Petra Tajovský Pospěchová: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Lékaře bez hranic

Cook2Help2021

vybíráme od 20.11.2021
95 372 Kč
vybráno 95 % z 100 000 Kč

zbývá

13 dní

přispělo

50 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomáháme s chutí!
Pátý ročník předvánoční kulinární benefice pro syrskou misi Lékařů bez hranic. 

Nakupte vánoční dárky z gastronomického světa a podpořte tím syrskou misi Lékařů bez hranic. Kurzy vaření a pečení, destiláty z nejlepších palíren, fantastický cider, kuchařské knihy, kulinární plakáty a plátěnky, vouchery do restaurací...to všechno můžete vybírat na www.cook2help.com.
Lékaři bez hranic, o.p.s.
Lékaři bez hranic jsou jedna z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Každý rok ošetříme zhruba deset milionů pacientů ve více než 70 zemích světa. Lidské životy zachraňujeme všude, kde to je potřeba. Pomáháme lidem trpícím v ozbrojených konfliktech, lidem zasaženým přírodními katastrofami, epidemiemi nebo například podvýživou. Staráme se i o vývoj léků a neustále hledáme cesty, jak humanitární pomoc ještě zlepšit.

Kdo jsou Lékaři bez hranic? Seznamte se s námi za 60 vteřin


Chcete si založit dárcovskou výzvu a podpořit tak Lékaře bez hranic? Pokračujte sem.

5 důvodů, proč podpořit Lékaře bez hranic právě teď


1. Pomůžete organizaci, která pomáhá na celém světě
I když zrovna nezasahujeme v krizi, která plní titulní stránky novin, působí našich téměř 35 000 spolupracovníků ve více než 70 zemích světa. Každý rok ošetříme téměř 10 000 000 lidí.

2. S vaším darem naložíme nejefektivněji, jak je to možné
Lékaři bez hranic drží závazek, že minimálně 80 % každého daru využijí na pomoc lidem v terénu. Co se děje se zbylými 20%? Na provoz organizace spotřebujeme zhruba 5 %, dalších 13 % dáváme na péči o dárce a získávání nových darů. Veškeré náklady pečlivě sledujeme a víme, že každých 10 Kč investovaných do péče o dárce nám přinese 37 Kč na darech. Doopravdy tak v pražské kanceláři „projíme“ jen zlomek každého vašeho daru a drtivá většina se dostává k lidem, kterým pomáháme.
 
3. Jsme organizace, která důsledně poskytuje nestrannou a neutrální pomoc
Lidé často přicházejí o přístup ke zdravotní péči v důsledku ozbrojených konfliktů, nebo proto, že patří k přehlížené skupině obyvatel, která je ze zdravotní péče jinak vyřazena. Právě proto je tak důležitá práce organizace, která poskytuje zdravotní péči nestranně a neutrálně všem lidem jen na základě jejich zdravotních potřeb. Nestranní můžeme být proto, že jsme nezávislí. A nezávislí jsme díky tomu, že více než 90 % našich příjmů celosvětově pochází od lidí, jako jste Vy. Od vlád a států přijímáme peníze jen ve výjimečných případech, když to neohrožuje naší nezávislost (třeba při léčbě podvýživy). V České republice nemáme od začátku roku 2016 ze státního rozpočtu ani korunu. 

4. Vaše pomoc má obrovský dopad. Děláme toho opravdu hodně.
Věděli jste, že jsme se v roce 2016 podíleli na úspěšném testování vakcíny proti ebole? Testujeme také nové formy léčby tuberkulózy, na kterou ročně umírá 1,4 milionu lidí. Díky tomu, že jsme velká organizace a náš hlas je slyšet, se nám také (s Vaší pomocí) podařilo přimět dva jediné výrobce pneumokokové vakcíny, aby snížil její cenu pro humanitární organizace. Po sedmi letech usilovné práce se nám minulý rok podařilo zásadně posunout léčbu proti zápalu plic, který je jednou z hlavních příčin dětských úmrtí na světě a každý rok si vyžádá milion životů.

5. Dostaneme se rychle všude, kde je naše pomoc potřeba
Už třicet let patří k naší práci také propracovaná logistika. Do 48 hodin dokážeme otevřít nemocnici kdekoliv na světě. Když je někde naše práce potřeba, dostaneme se tam.

Sami to ale nedokážeme. Potřebujeme Vás. Abychom byli stále připravení a mohli pokračovat v práci po celém světě, potřebujeme především pravidelné dárce.

(Použité údaje o využití darů a počtu spolupracovníků jsou z roku 2016.)

Kniha Karolíny Four - Jediná kniha o jídle...

Klára Mertová
400 Kč

Karolina Four - knizka

Tereza Kazimourova

JEDINÁ KNIHA O JÍDLE, KTEROU POTŘEBUJETE OD KAROLÍNY FOUR
Děkuji za tuhle akci.

Karolína Wittková
500 Kč

Dekuji za kurz od Maskrtnice :)

Martina Váňová
3 500 Kč

Vanda, sada octů.
Díky moc, jste skvělí!

Alžběta Zemanová
510 Kč

Sandor, kniha. Respekt Lékařům bez hranic

Lucie Žárníková

Krásná akce, díky vám všem!

Jan Černý
1 500 Kč

Likér Větrník a jedna sada octů od Vandy
Díky za vaší práci!

Helena Sedláčková
1 010 Kč

Gabriela Studená - Pekařovo předplatné

Gabriela Studená
1 500 Kč

Fermentarium - trnky jako olivy

Markéta Vybíralová
150 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Lékaři bez hranic, o.p.s., projekt: Podpořte Lékaře bez hranic