Martin Neumann: Dárcovská výzva pro projekt STAVÍME STACIONÁŘ PRO NAŠE HRDINY

Z Athén do Sparty pro STACIONÁŘ VLAŠTOVKA

vybíráme od 22.9.2022
155 609 Kč
vybráno 156 % z 100 000 Kč

přispělo

148 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jmenuji se Martin Neumann a běhání je moje vášeň stejně jako pomoc potřebným. Rozhodl jsem se tyto dvě věci spojit a běžet pro Stacionář Vlaštovka ,,ultramaratonskou olympiádu" - 246 km dlouhý závod z Athén do Sparty. Za každý uběhnutý kilometr daruji Vlaštovce 20 Kč a budu rád, když se ke mně připojíte s příspěvkem v jakékoliv výši. Tato výzva pro Vlaštovku mě bude motivovat, abych uběhl co nejvíce kilometrů a snad se mi poštěstí doběhnout až do cíle. Už teď vám všem děkuji za podporu a příspěvek na stavbu nového stacionáře.
V pátek 30. 9. začne Spartathlon - závod dlouhý 246 km, který se běží z Athén do Sparty. Limit pro úspěšné dokončení závodu je 36 hodin, takže se běží nonstop s minimem zastávek na občerstvovacích stanicích. Jedná se o vrcholnou akci všech maratonců, na kterou je třeba splnit kvalifikační limit. Já ten svůj splnil v roce 2020, když jsem uběhl 161 km za 19 hod a 52 min. Toto je můj dosud nejdelší běh, a tak mě čeká nelehká výzva.
 Na Spartathlonu startuje pouze 350 běžců z celého světa a reprezentují svůj národ. Za Českou republiku se mnou poběží dalších 10 běžců a 2 běžkyně. Naším cílem je, abychom všichni dorazili do Sparty k soše krále Leonida. Startujeme v pátek 30. 9. v 7:00 z Akropole a do cíle se musíme dostat do sobotních 19:00.Od loňského roku běhám v rámci https://www.projektvodic.cz/ s dětmi ze Stacionáře Vlaštovka a rád bych podpořil projekt stavby nového stacionáře. Jak už bylo zmíněno, za každý uběhnutý kilometr daruji 20 Kč a budu moc rád, pokud se připojíte jakoukoliv částkou i vy.Oficiální web závodu: https://www.spartathlon.gr/en/
Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.
Stacionář Vlaštovka provozujeme v Hodoníně pro těžce handicapované klienty už od roku 2006. 17 klientů u nás ve všední dny rehabilituje, plní si školní docházku a navazuje sociální kontakty. Stávající budova stacionáře je však v katastrofálním, nerekonstruovatelném stavu a navíc už nevyhovuje ani kapacitně. Budujeme nový stacionář, který dostojí požadavkům na péči o handicapované klienty ve 21. století. Děkujeme, že nám v tom pomáháte! Projekt za více než 77 000 000 Kč přinese rozšíření okamžité kapacity na 30 klientů ve věku od narození do 35 let a také komunitní zahradu. Budeme tak moci ještě intenzivněji pomáhat rodinám, které se rozhodly jen tak nevzdat. Stavíme pro naše hrdiny!
Stacionář Vlaštovka navštěvují děti a mladí dospělí ve věku od narození do 26 let s těžkým kombinovaným (mentálním a fyzickým) postižením a autismem. Okamžitá kapacita stacionáře je 13 klientů.

Stacionář jsme převzali od města, které jej od 90. let provozovalo v budově původně patřící elektrárně. Stacionář se nachází v průmyslové lokalitě, společnost handicapovaným dětem v tuto chvíli dělají garáže a komíny.Stávající budova už naprosto nevyhovuje potřebám současných klientů - mladých dospělých, z nichž většina je u nás od dětských let. Namátkou můžeme zmínit např. tyto problémy:

Prostory jsou malé, nelze klienty dostatečně oddělit, a tak v jedné místnosti často probíhají dva programy souběžně, přestože by klienti na každý potřebovali svůj klid.

V katastrofálním stavu jsou rozvody - pokud jede pračka, nelze už napouštět vanu pro terapeutickou koupel. Tu navíc nemohou využívat větší klienti, protože strop neumožňuje montáž závěsného zařízení, bez kterého naši pracovníci nedokáží tyto klienty do vany přesunout.

Pro klienty jsou v budově jen dva záchody, které nelze vyčlenit pro každé pohlaví zvlášť.V jaké fázi je celý projekt nyní?
V roce 2020 jsme získali dotaci od Evropské unie ve výši 57 000 000 Kč, která pokryje větší část nákladů, a tak jsme zakoupili vilu na Brněnské ulici v Hodoníně, která bude na nový stacionář přebudována.

10. června 2022 převzala stavební společnost tento objekt a na realizaci má přesně 18 měsíců - hotovo tedy bude v prosinci roku 2023.
 


Stacionář Vlaštovka provozuje Centrum pro rodinu a sociální služby Hodonín, které se za dvacet let existence proměnilo z mateřského centra dvou maminek - zakladatelek ve fungující neziskovou organizaci poskytující rozsáhlé spektrum služeb od odborných služeb pro rodiny až po sociální služby handicapovaným. Doplňujeme tak nabídku státních zařízení, která je sama o sobě často velmi nedostačující.

Bez vaší pomoci celý projekt dotáhnout do konce nedokážeme. Proto vás prosíme o příspěvek v jakékoliv výši, který nám pomůže přesunout stacionář do nových a důstojných prostor.


Děkujeme vám za podporu Stacionáře Vlaštovka. I díky vašem příspěvku budeme blíž k cíli, kterým je otevření nového provozu v roce 2024.

Více informací naleznete na www.stacionarvlastovka.cz nebo se obraťte na vedoucí sociálních služeb Lenku Tlachovou (tlachova@cprhodonin.cz).

Martas dobře Ty!

Martina Rotová
1 000 Kč

Pro Vlaštovku 🙏

Iva Neumannová
1 000 Kč

Pro Stacionář Vlaštovka za Martinův výkon.

Martin Neumann
2 500 Kč

Nakonec uběhnuto 247 km x 20 Kč je můj slíbený dar Stacionáři Vlaštovka. Ještě jsem to zaokrouhlil :) Děkuju vám všem. Klobouček Martin

Martin Neumann
5 000 Kč

Rád jsem vás podpořil a zopakoval jsem platbu díky Martinovu výkonu na Spartathlonu. 👏👍

Martin Šerák

Martine, jsi borec v kazdem smeru!

Dárce

Martine a Ivi neskutečně vám oběma fandím z Brna z Benecyklu.Helča

Helena Radoničová
300 Kč

Marťo si borec, smekám klobůček.

Lukáš Soural
500 Kč

Blahopřeju!

Zbyněk Tkadlčík
500 Kč

Martine, jsi nejlepsi!! Velky kloboucek dolu🎩🤠

Kamila Šimůnková
100 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s., projekt: STAVÍME STACIONÁŘ PRO NAŠE HRDINY