OVB Allfinanz, a.s.: Dárcovská výzva pro projekt SOS Ukrajina

Pomozme Ukrajině společně

vybíráme od 28.2.2022
870 500 Kč
vybráno 134 % z 650 000 Kč

přispělo

87 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ani nám v OVB není situace na Ukrajině lhostejná. Proto jsme se rozhodli podpořit nadační sbírku Člověka v tísni a budeme rádi, když se do této výzvy zapojíte také vy, naši klienti, spolupracovníci a podporovatelé. 
Jednou z 15 zemí, ve které OVB působí, je právě Ukrajina, proto se nás situace tolik dotýká i osobně. A stejně jako celý svět, tak i my se snažíme pomoci jak jen je v našich silách. Jsme s vámi, přátelé! 
People in Need - Člověk v tísni
Děkujeme, že chcete pomáhat s námi! Váš dar použijeme na pomoc obětem války na Ukrajině. Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl pomoc více než 1 milionu lidí. Vypravili jsme 17 humanitárních vlaků a více než 60 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Chersonu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Opravujeme v zemi obytné domy nebo školy, ale i vodovodní systémy, pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli.
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí – poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu a opravy poničených měst.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Držte se.

VT

Miroslav Řezník

Miroslav Řezník
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
People in Need - Člověk v tísni, projekt: SOS Ukrajina