CZ / EN
Jana a Michal: Dárcovská výzva pro projekt Pomáháme neztratit se ve stáří

Stovka pro Sue Ryder

vybíráme od 15.6.2020
101 000 Kč
vybráno 101 % z 100 000 Kč

přispělo

105 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Život každého z nás má svůj vyměřený čas. Je jen na nás, jak ho prožijeme a čeho dosáhneme. I my dva jsme si vymezili 12 hodin z poslední červnové soboty a dali si cíl. Každý uběhneme svých premiérových 100 km a pro Sue Ryder zkusíme společně získat 100 tisíc korun! 
Je to nelehký cíl v nelehké době. Jeho smyslem jsme si ale jistí! Sue Ryder vytrvale pokračuje ve svém úsilí za důstojné stáří pro nás všechny. Svému závazku dostál i během koronavirové krize. Zajistil bezpečí, podporu i naději v dobrý konec pro všechny své klienty - křehké seniory a jejich blízké. Dnes má další plány, jak pomáhat neztratit se ve stáří. Pojďme ho v nich podpořit. 
 
Spojíme-li dostatek sil, je možné cokoli. V životě i v této konkrétní výzvě. Už teď máme příslib několika skvělých přátel přidat se k nám na trati a pomoci nám při běhu udržet potřebné tempo a morálku.
 
K naplnění celé výzvy však potřebujeme i Tebe. Připoj se k nám vlastním, sobě milým způsobem a pojďme společně naplnit tuto výzvu: 
 
●        Tady a teď:
Zašli prosím finanční dar prostřednictvím této výzvy přímo na účet Sue Ryder. Posuneš nás o krok vpřed k tomu, aby na problémy stáří u nás nebyl nikdo sám. Sami posíláme první korunky. 
 
●          Co nejdřív, ale nejpozději 27. 6. :
Inspiruj své okolí a tuto výzvu sdílej.
 
●          V sobotu 27. 6. od 6:30-18:30 hod. v horní části Obory Hvězda v Praze na Bílé Hoře:
Hecni se, přidej se k nám na trať a trhni svůj osobák. Nebo se jen tak na pohodu na pár kol s námi proběhni, zamávej nám z lavičky nebo piknikové deky. Bude to dlouhé, bude to asi bolet, ale každé Tvé povzbuzení nás přiblíží k cíli.
 
Těšíme se, že budeš s námi na palubě téhle výzvy. Za Tvou podporu moc děkujeme.  
 
Aby vzpomínka na tohle společné dobrodružství nezmizela, máme pro tebe památeční medaili. Přihlas se o ni na email 100proSueRyder@gmail.com. Po šťastném doběhnutí Ti ji doručíme.
 
Díky Tobě to dáme a Sue Ryder to dá díky nám. Společně za důstojné stáří! ;-)    
 
Srdečně
Jana a Michal

🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️


Pro vzpomínku z dílny Radky Kulhánkové a Sue Ryder ❤️ Děkujeme! 

Jakkoli jsme věřili, že se cíl naší dárcovské výzvy pro Sue Ryder podaří naplnit, nepřestáváme být v úžasu, že se to opravdu stalo – DÍKY VÁM! 🙏

Uběhli jsme nebo na kole ujeli každý 100 km.
Celkem 105 dárců přispělo finančním darem.
Dohromady tak na podporu důstojného stáří jde 101 tis. Kč! ❤️

Moc vám všem děkujeme! 👏👏👏

ZVLÁŠTNÍ DÍK ještě patří:

