naši budoucnost." Přidejte se také a nenechte si ujít shromáždění v sobotu 24. února 2024 od 16 do 17 hodin na Staroměstském náměstí, kde mimo jiné vystoupí prezident ČR Petr Pavel a další zajímaví hosté.


Pokud chcete přispět vyšší částkou, můžete peníze poslat přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100 (pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX). Kontakt pro přípravu darovací smlouvy: dary@pametnaroda.cz

Děkujeme za Vaši podporu! 

Děkujeme, že pomáháte Ukrajině

Olha Dryha
1 000 Kč

Životy se bohužel nedají vyvážit penězi, snad pár korun pomůže zachraňovat.

Bohumil Cimbál
8 000 Kč

Děkuji

Petra Řehořová

už ať to skončí

Petr Hořejš
1 500 Kč

Zachraňme životy.

Stanislava Obereignerová
1 000 Kč

Hodně úspěšných misí a najetých km!

Jan Rytíř
5 000 Kč

💪💛

Pavel Bernát

👍

Vojtěch Gruncl

je to jen kapka v moři, ale i díky všem statečným, kteří Ukrajině pomáhají, se budeme moci jednou našim dětem podívat s klidným svědomím do očí, až se budou ptát, co jsme udělali my

Jan Bureš
10 000 Kč

Denisa Hledíková
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa