Voda patří do rukou městský vodáren nebo státu a ne do rukou cizích překupníků

vybíráme od 21.9.2021
394 860 Kč
vybráno 113 % z 350 000 Kč

přispělo

444 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Čas teče jako voda. 20. 10. mám 55. narozeniny. Nepřeji si víno ani kořalku, stačí mi voda. Co si naopak přeji moc je, aby naše voda byla skutečně naše. Aby nám byla dodávaná bez překupníků. Při ohlédnutí zpět jsem zjistil, že jsem obraně vody věnoval 20 let života. Chci se proto s vámi podělit o to, kam jsme společně došli a co očekávám. Od skromných začátků, přes rozbitou hubu (moji, doslova), další útoky, jsem došel k vítězstvím u ústavního soudu, k ubránění několika vodáren a k požadavku nápravy předanému zákonodárců. Nejdůležitější roli v tom, co se podařilo, hraje vytrvalost a vaše podpora.

20. 10. 2021 mi bude 55 let, z toho 20 let bráním vodu a vytrvám, dokud se nepodaří prosadit nápravu

Mám za sebou léta práce a dojít až sem stálo dost sil, nervů i financí. Mnozí po této cestě jdete se mnou a i vy, co jste se přidali později, si to dokážete představit. Proto vás chci poprosit, abyste si na mé narozeniny 20. 10. připili a obranu vody podpořili darem. Pojďte do toho se mnou. Vybereme na mé narozeniny polovinu z potřebné celkové částky 800.000 Kč, kterou potřebuje nadace k realizaci 2. kroku k nápravě, tím je "povodeň informací". Zbytek zajistí nadace a věříme , že se přidají i další lidé. 

Wow, cíl vybrat 350 000 Kč se již podařil a výzva běží do 30.10.2021!

Jste neskuteční, vlastně skuteční. Moc děkuji. Jsem vděčný, dojatý i trochu vykulený a to se mi opravdu často nestává. Mám kolem sebe evidentně dobré lidi, kteří reagovali na mou Narozeninovou výzvu (20.10. si dáme všichni panáka - budu mít 55 roků) a k obraně vody se přidali.

Vraťme prodej vody do vodáren v rukou měst a plaťme za vodu jen to, co skutečně musíme 

Je projekt nadace pravda o vodě, který má smysl podpořit. Detail ZDE. Nadace tuto cestu prošlapává na příkladu druhé největší vodárny v ČR, tj. u společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s.. Proč vysvětluje video.

Šílené, že? Ale mám i dobrou zprávu. Cíl prošlapat cestu k nápravě oslovil i nadaci OSF, které se aktivní kroky občanů k vrácení zájmů lidí do rozhodování o vodě líbí a přislíbila pomoc, přes tzv. matchingový grant. Co to znamená?

Podaří-li se vybrat dalších 100.000 Kč, tak nadace OSF finální příspěvek dárců zdvojnásobí

Každý váš dar je od této doby vlastně dvojnásobný. 
 • Darujete-li 600 Kč, nadace pravda o vodě dostane 1 200 Kč 
 • Darujete-li 1 200 Kč, nadace pravda o vodě dostane 2 400 Kč
 • Darujete-li 5 400 Kč, nadace pravda o vodě dostane 10 800 Kč

Dává vám to smysl? Pak se prosím DAREM přidejte

 • Darem bráníte sebe i vodu a vaše pomoc se násobí.
 • Ještě více tím zvýšíme šanci na vrácení prodeje vody do českých rukou 
 • Zveřejníme, jak se do rukou koncernů dostaly Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s. a ukážeme, jak to napravit.   
 • Ukončíme kšeftování s naší vodou. Nebudeme platit za vodu dvakrát – v ceně vody a z našich daní.
 • Investujme každý rok o 1,5- 2,4 miliardy Kč více do zadržení vody, čisté vody bez plastů a pesticidů.