Michalovi, bez kterého by chyběla odvaha vykopnout cíle takhle vysoko!
Ondřejovi za jeho bezprostřední nadšení a souhlas, že do toho s námi rozhodně jde, a že vážně šel, tedy vlastně jel!
Sergejovi za jeho „no dobře, takže potřebovat budeš.. „ a za nespočet hodin, které tomu všemu pak věnoval, za výborné zázemí ve Hvězdě a taky, že nás z něj včas vyháněl!
Honzovi za myšlenkové nasměrování výzvy a nezbedné detaily, ke kterým nakonec chyběla odvaha!
Radce ze Sue Ryder za všechnu společnou koordinaci ve dne v noci a nádherné fotky!
Janě ze Sue Ryder, která tady vždy srdečně pro mě byla a teď bude i pro vás!
Annie za bezvadný překlad textu do angličtiny!
Katce – mojí první spojce k utra – za cenné rady, skvěle vybrané běžecké boty a trvající povzbuzení „žij svůj sen“ a taky pro to hezky mákni!
Lídě, která k nám pár dní před startem spadla jako požehnání z čistého nebe a všeho se se zkušeností a poetikou organizačně chopila!
Radkovi, Járovi a Jenny za báječné společné kolečko ve Hvězdě, všechnu vstřícnost a povzbuzení!
Tomášovi, Honzovi, Lídě, Martině, Veronice, všem dětem a sněhobílí čtyřnové Lunince, kteří nás na trati vytrvale doprovázeli, dobíjeli nás energií a nenechali nás propadnout trudomyslnosti!
Otovi také za doprovod na trati a poodhalování nesmírných tajů dechu, chladu a lehkého kroku.
Dušanovi, který v noci z pátku na sobotu pro nás složil písničku! Na trati mnohokrát zazněla a pak i v samotném cíli - byla nám velikým povzbuzením a oslavou!
Vojtovi a Vašíkovi za nadšené sledování tachometru příchozích darů a příslib společných běžeckých tréninků!
Všem rodinám a přátelům, kteří nám na blízko i na dálku celou dobu fandili!

Dobré čarodějce za závěrečné kouzlo! 🥰

Sue Ryder může díky vaší podpoře udělat zase ještě o kus více skvělé práce pro důstojné stárnutí u nás. Oceníme to jednou všichni.

Ještě jednou veliké díky vám! ❤️


Další stovka padla! Máme 100. dárce! 🙏🍾🥂🎉
Pojďme ještě!
www.darujme.cz/2403011 ❤️


To nemůže nedopadnout! Věci mezi nebem a zemí se dějí! Tak už to na cílové rovince bývá, nebo ne? 🙃🍀
www.darujme.cz/2403011 ❤️


IT´S A FINAL COUNTDOWN. Dárcovská výzva na podporu Sue Ryder a důstojného stárnutí v Česku dnešní půlnocí končí! ⭐️

Normálně je člověk zahlédne leda krátce na startu závodu, než s výstřelem zmizí za horizontem. Nám ve Hvězdě Radek Brunner s Járou Urbanem pro povzbuzení dopřáli celý 2,6kilometrový okruh. A pomohlo to moc!

Vlčice Jenny krotila rychlost, i tak z nás kluci ke konci jednoho z posledních okruhů dne dokázali vytáhnout tempo 6:20 min. na kilometr - test pro žaludek udržet, co před chvíli pobral. Taková krásná svižná procházka po kolonádě!

Radku, Járo, moc si vážíme a děkujeme za takovou přízeň! 🙏

Stovku kilometrů jsme tedy šťastně zvládli. Tu korunovou ještě stíháme – s dechberoucími 75.031 Kč a 93 dárci jsme už na 75% cílové částky!

POJĎTE S NÁMI JEŠTĚ ZABOJOVAT NA CÍLOVÉ ROVINCE! Důstojné stáří za to stojí!

Velké díky! Jana a Michal
www.darujme.cz/2403011 ❤️


IT´S A FINAL COUNTDOWN. Do konce dárcovské výzvy pro Sue Ryder zbývají už jen 2 dny! ⭐️⭐️

Pohnutí k slzám jsme v posledních kilometrech pocítili s Michalem několikrát. A vzájemně se varovali, že z nás v cíli bude nejspíš jedno velké slzavé údolí. Nebylo, tam se dostavila jen obří radost, uvolnění a písnička a nakonec i úprk před deštěm.

Na slzy došlo až později doma nad nádhernými fotkami Radky Kulhánkové. 

Zvlášť u téhle – do cíle zbývala asi hodina a půl, když se ke mně přitočil mladší Vašík, že už chce na klín. V tu chvíli muselo stačit aspoň tohle objetí.

