Metallplast- Recykling, sro: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

pro Ukrajinu: zaměstnanecká sbírka na podporu svobody a lidských práv

vybíráme od 3.3.2022
100 100 Kč
vybráno 100 % z 100 000 Kč

přispělo

18 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Není nám to jedno!

Se strachem, s lítostí, se smutkem, se vztekem a s velkým obdivem k hrdému vlastenectví Ukrajinců sledujeme jejich boj za záchranu svých životů, svých domovů, svých blízkých, své země. 
Firemní zaměstnaneckou sbírkou chceme podpořit jejich obranné úsilí - jejich boj za svobodu, bezpečí a dodržování lidských práv. 

Pro zapojení do sbírky stačí kliknout na uvedený odkaz a přispět libovolnou částkou. Na tomto odkazu můžete sledovat, jak se nám daří společnou sbírku naplňovat. Vzhledem k potřebě rychlé finanční pomoci přímo na Ukrajině sbírku ukončíme 11. 3. firemním darem, který bude trojnásobkem vybrané částky  ze zaměstnaneckých příspěvků. Výše dosažených prostředků ve sbírce je jen orientační. O finální výši daru tedy rozhodne každý z nás.
Děkujeme každému, kdo náš postoj sdílí a ke sbírce se připojí.

 
 

 
Milí kolegové, 
 
historie má být vždy učitelem, ukazuje nám cesty a je jen na nás, zda je chceme vidět. Post Bellum - Paměť národa a její pečlivá mapující práce je zárukou, že historické souvislosti nevyhasnou a budou v náročných a těžkých příbězích lidí stále poukazovat na dějinné souvislosti, varovat a předcházet naší lhostejnosti, bezstarostnosti, zdánlivému bezpeční a naivitě. 
 
Prožíváme okamžiky, které jsou v mnohém podobné s pohnutými válečnými osudy naší země, našich předků, našich životů. 
Rozhodli jsme se podpořit humanitární aktivity Post Bellum - Paměti národa v probíhající válce na Ukrajině, kterou zásobují obrannými, ochrannými a bezpečnostními pomůckami a věříme, že za pomoci i našich prostředků se podaří statečné Ukrajině bránit se, přežít a předejít vojenskému konfliktu v dalších zemích. Bojují i za nás.
Držme jim palce!
Držme si palce!  
 
Martina a Milan Ryšaví
Metallplast-Recykling, sro
  
 
 

 
POST BELLUM
Od 24. února čelí Ukrajina bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. S pohnutím jsme sledovali a sledujeme nadále odhodlání našich přátel bránit svou vlast. Proto jsme spustili sbírku, ve které můžete přispět i Vy. Za Vaše dary nakupujeme vybavení, které zachraňuje životy a zvyšuje bezpečnost obránců Ukrajiny. Zejména zdravotnický materiál, neprůstřelné vesty, balistické přilby, rukavice, spacáky, stany, vysílačky, baterie, průzkumné drony, termovize a potraviny. Díky našim ukrajinským partnerům víme, jaký materiál obráncům schází, v jakém množství a kde je ho nejvíc zapotřebí. Finanční prostředky využíváme rovněž ke zlepšení zdravotní péče dětem a lidem postiženým invazí ruské armády.
Ukrajina čelí bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. Tato země má právo na územní celistvost a svobodné rozhodnutí o vlastním směřování! S hlubokým pohnutím sledujeme odhodlání našich přátel bránit svoji vlast. Vidíme jejich nasazení, touhu po svobodě, vzdor proti agresi z Ruska. Děláme vše pro to, aby se naše pomoc dostala na Ukrajinu co nejrychleji. Na logistice a distribuci materiálu spolupracujeme s ukrajinskými partnery, kteří přesně ví, kde je vybavení nejvíce třeba.  Není bohužel v našich možnostech poskytovat materiál jednotlivcům nebo skupinám.

Nemusíme pasivně přihlížet bezpráví páchanému na společnosti, která čelí agresi svého souseda jen proto, že se rozhodla sdílet s námi hodnoty svobody a demokracie. Prosím přispějte. Tisíce vest a helem od nás již ochraňují konkrétní lidi na Ukrajině. Mnoho tun zdravotního materiálu zachraňuje životy. Ukrajinští hrdinové ale potřebují mnohem víc, aby v obraně své země obstáli.

 


Sbírku můžete podpořit také platbou přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100
(pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ 7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX).
Kontakt: dary@pametnaroda.cz


Nezisková organizace Post Bellum, správce projektu Paměť národa, na konci roku 2019 založila ve Lvově pobočku. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Těsně před vypuknutím konfliktu kolegové prosili o pomoc pro ukrajinskou nadaci Come Back Alive, která vybavuje obránce ukrajinských hranic ochrannými prostředky. Česká Paměť národa se rozhodla oslovit své podporovatele a vybrané peníze poslat této ukrajinské nadaci. Během dvou dní konfliktu se nadace musela z Kyjeva evakuovat a poslala naléhavý vzkaz, že není již schopna nakupovat a distribuovat tolik potřebné neprostřelné vesty, helmy, optiku a prosí českou organizaci Post Bellum, aby se toho podle svých možností chopila. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu.

Děkujeme za Vaši podporu!
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa