Ataccama Software s.r.o.: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Pomoc pro Ukrajinu

vybíráme od 4.3.2022
193 192 Kč
vybráno 19 % z 1 000 000 Kč

přispělo

54 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ataccama nadále stojí za Ukrajinou.
Ataccama nadále stojí za Ukrajinou.

Podnikáme kroky na podporu těch, kteří byli hluboce zasaženi invazí. Přidejte se k nám a zvažte darování pro Post Bellum (ve spolupráci s Memory of Nations), kteří poskytují lidem na Ukrajině zdravotnické potřeby a život ochraňující pomůcky.

Ataccama získanou částku opět zdvojnásobí, a to až na 1 milion korun/40 000 EUR.

Děkujeme za vaše příspěvky.

POST BELLUM
Ukrajina krvácí. Nemusíme jen pasivně přihlížet bezpráví a agresi, kterým čelí naši přátelé proto, že se rozhodli s námi sdílet hodnoty svobody a demokracie. Už rok a půl nakupujeme ochranný a zdravotnický materiál a děláme vše pro to, aby se dostal na Ukrajinu co nejrychleji a na místa, kde je nejvíce třeba. Tisíce vest a helem od nás využívají obránci v první linii, mnoho tun zdravotnického materiálu zachraňuje životy. Dodali jsme také hasičské a sanitní vozy, generátory, drony nebo optická zařízení. Ještě není konec: Ukrajinští hrdinové bojují a stále potřebují materiál, aby v obraně své země obstáli. Prosíme, vytrvejme i my. K pomoci nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

 


To důležité se v žádné době nemění. Ať už jsou to příběhy z doby, kdy jsme sami čelili válce a totalitě, nebo ty, které se aktuálně odehrávají jen pár set kilometrů od nás. Spojuje je touha po svobodě, bezpečí a domově. K pomoci ostatním nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

V neziskové organizaci Post Bellum jsme v roce 2O19 založili pobočku ve Lvově s cílem natáčet vzpomínky pamětníků pro archiv Paměť národa. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Po vypuknutí konfliktu nás požádali o pomoc. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu a pozorovací optiku, v neposlední řadě i plně vybavené sanitní a hasičské vozy. Díky tomu se prokazatelně podařilo zachránit desítky lidských životů. Všechny zaslané prostředky jsou nesmrtícího charakteru. Potřebný materiál a jeho charakteristiku konzultujeme přímo s odborníky z Armády České republiky. Příjemci naší pomoci jsou především bojovníci v první linii, příslušníci speciálních sil. Pomoc realizujeme prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Zástupci české ambasády v Kyjevě pak na místě dohlížejí na správné využití a rozmístění materiálu potřebným.
Měsíc únor se nesmazatelně zapsal do paměti všech lidí na Ukrajině. Protože nikomu z nás není osud této země lhostejný, rozhodli jsme se spolu s organizacemi Člověk v tísni, Milion chvilek pro demokracii a Evropský kongres Ukrajinců uspořádat shromáždění k 2. výročí války. Chceme vzkázat Ukrajincům: „Jsme s vámi. Je to i náš boj a také boj o naši budoucnost." Přidejte se také a nenechte si ujít shromáždění v sobotu 24. února 2024 od 16 do 17 hodin na Staroměstském náměstí, kde mimo jiné vystoupí prezident ČR Petr Pavel a další zajímaví hosté.


Pokud chcete přispět vyšší částkou, můžete peníze poslat přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100 (pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX). Kontakt pro přípravu darovací smlouvy: dary@pametnaroda.cz

Děkujeme za Vaši podporu! 

Slava Ukrajine!

Iveta Štechműllerová
6 000 Kč

Ješte prispevek od mamky.... vydrzte!!!

Iveta Štechműllerová
2 000 Kč

Další příspěvek... bohužel... kéž by již nebyl potřeba...

Iveta Štechműllerová
1 000 Kč

Vydržte...

Iveta Štechműllerová

Slava Ukraini!

Štěpán Vacek

Diky!

Anna Wagnerová

Слава Україні! 🇺🇦

Lukáš Hlaváček
200 €

Слава героям України !

Martina Fabiánová
5 000 Kč

Слава Україні!

Ivan Kozlov
200 €

🕊🇺🇦

Alex Georgiev
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa