ŠKODA JS a.s.: Dárcovská výzva pro projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

ŠKODA JS společně pomáhá Ukrajině

vybíráme od 1.3.2022
72 700 Kč
vybráno 73 % z 100 000 Kč

přispělo

74 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V reakci na šokující zprávy o válce na Ukrajině se zaměstnanci ŠKODA JS rozhodli projevit solidaritu s rodinami a občany zasaženými vojenským konfliktem. Připojte se k naší zaměstnanecké sbírce.
Milé kolegyně, milí kolegové,

poslední dny jsme každý z nás zasaženi děním na Ukrajině. Pro každého z nás je to nebývalá situace a každý z nás řeší, jak se ní vyrovnat.

Mnozí jste již přemýšleli o příspěvku na různé humanitární účty, předali pomoc v podobě oblečení, léků, hygienických potřeb a spousty dalších věcí, které jsou v této době potřeba. 

Někteří z vás ale možná nevědí, kam se s nabízenou pomocí obrátit. I naše společnost se chce k této situaci postavit čelem. Je třeba si uvědomit, že potřeba pomoci se bude v čase a také dle stavu celého konfliktu dále vyvíjet. Celkově se očekává, že naši pomoc bude potřebovat až 3 miliony osob. 

Proto bychom Vám chtěli nabídnout možnost spojit síly a společně přispět na pomoc obětem konfliktu na Ukrajině prostřednictvím zaměstnanecké sbírky, která vznikla ve spolupráci s neziskovou organizací ADRA. Pro zapojení do sbírky stačí kliknout na uvedený odkaz a přispět libovolnou částkou. Na tomto odkazu můžete i sledovat, jak se nám daří naplňovat tuto společnou sbírku.

Předem Vám všem děkujeme za podporu a přejeme si kvůli všem, aby konflikt skončil co nejdříve a obyvatelé Ukrajiny se mohli v klidu a ve zdraví vrátit do svých domovů a ke svým rodinám.

Oceňujeme Vaši solidaritu a lidskost.

ADRA, o.p.s.
Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už od února 2022 trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali přes 120 000 000 Kč.

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.

V zimním období se kvůli zničené infrastruktuře miliony lidí ocitly bez elektřiny, přístupu k pitné vodě či možnosti si zatopit. Pomáhali jsme proto s opravami domů (okna, dveře, izolace topení), poskytli jsme generátory a přímotopy či zajišťovali přístup k pitné vodě.

Pomáhali jsme i po protržení Kachovské přehrady. Bezprostředně po katastrofě jsme poskytli humanitární pomoc (pitná voda, trvanlivé potraviny). V oblasti působíme dlouhodobě a zaměřujeme se mimo jiné na obnovu zdrojů pitné vody.

S našimi kolegy z ADRA Ukrajina neustále reagujeme na aktuální situaci v zemi. Po raketovém útoku na dětskou nemocnici Ochmatdyt v Kyjevě poskytujeme zasaženým pitnou vodu, zázemí a první psychologickou pomoc pro děti, jejich rodiče i personál nemocnice.VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Konec války je stále v nedohlednu. Proto na Ukrajině působíme i nadále.

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky
  • obnovujeme zničenou infrastrukturu (opravy škol, zdravotnických zařízení atd.)
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Jak řekl Josef Čapek - "Mír mezi národy je závislý na míru v lidech samých".
Kéž v sobě aspoň kousek najde každý a všichni se brzo mohou vrátit do svých domovů a být tam s těmi, které mají rádi. Myslíme na vás.

Miroslava Kárníková

Ruská válečná lodi, idi na chuj.

Dárce
500 Kč

NO WAR!

Dárce
500 Kč

Ať je brzy konec! Myslíme na vás!

Pavla Holzknechtová

Držte se !

Dárce
500 Kč

Myslíme na vás Ukrajino.

Dárce
500 Kč

Myslíme na Vás!

Dárce
1 000 Kč

Vydržte!

Miloslav Ruchař
1 000 Kč

Ukrajino vydrž, jsme s tebou

Martin Pulc
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: SOS ADRA: Pomoc Ukrajině