AUDIT ONE s.r.o.: Dárcovská výzva pro projekt Odlehčení a pomoc

Podpora Cesty domů

vybíráme od 4.4.2023
179 000 Kč
vybráno 224 % z 80 000 Kč

přispělo

32 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Děkujeme moc, jste tu správně! 😊 Váš příspěvek pomůže. Cesta domů za něj bude moci poskytovat odlehčovací služby svým klientům. Těm, kdo se starají o své blízké, kteří jsou nevyléčitelně nemocní. Slavíme dohromady 80 let, pojďme tedy společně vybrat smysluplnou částku 80 000 Kč! 🙂 
Kromě péče o pacienty na konci života a jejich rodiny Cesta domů nabízí i tzv. Odlehčovací služby. Poskytuje ji pro pečující o pacienty v péči domácího hospice a paliativní ambulance Cesty domů, tak tuto pomoc nabízí i pečujícím o dlouhodobě a těžce nemocné. Jedná se o podporu v běžných činnostech denní potřeby, které kvůli nemoci klienti sami nezvládnou. V jejich domácím prostředí, na které jsou zvyklí. Pečující tak mohou získat čas pro sebe, odpočinout si, věnovat se dětem, svým zálibám či zařídit si vše potřebné. Odlehčovací službu nabízí Cesta domů i formou pobytu na lůžkách v pražské Michli, kdy na čas převezme celodenní péči o těžce nemocné či umírající klienty a pomůže tak pečujícím si na chvíli od náročné péče oddechnout. 
Cesta domů, z.ú.
Pokud chcete pečovat, je nutné opečovat sami sebe. To říkáme všem našim pečujícím. Pomáháme těm, kdo se starají o své blízké, kteří jsou nevyléčitelně nemocní. Na základě zkušeností víme, že je důležité mít dostatek sil pro celou dobu péče, a to není snadné. Někdy může pomoci nechat se na určitý čas v péči vystřídat či si říci o pomoc. Máme pro to proškolené pečující asistenty a dobrovolníky, kteří přijedou za rodinou domů, nabízíme i krátkodobé odlehčovací lůžkové pobyty v našem michelském domě. Pomozte nám odlehčit pečujícím. 🙏
Pomocí našich služeb podporujeme zachování přirozených vazeb a důstojný život v domácím prostředí pro dlouhodobě těžce nemocné pacienty. Pečující tak mohou získat čas pro sebe, odpočinout si, věnovat se svým zálibám či zařídit si vše potřebné. Odlehčovací služby nabízíme i klientům, kteří nejsou v hospicové či ambulantní péči Cesty domů. Proškolení asistenti také předávají své zkušenosti a praktické znalosti dál. Učí pečující přímo v rodině nebo se podílí na pravidelných workshopech pro neformálně pečující ve vzdělávacím centru Cesty domů v Michli. 

Asistenti a asistentky Terénních odlehčovacích služeb docházejí za nemocnými do jejich domovů a podporují je v činnostech spojených s každodenní péčí o sebe sama. Služba umožňuje lidem zůstat v domácím prostředí i v situaci těžké nemoci. Nejčastěji pomáhají s oblékáním, stravováním, hygienou apod. Nemocnému dělají na čas společnost v čase nepřítomnosti pečujících. 

Pobytové odlehčovací službynabízejí nepřetržitou péči lidem v pokročilých a konečných stadiích nevyléčitelné nemoci. Staráme se o klienty upoutané nemocí trvale na lůžko a umožňujeme odpočinek jejich pečujícím, kteří tak načerpají síly na další péči. Domácí a přívětivé ubytování v jednolůžkových pokojích s koupelnou, stravování dle individuálních potřeb, pravidelné odpolední aktivity, procházky, možnost přespávání rodinných příslušníků či domácích mazlíčků .. a především vlídný a milý personál. Díky tomu všemu se k nám řada klientů ráda opakovaně vrací.

Praktický kurz pro neformálně pečující
každý měsíc v nabídce vzdělávacích akcí Cesty domů


Máme širokou náruč
článek o terénních odlehčovacích službách Cesty domů

Můžete nám v tom pomoci. Bez individuálních i firemních dárců se neobejdeme. Děkujeme.

Ať se daří.

Lukáš Křístek

TOTAL SERVICE a.s.

Dárce
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Cesta domů, z.ú., projekt: Odlehčení a pomoc