Miroslav Cífka: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte sportovce se zrakovým handicapem

Běhám pro Leontinku

vybíráme od 27.10.2021
748 Kč
vybráno 62 % z 1 200 Kč

přispěl

1 člověk
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Za každý uběhnutý kilometr budu darovat 2kč
Za každý uběhnutý kilometr budu darovat 2kč. Ode dneška 27.10.2021 ( založení výzvy) do konce roku. 

NADACE LEONTINKA
Jaké sportovní sny mají zrakově postižení sportovci? Úplně stejné jako ti ostatní! Dostat se do cíle, zvítězit, překonat sám sebe. Podpořte s námi jejich úsilí a vůli postavit se nelehké životní situaci a zvítězit nejen nad soupeři, ale především nad svým zrakovým handicapem.
Pravidelný pohyb a sport je dobrý nejen pro tělo, ale i pro duši - o tom dnes pochybuje asi už málokdo. Pro zrakově postižené děti a dospělé má sportování ale ještě další, velmi důležitý rozměr - pomáhá jim vyrovnat se s jejich handicapem, získat jistotu a sebevědomí, že i oni dokážou překonávat překážky a dosahovat úspěchů. Jak říká zrakově postižený sportovec, triatlonista Marek Moflár: "Sport vás naučí nevzdávat se."

Nadace Leontinka provází sportovce se zrakovým postižením na cestě za jejich sny už více než 15 let a stejně tak dlouhou dobu podporuje nejrůznější sportovní aktivity dětí i dospělých. Náš růžový leontinkovský stan najdete každý rok na závodech Jizerské 50 i série běžeckých závodů RunTour, se zrakově postiženými sportovci se každoročně účastníme závodu Vltava Run. Zajišťujeme pro všechny startovné, pomáháme se sháněním trasérů i zajišťováním dopravy a ubytování. A když je to možné, přibereme do týmu i některého z nevidomých masérů, aby si všichni unavení závodníci (nejen ti zrakově postižení) mohli po výkonu náležitě odpočinout.

Kdo někdy potkal zrakově postižené sportovce v žlutých vestičkách týmu Nadace Leontinka, byl ohromený jejich neuvěřitelnými výkony a energií - třeba jako 19 letá běžkyně Alča Tylšová:
"Na seriálu běžeckých závodů RunTour jsem potkala a obdivovala mnoho nevidomých běžců. V cíli jsem si pak několikrát podala ruku s neuvěřitelným Lubošem, který uběhne pět kilometrů za devatenáct minut jak nic! Zjistila jsem, že právě tato nadace umožňuje nevidomým účastnit se závodů a dalších podobných akcí. Myslím, že je to ohromná motivace nejen pro nevidomé, ale i pro ostatní běžce, že handicap je pouze v hlavě, a pokud chceme, vše je možné."

Slova Alči potvrzuje i příběh dnes 22 leté zrakově postižené studentky a sportovkyně Evy Lesové, která ve svých 19 letech zaběhla tzv. trifectu, tedy sérii náročných překážkových závodů série Spartan Race!

Pojďte s námi podpořit úsilí sportovců se zrakovým handicapem!
Vaše příspěvky nám umožní i nadále podporovat jejich sportovní aktivity a doprovázet je na závody po celé České republice!

A pokud máte chuť, podívejte se ještě na příběh jednoho ze sportovních nadšenců a srdcařů, nevidomého Ivo Budila. Ten už 15 let jezdí s Nadací Leontinka a spolkem Jeden na jednoho na Jizerskou 50 a pravidelně se účastní také běžeckých závodů RunTour a Vltava Run. Ve videu mluví mimo jiné o tom, jak sport pomáhá zrakově postiženým s překonáváním životních překážek:
https://youtu.be/ERoubEjX5ek
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
NADACE LEONTINKA, projekt: Podpořte sportovce se zrakovým handicapem