Sledujete, co dělám, a proto víte, že jsme se posunuli o řadu významných kroků

A to hlavně díky tomu, že jste mě v tom nenechali plavat samotného. Za to vám děkuji. Vaše podpisy petice “VODA JE ŽIVOT” (podepsalo ji již 37.542 občanů), pomohly otevřít téma vody ve Sněmovně i v Senátu. S vaší podporou jsem zákonodárcům předal informace, důkazy i rozsudky ZDEUž nemohou říct, že neví:
●     V čem je problém? Peníze z vody nezůstávají v ČR.
●     Kdo je za problém odpovědný? Líní nebo zkorumpovaní politici.   
●     Jaké škody nám všem vznikají? Miliardové každý rok.    
●     Jak to lze řešit? To jsme doložili také, díky vám.     
Museli veřejně říct, nápravu podpořím / nepodpořím
a čtvrtina Senátu je na straně vody a lidí! To je mnohem více, než jsme v této fázi čekali. Nadace PRAVDA O VODĚ spouští "povodeň informací" a věřím, že přesvědčíme i zbývajících 21 senátorů. S většinou v senátu nápravu již nikdo nezastaví

Jdu současně dál k nápravě přes soudy, které 20 let financuji a vyhrávám

Na začátku října jsem vyhrál pravomocně důležitý soud v kauze obrany městské vodárny Kladno

Voda je život, je to strategická surovina a s vodou jde i o naši svobodu

To, že náprava není a nebude procházka růžovým sadem, víte. To jsem ani nikdy nesliboval. Vy také chápete, že samo se nic nenapraví, že pomoct si musíme sami. Musíme se reálnými kroky bránit a jedině tak lze nápravu prosadit. Zde máme příležitost zajistit pro obranu vody další zdroje.   

I moře se skládá z kapek a každá kapka je pro vznik moře důležitá.    

Není důvod zlu ustupovat a ani není kam ustupovat. My jsme zde doma a jen my vše kolem vody nakonec platíme. Dává vám výše uvedené smysl? Pak se prosím přidejte.

Děkuji Vám všem, kdo vítězství u soudu a mé narozeniny takto oslavíte. 20. října mám pro vás překvapení. 

Radek 💧 Novotný 
Nadační fond PRAVDA O VODĚ
Je za námi 1. a 2 krok petice VODA JE ŽIVOT. Díky tomu ¼ senátorů pochopila, co se kolem vody páchá. Aktuálně jsme informovali občany, zda senátor byl PRO / PROTI nápravě, lidé ve volbách eliminovali 7 senátorů, kteří hlasovali PROTI a další dva již ani nekandidovali. Dál narůstá tlak občanů na nápravu, kdy počet podpisů pod peticí vzrostl z 31 tis. na 56 tis.. Obrana vody není práce na pár dnů, ale již stávající výsledky potvrzují, že se vytrvalost vyplácí. K prosazení vrácení správy naší vody do českých rukou, schází cca 10 rozumných lidí v senátu. Proto novým senátorů doložíme informace a rozsudky. Proto pod peticí sbíráme podpisy a dosáhneme jich min. 100.000. Proto dál zveřejňujeme, jak politici jednají a tím lidem pomáháme volit lidi, kteří chtějí vodu řešit. Je to cesta, jak společně dosáhneme toho, že s vodou přestane „kšeftovat“.

S vodou je stav podobný jako s energií. V čem nás ohrožuje?  

 • Stát nemá v rukou správu strategického odvětví vodárenství. Léta přicházíme o miliardy. Peníze, které se od nás za vodu vyberou, mizí ve velkém v zahraničí místo toho, aby sloužily k obnově infrastruktury, k řešení čistoty vody nebo k řešení sucha.
 • V řadě regionů platíme za vodu více, než skutečně musíme.
 • EU odmítá dotovat regiony, kde se soukromé firmy na vodě obohacují. 

Co přinese lidem, když ukončíme prodej vody přes korporace a překupníky?

 
 • Naše peníze skončí v investicích u nás v obnově vodárenství a ne v cizině. Prodej vody nebude zdroj zisků překupníků.  
 • Na poplatcích za vodu společně ušetříme každý rok 1,5 - 2 miliardy korun. 
 • Získáme zpět příležitost čerpat miliardy z EU na investice do obnovy vodárenské infrastruktury. 
 • V České republice se již touto cestou vydaly v Plzni, v Sokolově nebo v Šumperku 
 • Vyšetří se protiprávní instalace cizinců k naší vodě, prosadí se dodržování zákonů, spravedlnost a potrestání darebáků.

1. Krok 2021: Otevřeli jsme kohouty s informacemi, ty přesvědčily ¼ senátorů

V 1. kroku požadovalo nápravu 31.000 občanů podepsaných pod peticí. 51 senátorů řeklo, že ukončení protiprávního působení cizinců u naší vody, ani požadavek na garanci práva občanů na vodu nevnímají jako celospolečenský požadavek. 1/4 senátorů s nimi nesouhlasila a proto jsme spustili další kroky, aby výše uvedené senátoři jako celospolečenský požadavek vnímali. 

2. Krok 2022: Ukázali jsme, kdo je kdo v senátu a občané začali senát čistit

 • Protrhli jsme stavidla "stojatého rybníku" - senátu. Zveřejnili jsme, co daný senátor dělal, co říkal i zda hlasoval PRO / PROTI nápravě. Lidé tyto informace šířili a občané díky tomu již před volbami věděli, co politici říkají a co skutečně dělají. ZDE
 • Novým kandidátům do senátu jsme doručili řadu důkazů jako předtím senátorům a požádali jsme je před volbami o odpověď, zda nápravu podpoří nebo ne, většina řekla, že ano - ZDE
 • Ukázali jsme, jak lze vrátit do správy vody zájmy občanů a neplatit za to víc, než musíme. ZDE
 • Pokračujeme ve sběru podpisů pod petici VODA JE ŽIVOT. Již máme 56.000 podpisů a věříme, že do konce roku ji bude 62.000!

3. Krok 2023 - 2024: Spustili jsme povodeň informací, pomůžeme rozumným politikům prosazovat nápravu 

 • Dosáhneme další rozsudky, které s informacemi a důkazy opět doručíme poslancům i senátorům. 
 • Již začala spolupráce s politiky, kteří přislíbili pomoc s nápravou. 
 • O každém kroku budeme informovat občany, aby věděli, jaký je stav, kdo je kdo a za dva roky mohli pokračovat v úklidu v senátu i ve sněmovně. :-)  
 • Budeme dál sbírat podpisy pod petici, aby nápravu požadovalo přes 100.000 občanů a politici měli strach vodu neřešit.     

Realizovat tak velký projet stojí peníze, ale již jsme dokázali, že vynaložené statisíce šetří lidem miliardy a společně to zvládneme. Dává-li vám obrany vody smysl, podpořte ji prosím:

 • Jednorázovým nebo pravidelným darem se stáváte součástí všeho, co pro obranu vody děláme.
 • Podpisem petice ZDE, aby na boj o vodu slyšeli politici a široká veřejnost. 
 • Sdílením této výzvy alespoň s jedním konkrétním člověkem, aby se co nejvíce lidí dozvědělo o petici a možnosti přidat se k obraně vody jako dárce.

Potřebujeme zajistit 600 tisíc Kč / rok

 • Licence na Program hromadné komunikace s cca 50 tisíci občany, starosty, zastupiteli i poslanci a senátory! Firma přislíbila slevu 50% z původní ceny 72 tis. Kč, tj. 36.000 Kč a účetnictví nadace také po slevě 26.000 Kč
 • Průběžné informování občanů o vodě, o politicích, o průběhu procesu nápravy - e-maily, FB, You TUBE, sběr podpisů – 210.000 Kč
 • Rozšiřování a aktualizace informací na www.pravdaovode.cz (cena vody, vodárny, kauzy, rozsudky, petice, kdo je kdo) 183.000 Kč 
 • Zpracování, tisk a doručení nových důkazů a rozsudků o tom, co se páchá kolem vody 350 lidem, kteří o nás a o vodě rozhodují a státním institucím, aby nemohli říkat, že něco neví a neznají cestu k nápravě 145.000 Kč
Nesmírně si vážíme Vás všech, kteří chápete, že nejlepší způsob, jak něco napravit, je začít na nápravě pracovat. Jen tak jde svět kolem nás zlepšovat! Společně jsme silnější a nyní můžeme udělat rozhodující krok k vrácení zájmu občanů do prodeje vody.  Pro ty z vás, kdo chce vědět více, máme detailní informace ZDE    

Děkujeme!

VODA JE ŽIVOT a náš život do rukou nadnárodních korporací rozhodně nepatří.

Celý příběh ze senátu a všechny informace včetně rozsudků najdete ZDE .
Kdo jsme? Co děláme? Jaké máme výsledky? Co se daří a co ne? Kolik lidí nám pomáhá?

Všechno nejlepší a hodně sil do dalšího boje!

Petr Hojsík

Díky Radku, doufám v minimálně dalších 55 let. :) Mějte se krásně.

Vojtěch Švestka
550 Kč

Pevné zdraví včetně nervů ...

jeník
1 500 Kč

Přispívám pravidelně, přesto přispěju i zvlášť. Naše voda je náš život.

Jarmil Vepřek
200 Kč

Voda není zboží, je to dar boží.

Petr Kaucký
350 Kč

Hodně zdraví a díky za vaše aktivity

Petr Valenta
200 Kč

Držím palce.

Pavel Šíp
1 500 Kč

Děláte velmi užitečnou věc. Děkuji

Jaroslav Turoň
350 Kč