Ivka Antalová: Dárcovská výzva pro projekt Léčba závislosti funguje!

Ivčina narozeninová sbírka pro SANANIM

vybíráme od 14.2.2021
26 200 Kč
vybráno 262 % z 10 000 Kč

přispělo

53 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Když byla Ivka /tedy já/ malá, již měsíc před svými narozeninami svým nejbližším připomínala, že bude mít narozeniny, aby jí nezapomněli koupit dárek 🎁
Jen se smáli a nikdy nezapomněli 💝
Teď už Ivka ví, že tím nejkrásnějším dárkem je úsměv, laskavost a láska, které se jí dostávalo 🍀
Ivka také už ví, že ne každý má takové štěstí 💔
Ivka bude mít 16. března, tedy za měsíc, opět narozeniny 🥳
Pro svoji radost se rozhodla obdarovat ty nejzraněnější a nejzranitelnější 🌡️
A protože Ivka věří na lásku v každém z nás, prosí Vás o laskavost, která vykouzlí úsměv na její tváři 💌
Přispějte SANANIMu na jejich bohulibé aktivity a Ivka přidá ke každé Vaší koruně korunu svoji, až do výše 5 000 Kč 💰
Možná se ptáte proč? Proč právě pro SANANIM? Proč právě lidem se závislostí?
Protože se mne to bytostně dotýká.

Když nám naše dcera ve svých 15 letech oznámila, že vyzkoušela pervitin a vymklo se jí to z rukou, byl SANANIM první, kdo nás napadl. Od té doby uběhlo již více než pět let a my prožili vzestupy i pády, které nám hodně vzaly a ještě více daly.

Díky lidem ze SANANIMu je naše cesta mnohem snazší. Nejsme na to sami.

Jsem šťastná, 
že jsem poznala, jak velkou oporu mám ve svém muži,
že jsem našla úlevu při plavání v zimní Vltavě,
že jsem si vzpomněla na křupání sněhu pod botami a mhouření očí do slunce,
že jsem našla svoji cestu k Bohu a víru ve šťastné konce. 

Na vlastní kůži jsem pocítila, že s respektem a úctou ke všem lidem se žije mnohem líp.
Závislost není volba, závislost je náhražka léku na zranění.

Vím, že je před námi ještě dlouhá cesta.
S Vašim přispěním může být i pro jiné nadějnější 💞

O MNĚ
SANANIM
Od svého vzniku poskytujeme služby na principu „harm reduction“ a prosazujeme princip racionální drogové politiky. SANANIM patří k největším organizacím, které více než 30 let poskytují služby spojené s léčbou závislostí. Každoročně našimi zařízeními projde zhruba 13 000 klientů – uživatelů drog, patologických hráčů a osob s dalšími typy závislostí. A také jejich rodiče, děti a blízcí, na jejichž život těžce doléhá spolužití s drogově závislým. V léčbě závislosti klientů, kteří projdou našimi léčebnými programy, vykazujeme úspěšnost 50 až 70 %.
Komplexní systém péče 
Po celou dobu našeho působení v oblasti léčby závislostí bedlivě sledujeme proměny na drogové scéně a s tím související změny v potřebách našich klientů a jejich rodin. Pružně na ně reagujeme, trvale testujeme a zavádíme do praxe nové trendy a služby v oblasti prevence, péče, léčby a následné resocializace. V současné době náš ucelený systém péče o lidi ohrožené závislostí tvoří 18 léčebných zařízení a na ně navazující služby jako jsou terénní programy, kontaktní centrum, adiktologická ambulance, gambling ambulance, denní stacionář, poradna pro rodiče, centrum komplexní péče o dítě a rodinu, terapeutické komunity Karlov a Němčice, chráněné byty, centrum pro osoby v konfliktu se zákonem, pracovní a sociální agentura, drogové a informační centrum a další. Vydáváme odborné publikace, vzděláváme odborníky pro specifické drogové služby v ČR a aktivně se zapojujeme do řady evropských projektů. Jsme zastoupeni na všech úrovních tvorby drogové politiky v ČR

Komplexní systém péče, který vychází z více než třicetiletých zkušeností a praxe, vykazuje vysokou úspěšnost, a to v porovnání nejen s ostatními službami v České republice, ale i se zahraničím. Všechny relevantní služby v SANANIMu disponují certifikáty odborné způsobilosti. Navzdory všeobecnému mínění naše zkušenost dokazuje, že léčba závislosti funguje! Klade však vysoké nároky na odbornost a nasazení všech zaměstnanců. Toto náročné a společností mnohdy nedoceněně poslání dokážeme naplňovat jen díky nezlomné energii lidí, kteří pro SANANIM pracují, díky jejich nasazení i hluboce lidské empatii v kombinaci s vysokou profesionalitou, s níž zvládají vést své klienty na cestě k úzdravě.
                                                                                                   
Represe nefungují. Funguje doprovázení klienta na jeho cestě k úzdravě.
V celé své třicetileté praxi prosazujeme principy harm reduction. Je to právě zásluhou SANANIMu, že se v ČR se uplatňuje racionální, vyvážená drogová politika, díky níž zde fungují drogové služby, které uživatelé drog mohou využívat bez strachu z represe. Srovnání se zeměmi, kde dochází k vytlačování uživatelů drog na okraj společnosti represivními nařízeními, to jasně dokazuje. Tyto země mají minimální kontrolu nad tím, co se v komunitě uživatelů drog děje. V důsledku tak uživatelé drog představují vysoké riziko pro společnost - jednak kvůli přenosu infekčních chorob, a jednak kvůli zvýšené kriminalitě, neboť závislí potřebují na drogu sehnat peníze.

