Petra Vymětalíková: campaign for project Access to Land for Small Organic Farmers

Supporting good quality soil by cold showers

we started on 2020-08-25
€1,538
raised 73 % out of  €2,114

supported by

84 people
This campaign is already closed. Thank you!
 30 days of daily cold showers + me = very big challenge for me, but I wish to support good quality care for Czech soil so I go for it.  
Have you noticed it as well? Last years there are extreme droughts, damaging sudden rains, unusual weather in the given season and using chemicals in fields - that´s only short list of what an amateur person as me has noticed. I feel sad when I see all of these. They way we treat the soil, is connected with how we treat ourselves - the soil gives us only as good food as good we take care of it.  
Therefore, I don´t want to be only observer but I would like to support those who bring solution and I would like to invite you to join.

Foundation For Soil focuses on improving quality of soil in the Czech Republic. The Foundation supports small eco-producers to gain access to land suitable for farming. The way how it works: the Foundation buys land and rents it for stable and long-term conditions to eco-producers. This way the land is protected from further degradation.

Cold showers are generally very good for our health. Does it ever happen to you that you want to bring a new habit to your life but you have never really started? It is my case with cold showers.  Cold showers increase immunity, psychological resilience, strengthen a will and bring many more medicinal benefits. Yet, when I think of diving into cold water or taking cold shower, I step back in my thoughts! From now on I won´t step back: my plan is to go for cold showers for 30 days. In case I skip, I pay  8 euro for each skip. 

What do soil, my cold showers and this peer to peer challenge have in common? All money goes to Foundation For Soil and support their activities connected with good quality care about soil in the Czech Republic. I hope that I overcome myself and cold showers become regular part of my life step by step.

24.9. - 30. den mé otužovací výzvy pro Nadace Pro půdu

Zvládla jsem 30 dnů otužování - před měsícem pro mě ještě nepředstavitelná věc. Cítím obrovskou radost a vnitřní spokojenost sama se sebou. A jedu dál - za ten měsíc jsem otužování lehoulince přičichla a vnímám, že to pro mě postupně může mít více a více benefitů - třeba ještě silnější imunitu. 

21.9. - 27. den otužovací výzvy pro Nadace Pro půdu

Jsem v cílové rovince v otužování a těším se na proběhnutí cílovou páskou.  Moc mě těší, když se mnou sdílíte vaše otužovací úspěchy - motivují mě a některé odnáší do světa snů a představ toho, co třeba jednou zažiju i já - až se k tomu postupně dootužuji

Otužovací výzva pro Nadace Pro půdu

Posílám 200 Kč Nadace Pro půdu. Závazek zněl jasně - když otužování vynechám, platím. Posílám ho radostí. 

A co, že se stalo? Měli jsme doma poruchu bojleru a já ve sprše zkoumala, zda ještě nějaká je, byla to taková vlažná "odražená" voda a já se s tím v ten okamžik spokojila a už neotočila kohoutek na plný koule na studenou. Otužování je otužováním jen ve spojení se studenou vodou. Ti, kdo máte zkušenost s otužováním, co vás vede k případnému občasnému vynechání?

15.9. - 20. den mé otužovací výzvy pro Nadace Pro půdu

3 dny to byla bída - jako bych se od ONOHO momentu pokroku vrátila o krok zpět. Absolutně vůbec se mi nechtělo a vnímala jsem to otužování jako utrpení. A 20. den byl dalším dnem, kdy to šlo být pod studenou vodou o kousek déle a bylo mi v tom dobře a milý pocit v těle (byť chvilkový).

11.9. - 16. den mé otužovací výzvy pro Nadace Pro půdu
Zažila jsem ´ONEN´ moment - zlomový momentíček, kdy jsem pocítila, že je ta studená voda v pohodě delší dobu než doposud
Cítila jsem uvnitř velkou radost a spokojenost a též naději, že to po malých krůčcích půjde.


8.9. - 14. den mé otužovací výzvy pro Nadace Pro půdu

Nechce se mi vůbec do té sprchy vlézt. Zvažuju, že to odložím na ráno. Vzápětí to zavrhuji neboť ranní sprcha je pro mě obecně utrpení. A to jsem měla přes den odvážné myšlenky: "Dnes tu páku sprchy otočím na nejstudenější mód". Hlavou mi jede: "Už je načase, jsem přece v půlce výzvy a jsem nedočkavá začít vnímat radost z mého otužování". Večer jsem vyměkla a byla ráda, že na sebe tu studenou vodu vůbec pustila. Oceňuji se za to, že jsem ještě ani jednou studenou sprchu nevynechala.

