Uvila Radost: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte nás

Darujme společně Valentýnku zdravým duším

vybíráme od 10.2.2022
5 300 Kč
vybráno 106 % z 5 000 Kč

přispělo

14 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
VALENTÝNKA PRO DUŠI PLNOU RADOSTI
Svátek svatého Valentýna oslavuje lásku. Pojďme společně lásku oslavit tím, že sobě i ostatním dopřejeme osvětu v oblasti péče o duši. Přispějme k detabuizování tématu psychického zdraví. Týká se nás všech a organizace Nevypusť duši díky své činnosti pomáhá tu duši nevypustit nejen dětem ve školách, jejich pedagogům, ale každému, kdo má zájem dozvědět se víc. Když jsem před čtyřmi lety procházela vyhořením, byl pro mne jejich workshop velkou pomocí a úlevou. A přeji si, aby každý věděl, jak se o své nitro starat, jak pomoci blízkým a nebo co si počít, když jde do tuhého. Letos na Valentýna pro Vás květiny neuviji, ale společně můžeme přinést a pomoci udržet radost do života mnoha jiným. Přidáte se? Přispět můžete jakoukoliv částkou. Děkuji moc, Martina “Uvila Radost”
Nevypusť Duši, z. s.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už od roku 2016 ukazujeme, jak na to. 💜 Našich workshopů a přednášek se zúčastnilo už přes 13 000 studentů a studentek. Naše otevřené programy absolvovalo více než 9 000 účastníků a účastnic. Od roku 2019 intenzivně pracujeme s vyučujícími středních i základních škol a dosud jsme proškolili více než 1 100 učitelů a učitelek. Přispějte na naše aktivity a pomozte nám vytvářet svět, kde je o lidské duše postaráno a nikdo se nebojí říct si o pomoc.

Jak se můžete zapojit? 

Jsme rádi za jakoukoliv částku. Díky ní budeme moci: 

  • pořádat workshopy o duševním zdraví a péči o něj pro středoškoláky a středoškolačky, vyučující, firmy a veřejnost
  • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc - ten je už nyní volně dostupný na našem webu;
  • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat, a to i díky poradně;
  • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
  • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
  • vyškolit nové lektory a lektorky, díky kterým se dostaneme do ještě více tříd po celé ČR - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 

Nevypusť duši, těší nás!

Tým Nevypusť duši tvoří psychologové a psycholožky, lékaři a lékařky, sociální pracovníci a pracovnice i studenti a studentky těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a workshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme.

Na všech workshopech se snažíme vytvořit příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém se všichni cítí dobře.

Líbilo se mi, že přišel i člověk, který si tím sám prošel, a ví, o čem mluví. Bylo fajn vidět, že to nejsou pouze věty.”
- absolvent workshopu pro střední školy

Všechny workshopy, které realizujeme, jsou interaktivní a sestavené odborným metodickým týmem.

Váš workshop se mi líbil. Hlavně aktivní část, při které jsme si mohli situace sami vyzkoušet.”
- absolventka workshopu pro vyučující

Abyste o nic nepřišli...

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte nám vědět na info@nevypustdusi.cz.  

🖤

Šárka Kunzová
300 Kč

❤️

Marie Bubláková
500 Kč

🤍

Uvila Radost
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Podpořte nás