David Lobpreis: Dárcovská výzva pro projekt Darujte dětem z dětských domovů patrona či patronku

Podpořme Patrony a Patronky

vybíráme od 23.11.2022
2 500 Kč
vybráno 50 % z 5 000 Kč

přispělo

5 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Dejme mladým dospělým šanci na lepší vykročení do života.
K padesátinám jsem mimo jiné dostal příležitost zapojit se do podpory dobrovolníků, kteří pomáhají dětem z dětských domovů na cestě k samostatnosti. Společně můžeme tento projekt podpořit finančním příspěvkem. Podrobnosti o projektu i dalších možnostech zapojení můžete získat na stránkách, nebo ode samozřejmě ode mne na oslavě.
Liga otevřených mužů, z.s.
Program Patron pomáhá mladým lidem z dětských domovů začlenit se do společnosti a připravit se na samostatný život. Dospívající chlapci a dívky jsou po odchodu z dětského domova na většinu věcí sami, a proto je pro ně důležité vědět, že mohou někomu věřit a na koho se obrátit.
Kluci a holky z dětských domovů nepotřebují hračky, ale vztahy!

Patron či patronka tvoří pevný bod, o který se mohou mladí dospělí po odchodu z dětského domova opřít. Nemají za úkol převzít roli sponzora ani rodiče, ale nabízejí svůj čas a životní zkušenosti. Fungují jako pozitivní vzor, průvodce každodenními činnostmi a pomáhají k úspěšnému osamostatnění – nalezení bydlení či práce a vybudování vztahů.

Po odchodu z dětských domovů není pro mladé lidi jednoduché zapojit se do běžného života.

Proč děti z dětských domovů potřebují patrona/ku?

Pepa (17) žije v dětském domově od svých pěti let. Učí se na klempíře a příští rok by měl studium končit. Rodina žije ve vyloučené lokalitě a tam on určitě nechce. Neví ale, jestli se zvládne postavit na vlastní nohy. Viděl tolik kamarádů, kteří to nezvládli, protože na to byli sami. Patron by pro něj byl oporou, průvodcem a hlavně by na první kroky samostatného života nebyl sám…

Anežka (16) žije v dětském domově na malém městě. Učí se cukrářkou. Už se začala připravovat na odchod z dětského domova, který ji pravděpodobně čeká za dva roky. Ona sama říká, že v „děcáku“ už zůstat nechce. Její starší kamarádka v domově má patronku a Anežka vidí, jak jí pomáhá třeba při zajišťování věcí na úřadech. Také by chtěla takovou oporu, aby se měla na koho obracet i mimo dětský domov a aby měla někoho jen pro sebe. Bohužel v blízkosti dětského domova zatím žádná další patronka k dispozici není…

Na co vybíráme?

Abychom mohli zafinancovat dalších 6 patronských dvojic, potřebujeme vybrat 298 000 Kč.

Program Patron je založený na motivovaných dobrovolnících, jejichž největší investice je čas! Pro realizaci a zajištění podpory jednoho dospívajícího ovšem potřebujeme finance na výběr patronů, jejich proškolení a supervize, seznamovací kurz pro patrony a dospívající a vzdělávací materiály.

Více informací se dozvíte na www.ipatron.cz a www.ipatronka.cz.
A také na Facebook a Instagram profilu.

Vážíme si Vaší podpory a jako poděkování Vám můžeme zaslat darovací certifikát. V případě zájmu prosím vyplňte své jméno do formuláře.
Držím pěsti a hodně štěstí ❤️

Pavla Slezáčková
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Liga otevřených mužů, z.s., projekt: Darujte dětem z dětských domovů patrona či patronku