Asociace finančních poradců České republiky: Dárcovská výzva pro projekt Stipendia znevýhodněným studentům

Podpořme nadané studenty k cestě za lepším vzděláním

vybíráme od 15.9.2020
30 000 Kč
vybráno 100 % z 30 000 Kč

přispělo

9 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Myslíme si, že přístup ke kvalitnímu vzdělání by měl mít každý. 🎓

Bohužel ne všichni mají takové štěstí. Už od malička řeší úplně jiné starosti a problémy než lidé, kteří se narodili zdraví nebo jen do rodiny, která je finančně zabezpečená.

Proto jsme se rozhodli podpořit nadané studenty, kteří díky finančnímu příspěvku mohou získat přístup ke kvalitnímu vzdělání a v důsledku tím zlepšit život nejenom sobě, ale i celé společnosti. Například tím, že mohou vymyslet něco, co může změnit svět k lepšímu. 
Dárcovskou výzvu jsme založili díky iniciativě řečníků, kteří vystoupí na Konference AFP ČR 2021 a dobrovolně se vzdali svého honoráře, pokud peníze použijeme na podporu někoho, kdo je potřebuje mnohem více. 🙏Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové
Přispějte na stipendia studentům se zdravotním handicapem, z dětských domovů či ze sociálně znevýhodněného prostředí
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové finančně podporuje studenty ze sociálně slabých rodin, z dětských domovů a studenty se zdravotním znevýhodněním a pomáhá jim tak na cestě ke kvalitnímu vzdělání.


 „Získání stipendia pro mě znamená hodně. Mohu si zakoupit odbornou literaturu, a až se situace s covidem-19 uklidní, mohu se zúčastnit odborných přednášek, mohu navštívit výstavy, které se týkají mého oboru. Takto i peníze využiji – na literaturu, papíry do tiskárny, eurofolie, pracovní oblečení na praxi – ponožky, pracovní obuv,“ říká stipendistka Marie D., Gymnázium, Střední odborná škola a Střední zdravotnická škola v Jilemnici.


Od svých sedmi let Marie žije v dětském domově. Po maturitě by chtěla získat vyšší odborné vzdělání a stát se zdravotní sestrou na chirurgii. Jejím snem je stát se lékařkou. Ve volném čase se Marie ráda věnuje sportu, zejména atletice a rychlochůzi, v níž se účastnila dokonce Mistrovství ČR v Ostravě, kde obsadila 10. místo.„V letošním školním roce to pro mě byla ohromná pomoc a velmi si jí vážím. Normální člověk si to nedokáže představit, ale když jsem si jako studentka mohla bez stresu zaplatit všechny výdaje kolem studia a zajít si každý den na teplý oběd, bylo to pro mě téměř neskutečné,” říká stipendistka Kristýna Z. z VUT Brno.

Kristýna žije jen s maminkou, o kterou se kvůli jejímu horšímu zdravotnímu stavu musí starat. Denně dojíždí 30 km do Brna a zpět, aby jí mohla být nablízku. Přesto úspěšně dokončila bakalářské studium a pokračuje v magisterském - chce mít jednou dobrou práci, kterou jí studium na VŠ, jak pevně věří, pomůže získat. 
 


Děkujeme za Vaši pomoc a dobrou vůli. Chcete vědět, jak Vaše dary pomáhají? Příběhy podpořených lidí najdete na stránkách Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové.
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, projekt: Stipendia znevýhodněným studentům