Marián Janov: Dárcovská výzva pro projekt ŠKOLA + JÍDLO = NADĚJE

Nádej pre šesťdesiat detí

vybíráme od 8.7.2020
27 600 Kč
vybráno 100 % z 27 540 Kč

přispělo

7 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
K mojim 60. narodeninám si prajem tento úžasný dar - dať nádej na lepší, plnohodnotný život ďalším šesťdesiatim deťom v najchudobnejších krajinách sveta.  
Milí moji blízki, priatelia, kolegovia!
Stala sa mi taká roztomilá vec - dnes mi pribudol na pažbe života ďaľší, tentokrát šiesty krížik :-)
Už teraz sa teším, ako sa pri tejto príležitosti s vami uvidím, porozprávam, zasmejem, pripijeme si. 
Rád by som vás však poprosil, aby ste si nerobili žiadne starosti s darmi. Som už vo veku, kedy zisťujem, že nie veci ma robia šťastnejším. 
Stále viac a viac si uvedomujem, ako dobre sa nám tu v strede Európy žije a že nie všade vo svete si môžu povedať to isté.
I preto som sa pred pár rokmi spolu s niekoľkými priateľmi rozhodol myslieť a konať v prospech tých najbezbrannejších a najzraniteľnejších - pre deti.
Zapojili sme sa do medzinárodného dobročinného projektu Mary's Meals (viac na www.marysmeals.cz) a spoločne dnes pomáhame státisícom detí po celom svete získavať vzdelanie vďaka zaistenému školskému stravovaniu. 
Urobí mi veľkú radosť, ak sa i vy pridáte k nám akoukoľvek čiastkou, to bude pre mňa ten najkrajší darček! Úprimne vám ďakujem za akýkoľvek príspevok!
Mary's Meals Česká republika z.s.
Každé dítě si zaslouží vzdělání a dostatek jídla. Naší vizí je, že každé dítě dostane jedno jídlo denně v místě svého vzdělávání a že ti, kteří mají více než potřebují, se budou dělit s těmi, kterým se nedostává ani těch nejzákladnějších potřeb.
Hnutí Mary's Meals vzniklo v roku 2002 jako reakce na důsledky hladomoru ve východoafrické Malawi. Začínalo poskytováním stravy pro 200 dětí v jedné místní škole a dnes již zajišťuje jedno teplé jídlo denně ve škole po dobu celého školního roku pro více než jeden a půl miliónu dětí v 18 nejchudších zemích Afriky, Asie, Jižní Ameriky, Karibiku, Blízkého východu i Evropy. Tento projekt stojí na nezištné, obětavé a vytrvalé práci desítek tisíc dobrovolníků, zajištujících jak propagaci myšlenky a získávání finančních prostředků v dárcovských zemích, tak obstarání pokud možno místních surovin, jejích distribuci do zapojených škol a následně přípravu a výdej jídla dětem v cílových zemích. V mezinárodní organizaci Mary's Meals se řídíme pravidlem, že minimálně 93% přijatých darů je použito na přímou charitativní činnost. Díky těmto skutečnostem postačí na zajištění jednoho teplého jídla pro jedno dítě po dobu celého školního roku  již 459 Kč.  
 
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Mary's Meals Česká republika z.s., projekt: ŠKOLA + JÍDLO = NADĚJE