Metallplast- Recykling, sro: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

pro Ukrajinu: zaměstnanecká sbírka na podporu svobody a lidských práv

vybíráme od 3.3.2022
100 100 Kč
vybráno 100 % z 100 000 Kč

přispělo

18 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Není nám to jedno!

Se strachem, s lítostí, se smutkem, se vztekem a s velkým obdivem k hrdému vlastenectví Ukrajinců sledujeme jejich boj za záchranu svých životů, svých domovů, svých blízkých, své země. 
Firemní zaměstnaneckou sbírkou chceme podpořit jejich obranné úsilí - jejich boj za svobodu, bezpečí a dodržování lidských práv. 

Pro zapojení do sbírky stačí kliknout na uvedený odkaz a přispět libovolnou částkou. Na tomto odkazu můžete sledovat, jak se nám daří společnou sbírku naplňovat. Vzhledem k potřebě rychlé finanční pomoci přímo na Ukrajině sbírku ukončíme 11. 3. firemním darem, který bude trojnásobkem vybrané částky  ze zaměstnaneckých příspěvků. Výše dosažených prostředků ve sbírce je jen orientační. O finální výši daru tedy rozhodne každý z nás.
Děkujeme každému, kdo náš postoj sdílí a ke sbírce se připojí.

 
 

 
Milí kolegové, 
 
historie má být vždy učitelem, ukazuje nám cesty a je jen na nás, zda je chceme vidět. Post Bellum - Paměť národa a její pečlivá mapující práce je zárukou, že historické souvislosti nevyhasnou a budou v náročných a těžkých příbězích lidí stále poukazovat na dějinné souvislosti, varovat a předcházet naší lhostejnosti, bezstarostnosti, zdánlivému bezpeční a naivitě. 
 
Prožíváme okamžiky, které jsou v mnohém podobné s pohnutými válečnými osudy naší země, našich předků, našich životů. 
Rozhodli jsme se podpořit humanitární aktivity Post Bellum - Paměti národa v probíhající válce na Ukrajině, kterou zásobují obrannými, ochrannými a bezpečnostními pomůckami a věříme, že za pomoci i našich prostředků se podaří statečné Ukrajině bránit se, přežít a předejít vojenskému konfliktu v dalších zemích. Bojují i za nás.
Držme jim palce!
Držme si palce!  
 
Martina a Milan Ryšaví
Metallplast-Recykling, sro
  
 
 

 
POST BELLUM
Ukrajina krvácí. Nemusíme jen pasivně přihlížet bezpráví a agresi, kterým čelí naši přátelé proto, že se rozhodli s námi sdílet hodnoty svobody a demokracie. Už rok a půl nakupujeme ochranný a zdravotnický materiál a děláme vše pro to, aby se dostal na Ukrajinu co nejrychleji a na místa, kde je nejvíce třeba. Tisíce vest a helem od nás využívají obránci v první linii, mnoho tun zdravotnického materiálu zachraňuje životy. Dodali jsme také hasičské a sanitní vozy, generátory, drony nebo optická zařízení. Ještě není konec: Ukrajinští hrdinové bojují a stále potřebují materiál, aby v obraně své země obstáli. Prosíme, vytrvejme i my. K pomoci nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

 


To důležité se v žádné době nemění. Ať už jsou to příběhy z doby, kdy jsme sami čelili válce a totalitě, nebo ty, které se aktuálně odehrávají jen pár set kilometrů od nás. Spojuje je touha po svobodě, bezpečí a domově. K pomoci ostatním nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

V neziskové organizaci Post Bellum jsme v roce 2O19 založili pobočku ve Lvově s cílem natáčet vzpomínky pamětníků pro archiv Paměť národa. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Po vypuknutí konfliktu nás požádali o pomoc. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu a pozorovací optiku, v neposlední řadě i plně vybavené sanitní a hasičské vozy. Díky tomu se prokazatelně podařilo zachránit desítky lidských životů. Všechny zaslané prostředky jsou nesmrtícího charakteru. Potřebný materiál a jeho charakteristiku konzultujeme přímo s odborníky z Armády České republiky. Příjemci naší pomoci jsou především bojovníci v první linii, příslušníci speciálních sil. Pomoc realizujeme prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Zástupci české ambasády v Kyjevě pak na místě dohlížejí na správné využití a rozmístění materiálu potřebným.
Měsíc únor se nesmazatelně zapsal do paměti všech lidí na Ukrajině. Protože nikomu z nás není osud této země lhostejný, rozhodli jsme se spolu s organizacemi Člověk v tísni, Milion chvilek pro demokracii a Evropský kongres Ukrajinců uspořádat shromáždění k 2. výročí války. Chceme vzkázat Ukrajincům: „Jsme s vámi. Je to i náš boj a také boj o naši budoucnost." Přidejte se také a nenechte si ujít shromáždění v sobotu 24. února 2024 od 16 do 17 hodin na Staroměstském náměstí, kde mimo jiné vystoupí prezident ČR Petr Pavel a další zajímaví hosté.


Pokud chcete přispět vyšší částkou, můžete peníze poslat přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100 (pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX). Kontakt pro přípravu darovací smlouvy: dary@pametnaroda.cz

Děkujeme za Vaši podporu! 

Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa