Adastra, s.r.o.: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Adastra Digital #WeStandWithUkraine

vybíráme od 26.2.2022
2 768 439 Kč
vybráno 185 % z 1 500 000 Kč

přispělo

423 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Adastra Digital stojí za Ukrajinou a jejími občany. 

Není nám lhostejné, co se na Ukrajině děje. Vytvořili jsme sbírku, aby zaměstnanci, rodinní příslušníci a přátelé Adastra Czech a dceřiných společností mohli přispět na pomoc občanům a obráncům Ukrajiny.

Rozhodli jsme se podpořit Ukrajinu formou příspěvku na sbírku na zdravotnický materiál a ochranné vybavení obránců a občanů Ukrajiny. Tuto sbírku organizuje Post Bellum - Paměť národa.

Adastra se rozhodla zdvojnásobit vybranou částku. Na Ukrajině jsou ale peníze potřeba ihned. Proto Adastra přispěla na sbírku částkou 1 500 000 Kč okamžitě a tím zdvojnásobila cíl této sbírky.  Prostředky, které se vyberou nad 1 500 000 Kč zdvojnásobí Adastra také po uzavření této sbírky.

Prosím, zvažte svojí podporu v kritickou chvíli.


POST BELLUM
Ukrajina krvácí. Nemusíme jen pasivně přihlížet bezpráví a agresi, kterým čelí naši přátelé proto, že se rozhodli s námi sdílet hodnoty svobody a demokracie. Už rok a půl nakupujeme ochranný a zdravotnický materiál a děláme vše pro to, aby se dostal na Ukrajinu co nejrychleji a na místa, kde je nejvíce třeba. Tisíce vest a helem od nás využívají obránci v první linii, mnoho tun zdravotnického materiálu zachraňuje životy. Dodali jsme také hasičské a sanitní vozy, generátory, drony nebo optická zařízení. Ještě není konec: Ukrajinští hrdinové bojují a stále potřebují materiál, aby v obraně své země obstáli. Prosíme, vytrvejme i my. K pomoci nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

 


To důležité se v žádné době nemění. Ať už jsou to příběhy z doby, kdy jsme sami čelili válce a totalitě, nebo ty, které se aktuálně odehrávají jen pár set kilometrů od nás. Spojuje je touha po svobodě, bezpečí a domově. K pomoci ostatním nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

V neziskové organizaci Post Bellum jsme v roce 2O19 založili pobočku ve Lvově s cílem natáčet vzpomínky pamětníků pro archiv Paměť národa. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Po vypuknutí konfliktu nás požádali o pomoc. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu a pozorovací optiku, v neposlední řadě i plně vybavené sanitní a hasičské vozy. Díky tomu se prokazatelně podařilo zachránit desítky lidských životů. Všechny zaslané prostředky jsou nesmrtícího charakteru. Potřebný materiál a jeho charakteristiku konzultujeme přímo s odborníky z Armády České republiky. Příjemci naší pomoci jsou především bojovníci v první linii, příslušníci speciálních sil. Pomoc realizujeme prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Zástupci české ambasády v Kyjevě pak na místě dohlížejí na správné využití a rozmístění materiálu potřebným.


Pokud chcete přispět vyšší částkou, můžete peníze poslat přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100 (pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX). Kontakt pro přípravu darovací smlouvy: dary@pametnaroda.cz

Děkujeme za Vaši podporu! 

#protozemuzu

Michal Plíva
500 Kč

Ukrajino, zůstaň svobodnou zemí. Kéž se mír k tobě brzy navrátí.

Dárce
5 069 Kč

#WeStandWithUkraine

Dárce
20 000 Kč

#protozemuzu #Ruská válečná lodi, jdi do p*dele #poker

Michal Plíva
3 300 Kč

Čas vzít to vážně

Tomáš Vojta
60 000 Kč

🇺🇦✊

Tomáš Kubín
10 000 Kč

Držte se !!!

Dárce
2 000 Kč

Sláva Ukrajině!

Josef Kakrda
2 000 Kč

#protozemuzu

Michal Plíva
3 206 Kč

Good luck, Ukraine !

Radovan Kohout
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa