Liga otevřených mužů, z.s.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Darujte dětem z dětských domovů patrona či patronku

Program Patron pomáhá mladým lidem z dětských domovů začlenit se do společnosti a připravit se na samostatný život. Dospívající chlapci a dívky jsou po odchodu z dětského domova na většinu věcí sami, a proto je pro ně důležité vědět, že mohou někomu věřit a na koho se obrátit.

vybíráme od 18.11.2022
176 301 Kč
vybráno 59 % z 298 000 Kč

přispělo

165 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Kluci a holky z dětských domovů nepotřebují hračky, ale vztahy!

Patron či patronka tvoří pevný bod, o který se mohou mladí dospělí po odchodu z dětského domova opřít. Nemají za úkol převzít roli sponzora ani rodiče, ale nabízejí svůj čas a životní zkušenosti. Fungují jako pozitivní vzor, průvodce každodenními činnostmi a pomáhají k úspěšnému osamostatnění – nalezení bydlení či práce a vybudování vztahů.

Po odchodu z dětských domovů není pro mladé lidi jednoduché zapojit se do běžného života.

Proč děti z dětských domovů potřebují patrona/ku?

Pepa (17) žije v dětském domově od svých pěti let. Učí se na klempíře a příští rok by měl studium končit. Rodina žije ve vyloučené lokalitě a tam on určitě nechce. Neví ale, jestli se zvládne postavit na vlastní nohy. Viděl tolik kamarádů, kteří to nezvládli, protože na to byli sami. Patron by pro něj byl oporou, průvodcem a hlavně by na první kroky samostatného života nebyl sám…

Anežka (16) žije v dětském domově na malém městě. Učí se cukrářkou. Už se začala připravovat na odchod z dětského domova, který ji pravděpodobně čeká za dva roky. Ona sama říká, že v „děcáku“ už zůstat nechce. Její starší kamarádka v domově má patronku a Anežka vidí, jak jí pomáhá třeba při zajišťování věcí na úřadech. Také by chtěla takovou oporu, aby se měla na koho obracet i mimo dětský domov a aby měla někoho jen pro sebe. Bohužel v blízkosti dětského domova zatím žádná další patronka k dispozici není…

Na co vybíráme?

Abychom mohli zafinancovat dalších 6 patronských dvojic, potřebujeme vybrat 298 000 Kč.

Program Patron je založený na motivovaných dobrovolnících, jejichž největší investice je čas! Pro realizaci a zajištění podpory jednoho dospívajícího ovšem potřebujeme finance na výběr patronů, jejich proškolení a supervize, seznamovací kurz pro patrony a dospívající a vzdělávací materiály.

Více informací se dozvíte na www.ipatron.cz a www.ipatronka.cz.
A také na Facebook a Instagram profilu.

Vážíme si Vaší podpory a jako poděkování Vám můžeme zaslat darovací certifikát. V případě zájmu prosím vyplňte své jméno do formuláře.
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dekuji za vas projekt!

Lucie Trkalová
200 Kč

Ať to vyjde.

Dárce
500 Kč

posilam dar

Dárce
2 222 Kč

Projektu Patron velmi fandím. S dvěma malými dětmi si netroufám na aktivní zapojení, a tak posílám podporu aspoň finanční. Díky za to, co děláte.

Ondřej Kubera

Držím pěsti, ať se daří!

Lucie Dyntarová

Děkuju za smysluplný projekt ❤️

Jana Han Doan
500 Kč

Bohužel ještě nejsem ve fázi života, kdy by pro mě bylo reálné se patronem stát, jinak bych do toho s radostí šel. Právě o tom, jak těžké může osamostatnění být, jsem ještě jako dítě slyšel vyprávět lidi, kteří v dětských domovech tehdy pracovali, a je to jeden z mých prvních silných zážitků. Rozhodně tedy rád pomůžu aspoň drobným příspěvkem, protože si myslím, že má projekt velký smysl :)

Jáchym Pavliš
500 Kč

Příspěvek není moc velký, ale snad to aspoň trochu pomůže :)

Kristýna Kočvarová
200 Kč

Krásný projekt. Snad příspěvky pomohou kde je jim nejvíce potřeba.

Nikola Křehlíková
500 Kč

Přeji do života jen to dobré. 🙂

Nela Loskotová
500 Kč