Petr Rubáček: Dárcovská výzva pro projekt Posviť Světlušce

#friendsnotclients světu nevidomých

vybíráme od 13.5.2020
14 636 Kč
vybráno 73 % z 20 000 Kč

přispěli

4 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Malí i velcí mohou mít srovnatelný dopad, pokud mají vztahy na prvním místě. Na #friendsnotclients přístupu jsme vyrostli a mnohokrát se nám potvrdilo, že je tou nejlepší cestou v budování studia – a teď je zcela jisté, že i v překonávání překážek, které nám pod nohy háže globální pandemie COVID19. Věříme, že stejně jako nás žene dopředu radost z toho, s jakými lidmi a značkami denně spolupracujeme, se teď můžeme přičinit lvím podílem o to, aby jedna skvělá neziskovka nemusela omezovat svůj provoz.


Co je #friendsnotclients pomáhají pomáhat Světlušce?
Naše výzva směrem k našim klientům, parťákům i příznivcům, aby - pokud můžou - znásobili naši snahu v posledních týdnech, kdy intenzivně makáme na fundraisingové kampani Posviť POTMĚ, která má pomoct překonat výpadky příjmů v důsledku restriktivních opatření a také přesunout Světlušku více do ONLINE. Abyste rozuměli, Světlušce pomáháme už přes 2 roky a to především díky práci, přízni i partnerství vás všech, našich nejmilejších #friendsnotclients. Díky tomu máme dostatek chuti i energie dělat kupu práce navíc. A to jak víte, vždy děláme ze všech sil - jak pro vás, tak pro jiné. Budete-li chtít se k nám přidat ještě o kus víc, můžete buď: 

💙➡️ přispět v rámci sbírky Posviť POTMĚ, jakoukoliv částkou, kterou chcete. 
💙➡️ pomoct nám sbírku rozšířit mezi co nejvíce lidí 

ne každý z nás teď může rozdávat peníze, to plně ctíme a respektujeme a uděláme vše aby vaše značky a týmy zase krásně rostli, nebojte. Pokud nemůžete nebo se na to necítíte, je to pochopitelné. Pomůžete nám aspoň sbírku dostat mezi co nejvíce lidí? (sbírku, ne tuhle osobní výzvu) Můžete sdílet na svých profilech, posílat ve svých newsletterech, hodit na svůj web nebo využít své PR kontakty (pro Světlušku dělají socky a PR holky ze Saurus Media takže na tom makají ale pokud máte přece jen nějaký super kontakt v PR/Médiích, pošlete nám prosím tip nebo propojte se rovnou propojte s ředitelkou Světlušky gabriela.drastichova@rozhlas.cz

A teď to nejlepší...🎉🎉🎉

Co jsme už společně se Světluškou v rámci kampaně Posviť Světlušce
zvládli rozjet?


➡️ Kavárnu POTMĚ: ONLINE, už za pár dní ji rozjedeme. Každé úterý od 18 hodin budeme dávat honorovanou práci nevidomým kavárníkům a přinášet s nimi zajímavé 45 minutové vysílání vždy se zajímavým hostem. Na první kavárnu s herečkou Terezou Kostkovou a nevidomými kavárníky se můžete zaregistrovat tady.

➡️ Podcast POTMĚ, ode dneška je k dispozici první díl nového podcastu! Se Světluškou jsme vymysleli formát, který jim v řádech dní umožnil rozjet vlastní podcast. Díly budou přibývat 1x14 dní a každý bude moderovat jiný podcaster/osobnost, který si bude zvát nevidomé nebo zástupce Světlušky. První díl jsme rozjeli za skvělé podpory Českého rozhlasu a úžasného zapojení KOVYho, který si na sebe vzal právě první díl s Nicole Fryčovou, odvážnou nevidomou studentkou práv. Poslechnout si ho můžete už teď tady nebo na Spotify!

PODKLADY PRO SDÍLENÍ:

➡️ Google Disk s Vizuály
➡️ Úvodní článek ke kampani
➡️ ODKAZ NA SBÍRKU KAM PŘI SDÍLENÍ LIDI SMĚROVAT https://www.darujme.cz/projekt/1203071#informace
➡️ formáty na google disku by měly být OK jak pro vaše newslettery, weby tak i sociální sítě (samozřejmě i IG Stories) - kdybyste přece jen potřebovali něco upravit, obraťte se na nás na katka@remembership.cz a brzy vám pošleme potřebný formát/podklady

PS: Sbírku jsme spustili 12.5. a zaregistrovali ji samozřejmě i sami nevidomí, kterým Světluška v minulosti pomohla. Velkou část z prvních příhozů do sbírky udělali právě oni, jak sami píšou jako vděk a že teď jsou na řadě i oni. Například: 
V dětství mě Světluška párkrát podpořila (tandem, braillská tiskárna do školy atd), tak teď je čas to oplatit aspoň natolik, nakolik si to momentálně můžu dovolit. :-)

Díky moc! Petr & REMEMBERSHIP_
Nadační fond Českého rozhlasu
Za normálních okolností bychom nyní společně běhali s čelovkami nočními parky, pili černočernou kávu v Kavárně POTMĚ a těšili se ze světluščích benefic. Limitující situaci jsme však pojali jako výzvu, a tak už víme, jak se v této době spojit alespoň virtuálně! Spouštíme proto dva nové projekty, které jsou poděkováním za vaši pravidelnou i jednorázovou podporu ve sbírce Posviť Světlušce, která nám umožní udržet plynulý chod a fungování Světlušky. Jednou za dva týdny v Podcastu POTMĚ si posvítíme na život nevidomých a každý týden usedneme s nevidomými kavárníky a jejich hosty v Kavárně POTMĚ: online, která tentokrát dorazí přímo do vašeho obýváku.
Mimořádná opatření zasáhla i do aktivit Světlušky, hlavního projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá již 18 let těžce zrakově postiženým srovnat jejich nesnadnou výchozí pozici v životě. Už teď je jasné, že i přes snahu naše akce přesouvat, nám bude letos chybět bezmála 900 tisíc korun na zajištění plnohodnotného chodu grantového oddělení a organizaci všech plánovaných akcí pro naše dárce. Řada našich partnerů bude v letošním roce bojovat o vlastní přežití a my chápeme, že nejprve musí na nohy postavit vlastní podnikání a až si budou jistí, opět podepřou i Světlušku.

Noční běhy pro Světlušku, kterých se každoročně účastní tisícovky dobro běžců, jsme přesunuli na podzim. Kavárnu POTMĚ pro vás opožděně otevřeme na konci srpna v Českých Budějovicích a následně v dalších městech. Velkou neznámou jsou pro nás stále zářijové Sbírkové dny Světlušky, se kterými nám pomáhá na 8 tisíc dobrovolníků ze škol po celém Česku. Přípravy pokračují, ale může se stát, že studenti letos v tak hojném počtu do ulic svých měst nevyrazí.

Snažíme se ze všech sil a ve zrychleném režimu, jsme od vyhlášení nouzového stavu vyplatili z krizového fondu na pomoc nevidomým bezmála 800 tisíc.
A protože jedeme na plný plyn i teď, máme pro vás dva nové zážitky.


Pomůžete nám svítit dál, udržet nohu na plynu, a zajistit tak pomoc nevidomým bez omezení? Přispět můžete jednorázově jakoukoliv částkou, nebo třeba pomáhat každý měsíc. Například Kavárny POTMĚ: Online budou každé úterý dávat práci našim nevidomým kavárníkům, kteří o ni v důsledku mimořádných opatření přišli, a právě proto budeme nejraději za vaši pravidelnou pomoc.  A kávu či běh si můžete vychutnat s Podcastem POTMĚ v uších každé dva týdny na MujRozhlas.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Děkujeme firmám, které se rozhodly podpořit naši sbírku Posviť Světlušce vlastní dárcovskou výzvou (REMEMBERSHIP_), oslovily své zákazníky a obchodní partnery (SportObchod.cz, Adrop.cz, Isostar) nebo nám pomohly přímo provozním darem jako společnost Kaufland Česká republika, která Světlušce posvítila částkou 171 693 korun.
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond Českého rozhlasu, projekt: Posviť Světlušce