Díky nerepresivní drogové politice jsme právě v oblasti snižování škod způsobených uživateli drog vzorem jiným zemím. Jen pro příklad: v našich terénních programech a kontaktních centrech jsme denně v kontaktu s téměř 300 uživateli drog, denně vyměníme 4500 stříkaček, ročně odhalíme kolem 80 případů žloutenky typu C. Jsme taky zemí, kde je mezi uživateli drog pouze kolem 1 % HIV pozitivních osob, zatímco průměr ve vyspělých zemích Evropy je 4-11 % a v Severní Americe 7,4%. Ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi máme také nejmenší počet smrtelných předávkování na 100.000 obyvatel.
To vše zejména díky nepřetržité a mravenčí práci neziskových organizací jako je SANANIM, které zajišťují až 75 % všech drogových služeb v naší zemi. Tyto organizace se však trvale potýkají s nedostatečným financováním svých služeb ze strany státu. V příznivých dobách z dotací plyne cca něco přes 90 % prostředků nezbytných na zajištění plynulého chodu drogových služeb. Tento stav řeší dofinancováním z vlastních zdrojů, zejména ze sociálního podnikání a z fundraisingu. Nejisté zdroje financování a jejich nedostatek tak neustále ohrožují další rozvoj naší organizace a udržitelnost služeb i schopnost dlouhodobě plánovat.

Obracíme se proto na Vás – nejen na naše příznivce, ale na celou společnost. Chceme Vás požádat o pomoc a podporu. A dát vám tímto možnost podílet se na rozvoji a zkvalitňování služeb, které nejen pomáhají léčit lidi ohrožené drogou, ale které jsou v konečném důsledku investicicí ve prospěch nás všech. Neboť fenomén „drogy“ nezmizí tím, že před ním zavřeme oči a budeme si namlouvat, že „nás se to netýká“. Počet aktivních uživatelů drog celosvětově trvale stoupá a díky otevřeným hranicím a online obchodu s drogami se více a více otvírá i drogová scéna. Pokud nebudou existovat fungující preventivní a léčebné programy a služby, rizika a důsledky pocítí každý z nás.
K této výzvě nás inspirovala silná vlna solidarity v době koronavirové krize. Ukázala, že veřejnost nechce nečinně přihlížet, jak jsou nejzranitelnější vrstvy naší společnosti nechány napospas. Věříme, že solidarita i uvědomění si rizik bude i nadále silnou motivací k tomu, abyste nám pomáhali a podpořili nás.
DĚKUJEME!

Ahoj Antalovi, tak jsem to ješte symbolicky stihla.
Vždycky mě fascinoval váš klid a zemitost, klidná síla.
Teď už vím odkud vyvěrá a že byla nejspíš těžce vytěžena.
Práci Sananim a některé skvělé lidi z týmu znám.
Kdysi jsem se na praxi v Litvě věnovala resocializaci a pracovnímu zařazení děcek z ulice/ problematických rodin - náš svět se zcrvkl na: "po 3 měsících máme oční kontakt oujé", či "když budeš 3 týdny bez anfetaminu, můžeš s námi na camp" (na kterém se btw. fakt hrozně dřelo! stavěly jsme tam domy pro klienty s mentálním postižením).
Vroucně si přeji ať ty služby Sananim nikdy nepotřebujeme a nemusíme okusit jak dobří jsou. Ale je uklidňující vědět, že tu jsou a pomáhají.
Každý si něco nesem. Díky za odvahu a otevřenost sdílet. Dala bych si s vámi drink v KPZtce, ale to teď nejde. Tak alespoň tady. Na zdraví, Ivko. A někdy snad u Vltavy ;)

Lucie Schubert

Děkuji ♡

Ivka Antalová

Ivko, děkuji za Tvou otevřenost.

Ondřej Šimetka

Ondro, i já děkuji ♡

Ivka Antalová

Všetko najlepšie k narodkám Ivko <3

Diana Gregorová
200 Kč

Děkuji ♡

Ivka Antalová

Držím malým i velkým Ivkám pěsti. Budiž uzdraveny!

Jana Radovanovičová
300 Kč

Děkuji ♡

Ivka Antalová

Všechno nejlepší Ivko!

Eliška Jelínková
1 000 Kč

Děkuji ♡

Ivka Antalová

Ahoj Ivko,

sám jsem jako člověk, který měl problém se závislostí jeho služby využil, takže přispívám velmi rád a s vděčností.

Ať se daří
Vojta

Dárce
300 Kč

Děkuji ♡

Ivka Antalová

Krásné narozky, ať se daří.

Martina Rašticová
300 Kč

Děkuji ♡

Ivka Antalová

:))

Kateřina Peterková

Děkuji ♡ :)

Ivka Antalová

Vela stastia a sily, mila Ivanko 💚

Andrea Forberger
300 Kč

Děkuji ♡

Ivka Antalová

Ať žije Ivka A.!

Petra Sovová
500 Kč

Děkuji ♡

Ivka Antalová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
SANANIM, projekt: Léčba závislosti funguje!