Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové


Vzdělávání a výzkum Děti, mládež, rodina

Stipendia znevýhodněným studentům

Přispějte na stipendia studentům se zdravotním handicapem, z dětských domovů či ze sociálně znevýhodněného prostředí

Stipendia znevýhodněným studentům

Přispějte na stipendia studentům se zdravotním handicapem, z dětských domovů či ze sociálně znevýhodněného prostředí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové finančně podporuje studenty ze sociálně slabých rodin, z dětských domovů a studenty se zdravotním znevýhodněním a pomáhá jim tak na cestě ke kvalitnímu vzdělání.


 „Získání stipendia pro mě znamená hodně. Mohu si zakoupit odbornou literaturu, a až se situace s covidem-19 uklidní, mohu se zúčastnit odborných přednášek, mohu navštívit výstavy, které se týkají mého oboru. Takto i peníze využiji – na literaturu, papíry do tiskárny, eurofolie, pracovní oblečení na praxi – ponožky, pracovní obuv,“ říká stipendistka Marie D., Gymnázium, Střední odborná škola a Střední zdravotnická škola v Jilemnici.


Od svých sedmi let Marie žije v dětském domově. Po maturitě by chtěla získat vyšší odborné vzdělání a stát se zdravotní sestrou na chirurgii. Jejím snem je stát se lékařkou. Ve volném čase se Marie ráda věnuje sportu, zejména atletice a rychlochůzi, v níž se účastnila dokonce Mistrovství ČR v Ostravě, kde obsadila 10. místo.„V letošním školním roce to pro mě byla ohromná pomoc a velmi si jí vážím. Normální člověk si to nedokáže představit, ale když jsem si jako studentka mohla bez stresu zaplatit všechny výdaje kolem studia a zajít si každý den na teplý oběd, bylo to pro mě téměř neskutečné,” říká stipendistka Kristýna Z. z VUT Brno.

Kristýna žije jen s maminkou, o kterou se kvůli jejímu horšímu zdravotnímu stavu musí starat. Denně dojíždí 30 km do Brna a zpět, aby jí mohla být nablízku. Přesto úspěšně dokončila bakalářské studium a pokračuje v magisterském - chce mít jednou dobrou práci, kterou jí studium na VŠ, jak pevně věří, pomůže získat. 
 


Děkujeme za Vaši pomoc a dobrou vůli. Chcete vědět, jak Vaše dary pomáhají? Příběhy podpořených lidí najdete na stránkách Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.