Adastra, s.r.o.: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Adastra Digital #WeStandWithUkraine

vybíráme od 26.2.2022
2 768 439 Kč
vybráno 185 % z 1 500 000 Kč

přispělo

423 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Adastra Digital stojí za Ukrajinou a jejími občany. 

Není nám lhostejné, co se na Ukrajině děje. Vytvořili jsme sbírku, aby zaměstnanci, rodinní příslušníci a přátelé Adastra Czech a dceřiných společností mohli přispět na pomoc občanům a obráncům Ukrajiny.

Rozhodli jsme se podpořit Ukrajinu formou příspěvku na sbírku na zdravotnický materiál a ochranné vybavení obránců a občanů Ukrajiny. Tuto sbírku organizuje Post Bellum - Paměť národa.

Adastra se rozhodla zdvojnásobit vybranou částku. Na Ukrajině jsou ale peníze potřeba ihned. Proto Adastra přispěla na sbírku částkou 1 500 000 Kč okamžitě a tím zdvojnásobila cíl této sbírky.  Prostředky, které se vyberou nad 1 500 000 Kč zdvojnásobí Adastra také po uzavření této sbírky.

Prosím, zvažte svojí podporu v kritickou chvíli.


POST BELLUM
Od 24. února čelí Ukrajina bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. S pohnutím jsme sledovali a sledujeme nadále odhodlání našich přátel bránit svou vlast. Proto jsme spustili sbírku, ve které můžete přispět i Vy. Za Vaše dary nakupujeme vybavení, které zachraňuje životy a zvyšuje bezpečnost obránců Ukrajiny. Zejména zdravotnický materiál, neprůstřelné vesty, balistické přilby, rukavice, spacáky, stany, vysílačky, baterie, průzkumné drony, termovize a potraviny. Díky našim ukrajinským partnerům víme, jaký materiál obráncům schází, v jakém množství a kde je ho nejvíc zapotřebí. Finanční prostředky využíváme rovněž ke zlepšení zdravotní péče dětem a lidem postiženým invazí ruské armády.
Ukrajina čelí bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. Tato země má právo na územní celistvost a svobodné rozhodnutí o vlastním směřování! S hlubokým pohnutím sledujeme odhodlání našich přátel bránit svoji vlast. Vidíme jejich nasazení, touhu po svobodě, vzdor proti agresi z Ruska. Děláme vše pro to, aby se naše pomoc dostala na Ukrajinu co nejrychleji. Na logistice a distribuci materiálu spolupracujeme s ukrajinskými partnery, kteří přesně ví, kde je vybavení nejvíce třeba.  Není bohužel v našich možnostech poskytovat materiál jednotlivcům nebo skupinám.

Nemusíme pasivně přihlížet bezpráví páchanému na společnosti, která čelí agresi svého souseda jen proto, že se rozhodla sdílet s námi hodnoty svobody a demokracie. Prosím přispějte. Tisíce vest a helem od nás již ochraňují konkrétní lidi na Ukrajině. Mnoho tun zdravotního materiálu zachraňuje životy. Ukrajinští hrdinové ale potřebují mnohem víc, aby v obraně své země obstáli.

 


Sbírku můžete podpořit také platbou přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100
(pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ 7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX).
Kontakt: dary@pametnaroda.cz


Nezisková organizace Post Bellum, správce projektu Paměť národa, na konci roku 2019 založila ve Lvově pobočku. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Těsně před vypuknutím konfliktu kolegové prosili o pomoc pro ukrajinskou nadaci Come Back Alive, která vybavuje obránce ukrajinských hranic ochrannými prostředky. Česká Paměť národa se rozhodla oslovit své podporovatele a vybrané peníze poslat této ukrajinské nadaci. Během dvou dní konfliktu se nadace musela z Kyjeva evakuovat a poslala naléhavý vzkaz, že není již schopna nakupovat a distribuovat tolik potřebné neprostřelné vesty, helmy, optiku a prosí českou organizaci Post Bellum, aby se toho podle svých možností chopila. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu.

Děkujeme za Vaši podporu!

Držte se, celý svět má na vás upřené oči

Tomáš Havránek
1 000 Kč

Sláva Ukrajině

Tomáš Řondík
10 000 Kč

Držte se

kule
10 000 Kč

<3

Dárce
500 Kč

Ruská vojenská lodi, idi na chuj!

Jan Kreidl
5 000 Kč

#westandwithu

Dárce
500 Kč

#WeStandWithUkraine

Petr Kolín

<3

Jan Jirka

Your friends at Stoltz Marketing Group are with you.

Tracy Hitchcock
6 000 Kč

Слава Україні!

Oleg M.
10 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa