Lenka Grundmanova: campaign for project Podpořte nás

Birthday fundraiser for Nevypusť duši

we started on 2021-08-17
€1,733
raised 410 % out of  €422

supported by

35 people
This campaign is already closed. Thank you!
On the occasion of my birthday I would like to invite you to help me raise more money for Nevypust dusi, organization helping mental health awareness.
Two yeras ago, I run this birthday fundraiser aiming to collect CZK 3000 and we ended up fundraising CZK 45 000 - equivalent of over EUR 1700. The goal is set for CZK 10 000 this year and I will be grateful for any sort of donation. It is a birthday gift to my - well - 35th birthday!
* * *
I am fortunate to be healthy, happy and doing what I love in life. Few years ago I lost my dear baby brother to what might have been a mental illness. He might not have information to deal with the darkness, but other young people will - thanks to Nevypust dusi, an NGO that works to raise mental health awareness among teenagers and young adults. It is my birthday wish from you to donate even a little amount to them so they can keep doing what they are doing.

After the end of the fundraiser I will throw a charity yoga class in Prague that you are of course cordially invited to.
Nevypusť Duši, z. s.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už od roku 2016 ukazujeme, jak na to. 💜 Našich workshopů a přednášek se zúčastnilo už přes 13 000 studentů a studentek. Naše otevřené programy absolvovalo více než 9 000 účastníků a účastnic. Od roku 2019 intenzivně pracujeme s vyučujícími středních i základních škol a dosud jsme proškolili více než 1 100 učitelů a učitelek. Přispějte na naše aktivity a pomozte nám vytvářet svět, kde je o lidské duše postaráno a nikdo se nebojí říct si o pomoc.

Jak se můžete zapojit? 

Jsme rádi za jakoukoliv částku. Díky ní budeme moci: 

  • pořádat workshopy o duševním zdraví a péči o něj pro středoškoláky a středoškolačky, vyučující, firmy a veřejnost
  • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc - ten je už nyní volně dostupný na našem webu;
  • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat, a to i díky poradně;
  • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
  • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
  • vyškolit nové lektory a lektorky, díky kterým se dostaneme do ještě více tříd po celé ČR - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 

Nevypusť duši, těší nás!

Tým Nevypusť duši tvoří psychologové a psycholožky, lékaři a lékařky, sociální pracovníci a pracovnice i studenti a studentky těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a workshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme.

Na všech workshopech se snažíme vytvořit příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém se všichni cítí dobře.

Líbilo se mi, že přišel i člověk, který si tím sám prošel, a ví, o čem mluví. Bylo fajn vidět, že to nejsou pouze věty.”
- absolvent workshopu pro střední školy

Všechny workshopy, které realizujeme, jsou interaktivní a sestavené odborným metodickým týmem.

Váš workshop se mi líbil. Hlavně aktivní část, při které jsme si mohli situace sami vyzkoušet.”
- absolventka workshopu pro vyučující

Abyste o nic nepřišli...

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte nám vědět na info@nevypustdusi.cz.  

Všechno nejlepší k narozeninám, Lenko, a díky za možnost přispět na dobrou věc!

Marek Grabmüller
CZK 1,000

Sorry for the delay, happy birthday! Xx Jan & Moeko

Moeko Kunstyr

Super, Leni 👏

Petr Nádvorník
CZK 500

HB🤍

Martina Novopacka
CZK 1,500

Vse nejlepsi k narozeninam. Dekuji za moznost prispet. Doufam ze to nebude potreba….

David Hama
CZK 2,000

Vse nejlepsi k narozeninam Leni! :*

Eva Beyer Blumental
CZK 1,000

Čau Lenko! Všechno nejlepší k narozeninám!!!

Vojtech Mravec

Leni, moc bych si přála, aby tyhle peníze nebyly vůbec potřeba, ale realita je bohužel jiná... Přeju ať se tobě i nadaci daří zachránit co nejvíc duší🤗😇... Díky ❤️

Soňa Němcová
CZK 1,000

Happy bday. Ať se daři a ahoj někdy na joze

Barbora Pavlu
CZK 500
All donations support organization:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Podpořte nás