Answear.com S.A.: Dárcovská výzva pro projekt Měňte s námi Česko k lepšímu

Záleží nám na okolí, ve kterém žijeme, a ve kterém vyrůstají naše děti

vybíráme od 7.9.2021
4 602 Kč
vybráno 66 % z 7 000 Kč

přispělo

9 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Veřejný prostor, ve kterém se denně pohybujeme hraje v našem životě velkou roli, je to taky náš domov, třebaže si to možná občas ani neuvědomujeme. Prostředí ovlivňuje naše pocity a nálady, spoluutváří naše názory a pohledy na svět. Výnos této sbírky poputuje na podporu aktivních lidí, kteří chtějí nějakým způsobem oživit místo, kde žijí. 

Ženská síla – v souladu s touto myšlenkou vytvořila značka answear.LAB limitovanou kolekci oblečení, bot a doplňků. Celkový výtěžek z jejího prodeje bude věnován nezávislé NADACI VIA, která podporuje nápady lidí, kteří mění veřejný prostor k lepšímu, stejně tak jako výnos této sbírky. Často jsou hybatelkami změn ženy, které mají ke svému okolí zvlášť blízko a přejí si, aby se v něm dobře žilo jim i jejich dětem a rodinám. 
Podpořte projekt i vy příspěvkem do této sbírky nebo zakoupením produktu z limitované kolekce Girl Power!
 
  • Značka answear.LAB, která již rok vytváří kolekce věnované ženám, věří v jejich sílu, sesterství a vzájemnou podporu. Každý z nás, bez ohledu na to, kde žije nebo odkud pochází, by měl mít možnost žít důstojně podle svých vlastních podmínek.

O KOLEKCI 
Kolekce Girl Power je rebelská a romantická zároveň, univerzální, zpochybňuje stávající pravidla oblékání a dává přednost pohodlí. Volná trička, tepláky, džíny, bílé košile a praktické černé šaty jsou řešením dočasných trendů, které se mění rychlostí světla, a se kterými se ani nestihneme seznámit. Produkty z kolekce jsou vyrobeny z materiálů šetrných k životnímu prostředí: bavlna, bambus, tencel s přídavkem recyklovaného polyesteru a mají certifikaci GOTS a Oeko-Tex. Toto pravidlo platí také pro obuv a doplňky. Obuv byla vyrobena s minimem zdrojů, a kůže používaná při její výrobě byla získávána jako vedlejší produkt udržitelného zemědělství. Na druhou stranu univerzální tašky, které svou velikostí odkazují na nutnost nosit v sobě ženský „příběh“, jsou vyrobeny z zcela recyklovaných vláken.
 
AMBASADORKY PROJEKTU
 
  • MUDr. Kateřina Vacková – lékařka a zakladatelka neziskové organizace


  • Lenka Klicperová – novinářka a válečná fotografka


  • Lucie Křížková - Miss ČR 2003 a moderátorka pořadu Sama doma


Limitovaná kolekce Girl Power je k dispozici exkluzivně online na Answear.cz: https://answear.cz/s/girl-power-by-answear-lab?sort=popularity

Pomozte nám zkrášlit veřejný prostor, ve kterém se denně pohybujeme, a který hraje v našich životech tak významnou roli. Děkujeme za každý váš dar! 
Nadace Via
Také chcete žít ve společnosti, kde většina lidí jedná svobodně a odvážně, přijímá odpovědnost za sebe a za své okolí, a kde je darování běžnou součástí života? Darujte Nadaci Via. Umění žít spolu a umění darovat v Česku rozvíjíme už přes dvacet let.
Svým darem přispějete k lepší náladě a lepším podmínkám pro život v naší republice. 

Společně přes 25 let podporujeme komunitní projekty a filantropii v ČR a otevíráme tak cesty k umění žít spolu a umění darovat. Od roku 1997 jsme podpořili na 8 tisíc projektů a iniciativ lidí, kteří se rozhodli změnit své okolí v lepší místo k životu.

Usilujeme o zlepšení vztahů mezi lidmi, propojování generací a posilujeme zájem lidí o místo, kde žijí. Podporujeme "aktivní sousedství", kde se lidé nebojí sami zapojit a ovlivňovat dění kolem sebe.
V našich programech pomáháme a podporujeme děti a mládež, aktivní skupiny lidí i obce jako celek. Poskytujeme nejen granty, ale také průběžnou pomoc, doprovázení a vzdělávání všem podpořeným projektům a iniciativám, aby byly dlouhodobě udržitelné.

Díky štědré pomoci dárců sledujeme za 25 let opravdovou změnu. Jak z původně docela obyčejných projektů a plánů vznikají stále odvážnější a s větším přesahem. Lidé pečují o parky, historické památky nebo otevírají knihovny široké veřejnosti. Upravují návsi, budují hřiště, altány a místa k společnému setkávání. Otevírají cesty do krajiny, vysazují aleje nebo obnovují mokřady a studánky.

V roce 2022 jsme díky Vám, našim dárcům, společně pomohli rozhýbat další místa. Podpořili jsme přes 430 sousedských iniciativ částkou téměř 16,5 milionu korun.

Děkujeme, že nám pomáháte tvořit místa, kde je radost žít!

Foto podpořených projektů: Markoušovice, Bílá Voda, Kyjov u Krásné Lípy, Kunštát.

Příběhy podpořených naleznete na ViaBlogu Nadace Via.

 

✊🍀

Lucie Křížková
500 Kč

Díky Answear za podporu žen, co mění své okolí k lepšímu!

Tereza H.
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Měňte s námi Česko k lepšímu