MNOHO SVĚTŮ V JILEMNICI: Dárcovská výzva pro projekt Společně to dokážeme - pravidelně pro stipendijní program

Romské stipendium = nejlepší dárek pro Kubu Vara!

vybíráme od 31.3.2021
7 277 Kč
vybráno 221 % z 3 300 Kč

přispělo

18 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Kuba Var má narozeniny a ve stejný den také moderuje svůj první livestream MNOHA SVĚTŮ. 
Kubovi, známému to lidskoprávnímu aktivistovi, udělá největší radost dárek s přesahem. Zapomeňte tedy na bonboniéry, přáníčka či lahve alkoholu. Přispějte raději v rámci této výzvy na fungování projektu Romských stipendií. Vaše příspěvky mohou nasměrovat životy několika lidí naprosto jiným směrem! 


Společně to dokážeme!

ROMEA, o.p.s.
Staňte se pravidelným dárcem romského stipendijního programu. Budujte s námi dlouhodobě střední vrstvu Romů.

Vstoupili jsme do pátého roku podpory romských studentů a studentek s dobrými studijními výsledky, kteří by si kvůli špatné finanční situaci rodiny nemohli studium dovolit. Musíme se vypořádat s tím, že podpora hlavního donora nadace Velux Foundation dle smlouvy postupně klesá a nakonec se budeme muset obejít bez ní. Současně s tím se potýkáme s faktem, že kromě Nadace Albatros, nadace Psaní pomáhá a nadace Sova,  nás žádné další české nadace, u kterých jsme žádali o grant nebo s nimi jednali,  podpořit nechtějí.

Jsme jednou z prvních romských organizací, která se vydala cestou online individuálního dárcovství. Proto jsme odkázáni na podporu vás, jednotlivých dárců. A my již víme, že společně s vámi to dokážeme. Dokázali jsme to v minulých letech a věříme, že to dokážeme i nyní.

V současné době se chceme soustředit převážně na dlouhodobou a pravidelnou podporu dárců, kteří budou stipendijní program podporovat měsíčně menší částkou. To nám pomůže diverzifikovat portfolio jeho  financování. 

 Kdybychom dosáhli toho, že nás bude měsíčně podporovat 500 dárců částkou 250 Kč, zajistíme tak financování třetiny programu.

 Každoročně se o stipendium hlásí až 150 studentů. Letos se jich přihlásilo 200 - středoškoláků, vysokoškoláků i studentů VOŠ.

Oborná komise složená z vysokoškolsky vzdělaných hodnotitelů vybírá stipendisty podle prospěchu, sociální situace uchazečů a motivační eseje ke studiu.

Vaše dary pomáhají srovnávat rozdílné startovací podmínky romských studentů a přinášejí každoročně pozitivní výsledky.

Cílem stipendijního programu organizace ROMEA je dlouhodobé rozšiřování střední vrstvy Romů. Investice do vzdělání je nejlepší možnou cestou, jak se vymanit z chudoby, předsudků  a stereotypů o Romech, kterým čelí nejen naši studenti, ale romská národnostní menšina jako celek. Věřte nebo nevěřte, i romské děti mají své sny. A my jim společně s Vámi můžeme v naplnění jejich studijních snů pomoci.

Děkujeme Vám za Vaši pravidelnou měsíční podporu.

Více se o projektu můžete dozvědět na stránkách www.romskastipendia.cz

Přeji vše nejlepší k narozeninám, hlavně zdraví.

Leoš

Všechno nej :-)

Dárce
1 000 Kč

Happy happy ;)

Dárce
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ROMEA, o.p.s., projekt: Společně to dokážeme - pravidelně pro stipendijní program