2.9. - 7. den mé otužovací výzvy pro Nadace Pro půdu

První týden otužování jsem zakončila saunou. Sauna je pro mě zdrojem odpočinku a vlézt do ledového bazénku zvládám už (díky pravidelnému zimnímu saunování) vcelku s přehledem. A na rozdíl od studené sprchy ani nepřichází myšlenky typu, že se mi nechce, že bych mohla dnes vynechat (obě přichází zarputile každý večer)- ovšem žádné áčko zatím nemám. Máte nějaké teorie/úvahy proč ta sprcha může být (prozatím) taková prokletější než sauna?

28.8. - 3.den mé otužovací výzvy pro Nadace Pro půdu

V 19 hodin se náhle setmí a vypadá to konečně na déšť. Běžím k řece, první kapky přichází ještě než se začnu nořit do vody. Je studená. Je málo vody, tak jdu co nejvíc do středu řeky abych se mohla ponořit. Déšť urychluje mé ponoření - zaječím, udělám pár temp a rychle mířím ven. Ten moment vědomě si říct TEĎ je těžký. Po chvíli venku z vody přichází pocit tepla - byť prší a ochladilo se. 

P. S. Mnohé vás asi napadne, že teď byly teplé dny, tak voda nemůže být studená. Já jsem na teplotu vody velmi citlivá a doufám, že se to postupně změní. Jaké máte zkušenosti s pocitovým vnímáním teploty vody? 

26.8. - 1. den
Celý den mi není úplně dobře, říkám si, zda to může souviset se začátkem mé výzvy. Že by mé tělo v hrůze z otužování, se raději hodilo marod v domněnce, že otužování bude odsunuto?. Neuvěřím mu to a jdu na to. A mé dojmy? přežila jsem to. oceňuji už i to, že jsem byla schopna na sebe tu studenou vodu pustit Myslím, že napoprvé dobrý:-).
Jsem v otužování začátečník a je to pro mě fakt velká věc. Budu ráda za rady a tipy zkušenějších. 

To jak mi otužovací výzva jde a jaké jsou mé dojmy, můžete sledovat na mém profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/pvymet/

Create campaign

Nadace Pro půdu
We envision a pleasant landscape and healthy soil that is a result of the care of local farmers who farm sustainably and organically.
Let’s imagine that, instead of vast fields of colza and corn, the landscape where we live is composed of smaller fields divided by balks... We know the person who farms the land and the food he produced is waiting for us at home for supper. When we look closer, the soil is dark, full of earthworms and smells well. There is no water standing in the fields, the soil is not cracked by sun, we don’t see clouds of dust nor is the soil sprayed by toxic chemical substances. It is simply a beautiful, healthy and pleasant landscape that is a result of the care of local farmers who farm sustainably and organically.   

It is not always easy for organic farmers to access land suitable for farming. In the Foundation For Soil we try to support them by buying the land and renting it to them under stable and long term conditions that result from mutual agreement between the Foundation and the farmer. The Foundation land is entrusted only to sustainable organic farmers and that is how we protect the soil from degradation. 

Support the acquisition of new hectares of land for organic farmers and together with us contribute to a healthy, alive and fertile agricultural soil and thus to a healthier landscape.  

Petro, je to skvělá výzva a tak raz, dva, tři ať jde vše jak má.

Honza Dolínek
CZK 123

Good luck Petra! Thank you for this initiative.
Hugs!

Monica Aguilar
€35

#zizaly

Jakub Kříž
CZK 500

Ať se dílo s půdou zdaří 🌞🍀😊

Eva Hlinková
CZK 500

Good luck Petra! Wishing you something tropical after this campaign being a success!

Zeljko Mitkovski
€14

Brrr!

Vladimír Mikeš
CZK 500

Ať to roste! ;)

Lukáš Lamla

Ahoj Petro, moc moc fandím Tvé cevní gymnastice :-) A přeju hlavně pevnou půdu pod nohama.

Kristýna Jé
CZK 314

Ať tě to tolik nestudí! Jsi skvělá!

Pavla Jenková
CZK 250

Jsi dobrá, vydrž! Přidávám se s ranním otužováním!

Kamila Havlíková
CZK 300
All donations support organization:
Nadace Pro půdu, projekt: Access to Land for Small Organic Farmers