Vděčnost za všechno dění trvá stejně jako i pozvánka pro vás se ještě přidat a podpořit důstojné stárnutí v Česku a Sue Ryder.

Mockrát vám děkujeme! ❤️
www.darujme.cz/2403011


IT´S A FINAL COUNTDOWN! Do konce dárcovské výzvy pro Sue Ryder zbývají už jen 3 dny! ⭐️⭐️⭐️

100 km máme vybojováno, o dotažení 100 tis. korun ještě bojujeme!

81 z vás již společně darovalo úžasných 61.631 Kč na podporu důstojného stáří. Cíl tak nyní máme splněný na 62%.

Kolem šedesátky na trati nám s Michalem znovu bylo do skoku – krize mezi 40. a 50. kilometrem byla zažehnána, zbývalo odběhnout už jen starý známý maraton. V tu chvíli jsme v sobě měli přesvědčení, že už to šťastně dotáhneme.

Teď ho máme také – díky vám! PŘIPOJTE SE JEŠTĚ!

Moc děkujeme ❤️
www.darujme.cz/2403011


Když jsem ráno otevřela oči, zapřemýšlela jsem, jestli se to celé opravdu stalo🦄 Unavené nohy a nevybalené tašky v chodbě mě ujistily, že ano! 🍀

Dali jsme to! Každý 100 km za 13 hod. Čas se natáhl kvůli občerstvovacím pauzám, které jsme kvůli horku po každém kolečku potřebovali 🌞

Hvězda byla nakonec plná hvězdiček a ⭐️ jako Tomáš Zahálka v kiltu a naboso, Honza Suchomel s chůzí rychlejší než běh, Jara Urban a Radek Brunner s rodinami a pejskem, které nám pomohly do cíle. 🙏

Zvláštní dík patří Ondrovi Šimetkovi, který z naší lokální akce udělal celorepublikovou, když nás na celou vzdálenost na dálku podporoval svou 100kilometrovou jízdou na kole na Hvězdu pod Pradědem. Ondro, velké díky! 😍🚴‍♂️

Zážitků byla spousta a pro tuhle chvíli, než se utřesou, sdílíme alespoň závěrečnou oslavu u písničky Dušana Vainera, který ji pro nás složil v noci z pátku na sobotu. Během dne mnohokrát na trati zazněla a podpořila nás, tak moc děkujeme! 🎸👩‍🎤

A jako správným vytrvalcům (jestli už si takhle můžeme říkat) nám to nedá, nedotáhnout i tu 💯 korun pro Sue Ryder!

Jdeme tedy ještě zabojovat - výzva je otevřená do 4.7. - tak jestli můžete, přispějte, prosím. Moc děkujeme! 🙏
Vděční
Jana a Michal


Dobré ráno, Česko! Téměř přes noc se z naší lokální pražské akce stala celorepubliková.

Souhrou dění zůstává Ondra na Moravě. Zatímco my budeme kroužit ve Hvězdě v Praze na Bílé Hoře, Ondra v kombinaci kola a běhu urazí stejnou vzdálenost na Hvězdu pod Pradědem.

Každý zvlášť a přitom společně! Jdeme na start! 
Díky za podporu!


Sergeje je vždycky dobré mít poblíž. I on rozumí potřebám těla i duše. Žádný nápad pro něj není natolik bláznivý, aby od něj člověka začal zrazovat. Spíš začne přemýšlet, co pro jeho realizaci bude potřeba. Supportér v pravém slova smyslu! 🤩

Proto máme velkou radost, že je v téhle výzvě od začátku s námi! Už teď se do Hvězdy těšíme na jeho dobroty a nejen na ně! 🍛🥙🍊

Tak zítra ráno! Přijďte taky ochutnat! 🌞
A moc děkujeme!
www.darujme.cz/2403011 ❤️


Přišel rozkaz, tak plníme! Nikdo neříkal, že příprava bude snadná! 😅

Pro důstojné stárnutí v Česku a Sue Ryder běžíme už zítra! 🍀

Podpořit všechno úsilí ale můžete už teď!
👉 www.darujme.cz/2403011 👈

Moc děkujeme! ❤️Jakkoli je běh individuální sport, není snad běžce, který by neměl svého běžeckého parťáka nebo rovnou celou skupinu.

My dva jsme spolu poprvé trénovali už v 2018 na Janin ½ maraton a Michalův 88kilometrový horský ultramaraton. Počátkem 2020 pak společně absolvovali Janě na míru ušitý padesátkový ultrakřest v brdských kopcích. A teď ta stovka!

Něco naběháno máme, prý je to ale ve výsledku hlavně o hlavě. Takže milé nohy, na minutku pardon, bereme si hlavy stranou na slovíčko! 🙃🙃

A kdyby se to přeci jen seklo – jednomu z nás, oběma – tak jak se říká „když nemůžeš ty, může někdo jiný“ – tak víme, že v tom dávno není jen naše dvojice, ale že už je nás celá velká 53hlavá skupina s darovanými 35% z cílové částky!

A k tomu Ondřej, Ludmila, Sergej, Honza, Radka.. kteří stojí při nás od počátku a budou stát i v závěru ve Hvězdě.. síla je to prostě veliká!

Podpora důstojného stáří se dřív nebo později vyplatí každému z nás. Nečekejte a přidejte se k nám hned teď i vy! Jsme fakt skvělá parta! 😁

Moc děkujeme!Odjakživa se ví, že zdravotní sestřičky jsou andělé. Multifunkční! V sociálních službách tuplovaně!

Dokážou ošetřit potřeby těla i duše klientů i jejich blízkých, zvládnout všechnu administrativu kolem, zkoordinovat spolupráci s mobilním hospicem, a když je třeba, tak i zahrát na kytaru nebo se ze dne na den stát hlavním hygienikem zařízení a před život ohrožujícím virem uchránit všechny jeho obyvatele. Velký dík i respekt za to!

Pomozme jim udržet bezpečné prostředí pro křehké a často i paliativní seniory. Našimi dary přispějeme k pořízení nové čističky a zvlhčovače vzduchu. Pomůžeme zafinancovat i samotnou práci zdravotních sestřiček.

Velký dík a respekt za to vám! 
www.darujme.cz/2403011 ❤️

Nadcházející sobota má být jediným slunečným dnem v řadě deštivých. Určitě šťastné znamení pro naši Stovku! 🌞🍀

Pro všechny, kteří se k nám budete chtít ve Hvězdě přidat - zaběhat si, zamávat nám, povzbudit - přikládáme info.

Kdo Hvězdu nestíhá, může nás, Sue Ryder a důstojné stáří podpořit tady:
www.darujme.cz/2403011

Moc děkujeme! ❤️
Naplnili jsme MIDIbus! 🎉 Wikipedie říká, že jeho kapacita začíná zhruba na 35 cestujících. A nás už je v tuto chvíli na palubě 39! Společně jsme s darovanými 23.400 Kč urazili už 23% z naší dobrodružné cesty za důstojným stářím! 👏

Maximální kapacita midibusu přitom čítá až 85 osob - tak naskočte, prosím, za námi! Jste rozdíl, který nás dělí od cíle! 🙏

Sdílená jízda má jednoznačně smysl. Tahle zvlášť!

Moc děkujeme a těšíme se na vás ❤️


Seznámily jsme se teprve ve středu – výzva nás propojila. A hned včera - v sobotu jsme si plácly na to, že se Lída stane hlavní koordinátorkou dne D ve Hvězdě! Důvodů proč je hned několik 👍👍👍

Lída má na svém kontě už hezkou řádku ultraběžeckých úspěchů. Dvanácti či 24hodinovky jsou její srdcovka, prostě s vášní běhá všude kudy chodí 🏃‍♀️❤️

Navíc před třemi měsíci pověsila svou práci knihovnice pražského Klementina na hřebíček a naskočila na palubu Sue Ryder ⛵️V náročných vodách osobní asistence je teď důležitou oporou pro seniory, aby ti i díky její pomoci mohli co nejdéle zůstat žít ve svých vlastních domovech 👵🏠👴🏠

Lído, moc děkujeme - za nadšení, nasazení vlastních sil a sdílení zkušeností! Další ⭐️ při nás!

