Andrea Hladikova: campaign for project Nenecháme dětství zhořknout

Help Children in Crisis

we started on 2021-04-01
€91
raised 66 % out of  €139

supported by

8 people
This campaign is already closed. Thank you!
I have decided to start a donation in order to support a non-profit organization The Children's Crisis Center that focuses on helping and supporting abused children. We are all fighting a global pandemic right now and having to be in continuous lockdowns means that the lives of those children at this time are even more challenging than ever before. Let's support what is right and help those who need it the most! 
Since the very start, The Children's Crisis Center has taken on board and helped more than 6 600 children so far. Through the Helpline, the organization has received and supported more than 65 000 contacts since 1996. 
DĚTSKÉ KRIZOVÉ CENTRUM, z. ú.
Každoročně přibude v Česku do smutných statistik zhruba 9 000 nahlášených případů týraných, zneužívaných a zanedbávaných dětí, z nichž několik dokonce na následky špatného zacházení zemře. Podle odborníků je však tento počet až 10krát vyšší. Alarmující je, že se fyzického, psychického a sexuálního násilí na dětech dopouští nejčastěji někdo z rodiny nebo z nejbližšího okolí dítěte.
Poslední rok byl pro všechny velmi náročný. Celková míra stresu a zátěže je teď výrazně vyšší než před pandemií, a to i v rodinách, kde nedochází k násilí či jinému patologickému chování. I u dětí vyrůstajících ve vhodném prostředí tudíž zaznamenáváme značný nárůst úzkostných a depresivních poruch, sebepoškozování i sebevražedných tendencí.
 
O to horší je situace dětí z dysfunkčních rodin, jež jsou vystaveny týrání či zneužívání. Tyto děti jsou nyní dlouhodobě izolovány s lidmi, kteří jim ubližují, a navíc se potýkají se sníženou dostupností odborné pomoci. Je pro ně velmi problematické požádat o pomoc osobně, nebo zavolat na krizovou linku, protože jsou neustále pod kontrolou rodiny a kontakty s jinými lidmi jsou minimální.


Dětské krizové centrum pomáhá ohroženým dětem už 30 let nají cestu ven z pekla týrání a zneužívání.

Pomozte nám prosím pomáhat! 300 Kč měsíčně zajistí týranému či zneužívanému dítěti terapeutickou péči.

www.ditekrize.cz
www.chranmedetstvi.cz
 

This is such a great cause, Andy! I hope you reach your goal amount and more!

Teiba Ahmed
€20

Sluníčko, lásku a pastelky. ❤️🌻

Vanda Goncalves Zacarias
CZK 300
All donations support organization:
DĚTSKÉ KRIZOVÉ CENTRUM, z. ú., projekt: Nenecháme dětství zhořknout