Přidejte se také! Stáří se nás týká dřív, než sami zestárneme. Velké díky! 🙏


"Já ti zavolám později. Jdu teď na sál," pozdravil mě Ondra rychle do telefonu. Za pár hodin pak opravdu zavolal. Měla jsem štěstí - naposledy jsem ho totiž takhle zastihla v nemocnici ve Východním Timoru, tentokrát jen v necelých 400 km vzdálené ostravské fakultce, kde vede porodní týmy. 👨‍⚕️🏥👶👶👶

Vedle toho, že je Ondra výborný lékař, je také nadšený vytrvalostní sportovec a organizátor dárcovských výzev pro Lékaře bez hranic. Za své snažení získal Cenu Bona Via 2019. 👏 👏 👏

Úžasná kombinace pro nás a velká radost, protože Ondra je první ⭐️, která nás do Hvězdy přijde podpořit a stovku pro Sue Ryder s námi trhnout! 🍀

Ondro, moc děkujeme a těšíme se na společné kilometry!

Buďte v tom s námi taky - ve sbírce či na trati! Díky ❤️🙏


Sue Ryder je pro mě inspirací ve vytrvalosti. S nouzovým stavem můj život upadl do chaosu - s potřebou současně zvládat home office, domácí výuku dětí a obavy z budoucnosti mi nezbýval čas na hrdinství. Nešila jsem roušky, nepomáhala v sousedství, snažila se zvládat den po dni. 

O to víc jsem si cenila postoje, který si Sue Ryder dokázal udržet - skvěle zvládnutou organizací a nasazením zaměstnanců udržel běh svých služeb, zajistil bezpečí pro své klienty a naději i pro všechny zvenčí přihlížející, že život jde dál, stačí jen držet pospolu, usmát se a vytrvat. 

Díky, příští sobotu nám budete inspirací i na trati! 🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️

Přidejte se k nám a podpořte důstojné stárnutí v Česku ❤️ Děkujeme!

Založení výzvy

Sue Ryder
Jsme tu pro seniory a jejich rodiny. Dokážeme poradit a pomoci ve chvílích, kdy stáří začíná přinášet starosti. Poznání toho, jak člověk žil, nám umožňuje nabídnout tu nejlepší možnou péči. Jde nám o to, aby v České republice mohl každý důstojně zestárnout. Stáří se nás týká dřív, než sami zestárneme!

Když stáří začne přinášet starosti, je dobré na to nebýt sám. Vaše podpora zajistí křehkým starým lidem a jejich blízkým péči, bez které se neobejdou. Například radu, jak těžkou situaci řešit. Osobní asistenci a pomoc doma s tím, co už nejde zvládnout. A také důstojnou péči seniorům trvale odkázaným na pomoc druhých.

Naši klienti Vám děkují za Vaši štědrost! 


Diky za Vaše nadšení pro věc!!! Je to nakažlivé.

Ondřej Šimetka
1 000 Kč

Děkuji! ❤️

Lucia Brinzanik
300 Kč

👍

Vlastimil Ondryáš
500 Kč

👍

Jan Friedel
1 000 Kč

Jani, krásný počin pro dobrou věc. Sledovala jsem vás na dálku, protože jsem byla minulý víkend mimo Prahu, a jste s Michalem fakt dobří!!!

Martina Pavlicová
500 Kč

Máte můj obdiv!!! Nemohla jsem se sice zapojit osobně, ale z fotek na mě dýchá krásná atmosféra a přátelský duch. Jste úžasní!

Ivana Krýžová
1 000 Kč

Klobouk dolů před vaší vytrvalostí a odvahou... Díky!!!

Jana Dušková

Podpora pro dobrou věc.

Roman Štola
100 Kč

Díky za parádní běh pro dobrou věc.

Tomáš Zahálka
330 Kč

Ať to běží 🥰

Kateřina Kováč
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Sue Ryder, projekt: Pomáháme neztratit se ve stáří